Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Posunutá obrazovka

souteh (371)|13.4.2017 23:49
Začínám mít pocit, že mi na PC nefunguje fakt už vůbec nic :D

Začal mi problikávat monitor, obraz částečně vypadávat a skončí to vždycky tím, že cca uprostřed monitoru je černý pruh ničeho, vpravo od něj začíná normální pracovní plocha a zbytek obrazu končí vlevo od černýho pruhu. Zajímavý, že když to vyscreenuju, screen je normální. Je to jako z nějakýho hororu, mám z toho strach.

Ovladač jsem samozřejmě aktualizoval a kabely drží.
Tuším, že bude na odchodu grafická karta, může mě někdo ujistit?
robky (3195)|14.4.2017 07:50
Nebude to chyba skôr monitora? Súdiac podľa toho, že screenshot je ok ...
souteh (371)|14.4.2017 12:05
Netuším, jak to zjistit? Vypozoroval jsem, že se to objevuje, když začnu hrát hry.
Fox_25 (613)|14.4.2017 13:19
No jak to zjistit, to už jsi udělal tím, že jsi zjistil že obraz ve snímku obrazovky je v pořádku. Taky můžeš zkusit ten monitor připojit k NTB.

Ještě mě napadlo, co menu monitoru? Pokud bude i to deformované tak je jisté že je špatný monitor.
souteh (371)|14.4.2017 14:48
Tak, zbělal mi obraz, sekl se zvuk, po chvíli bsod: THREAD STUCK IN DEVICE a po restartu/vypnutí už jen černá obrazovka bez reakce, ale menu monitoru v pohodě naskakuje.

Může to souviset? Už píšu z mobilu... Ještě zkusím připojit k pc jinej monitor
souteh (371)|14.4.2017 15:54
V monitoru to není, problém zůstává. Podařilo se mi nakonec spustit obnovení systému, ale skončilo s chybou. Zatím normálně pracuju ve Windows a pokouším se udělat zálohu dat.


edit: Když se pokouším dát zpátky původní monitor, fakt nereaguje. Ale do menu obnovení systému atp. jsem se s ním dostal taky, tak fakt nevím... Na novým monitoru totiž můžu pracovat, ale přes plochu vidím zelený pruhy. Připojil jsem ho přes HDMI (na původní kabel nemá vstup).


edit2: Monitor jsem připojil k jinýmu PC, bez problémů.
souteh (371)|14.4.2017 21:45
Spustil jsem pc v nouzovým režimu a problém částečně přetrvává - konkrétní podoba na fotce. Jak jsem psal výše, s druhým pc fungoval monitor v pohodě.

[ATTACH=CONFIG]31834[/ATTACH]
IMAG1843.jpg
Ventero (1280)|15.4.2017 10:04
Nejspis tedy grafika ci sbernice na desce ...