Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 5 PrvníPrvní ... 2345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 71

Téma: upgrade z 24" na 30" (HP LP3065)

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Snad to opět není narážka na mojí chybu v desetinné čárce při zadávání do kalkulačky, ze které jsem to pak sem nakopíroval
    Samozřejmě u každé velikosti úhlopříčky panelu (jestli aspoň ta je přesně udávaná) to jde zpětně dopočítat podle rozlišení.
    Odpovídat lze po přihlášení

CW CW je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od elpsycho Zobrazit příspěvek
    Snad to opět není narážka na mojí chybu v desetinné čárce...
    Není to narážka na chybu v desetinné čárce, je to průkazný výpočet velikosti pixelu 24" panelu.
    Citace Původně odesláno od elpsycho Zobrazit příspěvek
    Samozřejmě u každé velikosti úhlopříčky panelu (jestli aspoň ta je přesně udávaná) to jde zpětně dopočítat podle rozlišení.
    Právě že úhlopříčka není udávaná přesně, 24", 26" atd. označují víceméně "třídu". Jak už ukázal p. Kovač v jednom z předchozích příspěvků, velikost úhlopříčky 24" monitoru není úplně přesně 24" a např. 26" panely (AUO M255UW01 V0, LG Philips LM260WU1) mají aktivní oblast o rozměrech 550.1 × 343.8 mm, z čehož vychází úhlopříčka 648,7 mm, tj. 25,54"; pro 30" (např. LM300WQ5) 641,28 × 400,8 mm je to 756,22 mm, tj. 29,77".

Pravidelný diskutér Avatar uživatele radekhulan
    Registrace
    May 2006

Tak Kasa.cz velice příjemně překvapila, ve středu jsem osobně vracel HP monitor, a dnes mi jdou bankovky na účet. :-)

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Ahoj, sorry, že vám vstupujem do debaty, ale mam teoreticky neriešiteľný problém Hľadám nový monitor, náhradu za CRT. Už som si v podstate vybral 20,1" EIZO S2031W, keď som si všimol nadšenie RH nad spomínaným 24" HP. Ak by ste porovnali tieto dva kúsky, je wide 24" oproti wide 20" skutočne taký prínos pre ergonomiu práce? PC používam na prácu (40% grafika, ale maloktorá pre tlač, väčšinou len web, zvyšok text, kódovanie, články a tak), z hier ma chytili len ťahové stratégie (aj keď Heroes sú v 3D) a občas si pozriem nejaký ten film, skôr DivX a spol. ako DVD. Tak mi teraz napadlo, či nepriplatiť cca 4000 Sk s DPH za 24 palec. Aj keď to Eizo má 10 bit farby (resp. korekciu farieb) a HDCP a je celkovo o rok modernejší produkt. Vďaka za prípadné tipy.

Registrace
    May 2006

20" je malý prcek. Nebrat. Monitor člověk kupuje na 5 let, ne jako počítač /na rok/, takže to chce rozhodně zvolit 24".

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od radekhulan Zobrazit příspěvek
    ...takže to chce rozhodně zvolit 24".
    OK, tak som sa rozhodol pre 24", dík za jednoznačný argument. Ešte sa musím rozhodnúť, či práve HP, ale vyzerá to tak, že áno, najlepší pomer cena/výkon, kritizujú len to nerovnomerné podsvietenie (aj Vy máte tmavší pravý roh?). Input lag S-PVA mi asi nebude vadiť, píšem síce pekelne rýchlo, ale až tak hádam nie A FPS ma neberú. Pri videu ten lag nie je vnímateľný (posun obraz/zvuk)?

Registrace
    May 2006

Podsvícení na HP LP2465 je kvalitní, viditelně (okem) nerovnoměrné bylo na LP3065, ale na 24" to "vidí" jen optická sonda, nikoliv oko.

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od radekhulan Zobrazit příspěvek
    Podsvícení na HP LP2465 je kvalitní, viditelně (okem) nerovnoměrné bylo na LP3065, ale na 24" to "vidí" jen optická sonda, nikoliv oko.
    Dík za info, už som ho objednal :-)

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ja som tiez objednal a uz ho mam par dni doma a mozem povedat, ze kto nekupi toto LCD tak za tu cenu NIE JE konkurent a to ani po stranke kvality. Mozno tak este ten 24" dell ten ma sice neco navic ale aj cena je vyssia. Takze ja som zatial spokojny. Cierna nie je az tak cierna ale to nebola ani na LCD 17" viewsonicu - technologia nepusti.

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Ja se jeste rozhoduju mezi Eizem S2031W a HP LP2465. Zacinam se vic priklanet k te 24''. Jake na tom mas zkusenosti s hrama, tj. s input lagem a podobne? Sice moc nehraju, ale obcas me to chytne a potom by ne to asi stvalo...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ja moc teda nehraju nakolko nato nemam este poriadnu zostavu (ide sa upgradovat) takze v hrach nemam ponatia. Asi to nie je primarne hracske LCD ale na vsetko ostatne je suprove. Urcite je to aj otazka zvyku.

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Jsem trosku rozcarovany z toho dual linku....Dokazete nekdo rict, jestli mi ten monitor pojede na Gigabyte Radeon 9600 Pro 128 ?

Registrace
    May 2006

1920x1200 jede i na single-link, 2560x1600 potřebuje až dual-link.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Norri Zobrazit příspěvek
    Jsem trosku rozcarovany z toho dual linku....Dokazete nekdo rict, jestli mi ten monitor pojede na Gigabyte Radeon 9600 Pro 128 ?
    Jj, to pojede, ale neočekávej, že si na takovém monitoru zahraješ cokoliv s takovým rozlišením. Karta je dost slabá. Ale běžná práce ve Windows nebude nejmenší problém.

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

S tim, ze hry budou muset jet na mensim rozliseni 1:1 pocitam ;-)

Strana 4 z 5 PrvníPrvní ... 2345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. "herní pc" (upgrade) vs Xbox (Playstation 3)
    Od Frank92 v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 02-10-2013, 23:00
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-09-2013, 16:18
  3. Windows XP: Zmena v registrech systemu XP pro funkce "Slozky" a "Prejmenovani"
    Od Subtech v sekci OS Windows
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 16-09-2010, 23:08
  4. LCD: Lcd Hp Lp3065 30"
    Od Mas v sekci Monitory
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 24-07-2008, 16:53
  5. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 29-08-2007, 23:09