Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Špatný spoj víka notebooku

Gawa (14)|7.9.2017 21:23
Dobrý den,

před pár týdny jsem omylem zavřel notebook a něco jsem zapomněl na klávesnici. Kloub na jedné straně se rozpojil v plastu (kovová část vevnitř však drží víko od dolní části dobře). Displej naštěstí funguje. Nicméně se mi zdá, že vzniká pomalu větší a větší mezera mezi předním a zadním plastem víka notebooku na jedné straně. Dá se to stiskem "přicvaknout", ale při další manipulaci s displejem vznikne ta samá mezera. Obávám se toho, že by mohl přestat fungovat displej jednoho dne.

Myslíte si, že by se to mělo opravit? Případně víte, kde to umí poctivě opravit?

Děkuji
VencaX (3686)|14.9.2017 20:10
Určitě opravit, záleží ale na výrobci, stáří zařízení apod. Pokud se to stalo na jedné straně, druhá už může být taky načatá, protože se ten pant víc namáhá. Pracuji v Lenovo servisu, takže vím, že "taková drobnost jako vylomenej pant" může i vyzkratovat a poškodit základní desku.

Samozřejmě záleží na značce notebooku, u nás třeba u běžnějších modelů (G50, B50, 100-15) vychází oprava na něco okolo 2500,- bez DPH, s repas dílama třeba 1600,- bez DPH (samozřejmě záleží co všechno je poškozený), neni to až tak hrozný (na autorizovanej servis). Pokud jde o notebook s kovovými díly a s horní částí šasí s neodnímatelnou klávesnicí, pak ty ceny bejvaj podstatně vejš, ale záleží na tom, jak moc poruchovej je ten konkrétní model, dostupnost u dodavatele apod.

Většinou ale stačí dohledat ať už autorizovanej nebo specializovanej servis na značku Vašeho notebooku, zaslat fotografie poškození a rovnou dostanete cenový návrh opravy. Servisy většinou z fotek už ví, co je potřeba všechno vyměnit.
Gawa (14)|14.9.2017 20:59
Dobrý den,

děkuji Vám za odpověď. Je to Asus z druhé ruky, který jsem dostal jako dárek. Model K50IJ. Odhaduji, že jeho hodnota se bude pohybovat při té částce, kolik by stála oprava. Navíc jsem volal do nějakého servisu a tam řekli, že to trvá 2 týdny ... Notebook však potřebuji téměř každý den.

Už jsem dokonce sháněl nějakou spojovací svorku, která by to držela pohromadě ...

Nevíte o někom, kdo to byl schopný opravit rychleji a levněji? Protože jinak jsem na pochybách, že by do tak starého notebooku vyplatilo investovat.