Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Core 2 Duo - Teplota

Prott (240)|13.9.2007 16:07
Zdravím,
měl bych hned dvě otázky:
1) Po překročení jaké teploty (a jestli vůbec) začne Core 2 Duo (E6550, jestli to hraje roli) "throttlovat", popř. snižovat frekvenci, atp.. ? (jde mi o to, že jsem zatížil CPU Orthosem a teplota v hotspotech se vyšplhala na 39 °C, poté prudce klesla na 37 a zase vystoupala na 39 (a tak pořád dokola), což mi připadalo podivné :stupid ).

2) Jaká je standartní teplota zmíněného CPU (Core 2 Duo E6550 s box. chladičem) při zátěži na defaultním nastavení a do jaké teploty se můžu pokusit CPU taktovat stále nahoru (já mám v defaultu 31 bez zátěže a těch cca. 40 °C při zátěži - jestli to neni na nepřetaktovaný C2D trochu moc ) ?

Předem děkuji za odpovědi :) .
eraser (0)|13.9.2007 17:32
Maximálne Thermal Design Power (TDP) pre dané CPU je 72°C. Inak niekde som videl, že Intel odporúča maximálnu prevádzkovú teplotu pre P4 na hodnote 40°C, ale neviem ako je to s Core 2 Duo, no nečudoval by som sa, keby sa jednalo o identickú hranicu. V práci som mal P4 a boxovaný chladič, ktorý si skutočne 40°C držal a bolo mu jedno, či hučí ako stíhačka, mám pocit, že dosahoval 5000 otáčok.

Ešte ti odporúčam článok Digital Thermal Sensor - revoluce v měření teploty a diskusiu k nemu.
elpsycho (1602)|13.9.2007 18:00
Prott> nevím číms to měřil, ale 31 v klidu a pod 40 v zátěži je parádní, jestli je to pravda. Očekával bys snad, že se procesor bude ochlazovat na teplotu menší než máš ve skříni nebo snad na teplotu pokoje?:) Moje E4300 na defaultu se v zátěži blíží 60 stupňům (teplota jader, BOX chladič, měřeno Coretempem).
ICEBOSS (3435)|13.9.2007 18:07
nemas automaticky rizeni otacek? to by vysvetlovalo ten teplotni pokes.

kazdopadne teploty mer v thermal analysis, coretempu apod. na sledovani throttleni se pouzival throttlewatch, ale nevim, jestli umi i C2D
Prott (240)|13.9.2007 18:32
Jasně, zapomněl jsem, že se teplota může měnit podle programu :) - Měřim to Everestem Ultimate (jako teploty Core 1 Temp a Core 2 Temp), protože coretemp mi instantně restartuje PC.

Automatické řižení otáček mám .. chudák větrák, že se pořád roztáčel a zastavoval :runaway
ICEBOSS (3435)|13.9.2007 18:58
core temp musis mit uplne posledni verzi, jinak to bude restartovat... :)
Prott (240)|13.9.2007 19:13
Poslední verzi jsem tuším měl (někdy to byl restart, jindy to jelo normálně).
BTW. Chladič na CPU mi jede v 1800 otáčkách (teplota 35 °C) při zatížení na 100% obě jádra 3d studiem (asi to ten Orthos zatěžuje na víc než 100 % :notsure :) )