Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Defender

Infinity (40)|2.7.2017 17:05
Ahoj,

dva roky co mám WIN10 používám jako antivir jejich Defender. Nikdy jsem neměl žádný problém co se týče virů. Před pár dny mě napadlo, že vyzkouším Bitdefender a zkontroluji PC, protože člověk nikdy neví. Všechny kontroly negativní.

Poté co jsem dnes Bitdefender odinstaloval a automaticky naskočil WIN denfender, mě vyskočilo 38 hrozeb virů Win32/Grenam.A. Dokonce na dvou HDD ze tří co mám.

Proto bych se chtěl zeptat jestli mám opravdu zavirované PC nebo se jedná o nějakou chybu? Je mě totiž divné, že do té doby mi žádná kontrola nic neobjevila a dnes jsem kromě sledování YouTube na PC nic neprováděl.

Děkuji za pomoc
Ventero (1280)|2.7.2017 21:08
Jestli to nezaviroval bitdefendef :D A nebo je o tolik horsi nez windefender :D
Donald64 (702)|3.7.2017 12:03
Projel bych počítač tímto https://www.eset.com/cz/online-scanner/
Prostě se to stáhne, zkontroluje pc, pak se zeptá co chceš s hrozbami udělat (když to nastavíš) a zase se to smaže.
Z mých zkušeností je to dost solidní kontrola, našlo mi to i viry (miner), které mi Avast nebyl schopný odhalit.
Ventero (1280)|3.7.2017 14:41
Tady nekdo nepochopil legraci ... a to i pres ty vysmaty smajly ...

Vazne: Donaldova rada je logicka - Je vsak treba pouzit verzi bez zavislosti na OS. Tedy udelal bych bootovaci zachrane flesky nekolika AV spolecnosti. Treba Avast, Eset a Norton a temi to postupne projel. Chcesli mit absolutni jistotu, tak jeste nakonec nejakym antispy. Ted si nevzpomenu, jak se jmenoval ten vyhlaseny, ale da se najit vyhledavacem ...

Edit: Nemam zkusenost a prehled, co je nejlepsi, ale casto se mluvilo o SuperAntispyware, Malwerbytes a Malware fighter ...