Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nenabehne monitor

palomm (35)|18.9.2007 16:55
mam taky problem,nenabehne mi monitor,grafika je dobra,aj pamate,moze to byt v zakladnej doske alebo v procesore?
tgfh (2985)|18.9.2007 17:00
:)

Rozepiš se.

Zapneš kompa - co slyšíš? (co říká speaker?) - na monitoru se neobjeví vůbec nic?

jakou máš celou sestavu? jaký zdroj? jaký monitor?
Petr S. (1220)|18.9.2007 17:08
Příčin může být strašně moc. Uvítali bychom více informací, ani tu základku a procesor bych nevylučoval. Zkontroluj taky jesli jsou nejsou nějaké kondenzátory nafouklé, příp. prasklé. Jednou se mi dokonce stalo, že u jedné desky byla jedna nožička kondíku urvaná ;)
husky14 (4214)|18.9.2007 17:54
[QUOTE=palomm;49904]mam taky problem,nenabehne mi monitor,grafika je dobra,aj pamate,moze to byt v zakladnej doske alebo v procesore?[/QUOTE]A zacalo to "znicehonic"? Nebyla u Vas treba bourka? Nebo nejaky prepeti v siti?
tgfh (2985)|18.9.2007 18:19
Nejdůležitější faktor je co říká speaker, podle něho se posuneme dále
Libor A. (53)|18.9.2007 18:40
Nejprve překontroluj koncovky kabelu (jednou jsem jak debil dlouho skákal kolem kompu, než jsem zjistil, že se mi "velmi jemně" uvolnil a posunul kabel v monitoru a už mi monitor nenaběhl). Další věc co zkus je zapojit kabel na jiný výstup z grafiky, už jsem to také jednou zažil, že mi na jednom výstupu obraz běžel a na druhém ne.

Jinak opravdu je potřeba toho napsat víc, těžko lze radit když toho o problému mnoho nepovíš
Pavel Boček (4169)|18.9.2007 18:42
kabelů...už sem taky skoro odepsal monitor a on se uvolnil napájecí kabel :runaway:angry
palomm (35)|19.9.2007 16:46
Prestalo to len tak z nicoho nic.Nemam ziadne info ze bi boli spicky,alebo burka
Nerozne sa monitor,HDD ako bi pracoval aj mechanik pri starte len ten monitor

Ide o zostavu s MB Socket 462 Asus A7V880
grafika NV FX5500 256MB DDR
RAM 2x512 DDR
procesor neviem,nakolko to nieje moje.

Skusal som grafiku a pamete v druhom PC bolo to OK
Skusal som aj iny zdroj,pri odpojenom HDD a mechanikach.
palomm (35)|19.9.2007 16:47
Speaker je ticho,nic nerozprava ani nepipa
husky14 (4214)|19.9.2007 17:53
Takze zbyvaj dve veci: CPU a MB... prohlizel si desku, jak ti psal Petr S? Idealni by bylo zkusit jinou VGA na tyhle MB....
Btw. doufam ze monitor mas vyzkousenej a funguje.... :p
tgfh (2985)|19.9.2007 17:57
Restartni BIOS a zapoj jenom jednu RAMku (do prvního slotu (počítáno od CPU)).
[quote=husky14;50114]Btw. doufam ze monitor mas vyzkousenej a funguje.... :p[/quote]
Kbyby byl špatný monitor tak by mu aspoň pípl speaker...
btw. doufám, že máš speaker funkční :p
husky14 (4214)|19.9.2007 18:14
[QUOTE=tgfh;50116]Kbyby byl špatný monitor tak by mu aspoň pípl speaker...[/QUOTE][OT]Mno ja mam monitor evidentne OK (ted na nej koukam) a speaker mi pri startu PC taky pipne.... :p[/OT]

Takze doufam, ze jeho monitor slape, popr. ty kabely, o kterych uz tu byla rec.... :) Ja jen, aby tri dny zbytecne nerozebiral dva kompy ;)
Pavel Boček (4169)|19.9.2007 18:58
[QUOTE=tgfh;50116]Kbyby byl špatný monitor tak by mu aspoň pípl speaker...[/QUOTE]

od kdy pípá spíkr když nejde monitor :eek:
tgfh (2985)|19.9.2007 21:54
Blbě jste to pochopili, nebo to já blbě napsal :)

Monitorem to nebude, protože kdyby byl špatný monitor tak by speaker pípnul - protože šance, že by byl špatný monitor a zároveň komp je opravdu mizivá.
To, že mu speaker nijak nepípá je z toho že je problém v kompu.

Je to ale čistá dedukce

EDIT: dobře jsem to napsal :cool: , vy jste ti blbí :D (sranda ;) )
Pavel Boček (4169)|19.9.2007 21:57
ale já se ptám od kdy by měl pípat spíkr když nejde monitor

to sem v životě neviděl a slyším o tom poprvý...
tgfh (2985)|19.9.2007 22:04
:D Chvíli to čti a určitě to za chvíli pochopíš ;)

Nepípá mu speaker - což znamená, že mu nefunguje komp - někde je chyba - to určitě chápeš.

kdyby byla vina na monitoru a komp byl v pořádku - tak by to po spuštění udělalo co? no píplo :D krátce pip - to určitě taky chápeš.

Takže když mu nepípá speaker, nemůže být chyba v monitoru, ale je chyba v kompu.

/Samozřejmě šance, že je špatný komp i monitor tu je, ale nulová.

Tak co? chápeš? :D

[quote=Pavel Boček;50155]od kdy by měl pípat spíkr když nejde monitor
to sem v životě neviděl a slyším o tom poprvý...[/quote]
To je úplně super!!!
Furt se tady řehním
úplný sarkasmus - nic proti :D
Pavel Boček (4169)|19.9.2007 23:15
sem myslel že ti jde o beep codes (ale z věcí co u mě měly speaker zapojen/buzzer na sobě, nejely a přesto nepípaly si vyvodím že to pípání platí tak v 10% případů a to ještě ne když nejde deska)...no a jinak na veselé pípání při startu taky nehledím, pže sem se setkal s tolika podivnostma, že to, že comp jede v pořádku a stejně z něj nejde obraz je úplně normální...takže mi nedošlo že to myslíš takle :runaway:runaway:runaway
husky14 (4214)|19.9.2007 23:18
[QUOTE=tgfh;50157]kdyby byla vina na monitoru a komp byl v pořádku - tak by to po spuštění udělalo co? no píplo :D krátce pip - to určitě taky chápeš.[/QUOTE]
Taky mam spekulaci: palomm svym vyjadrenim, ze speaker "mlci", muze myslet, ze to pri startu kratce pipne (klasika - uplne normalni - jako vzdycky) a nic dalsiho neobvyklyho speaker nerika.... :p
Imho tyhle dohady jsou zbytecny, at se k tomu vyjadri autor.... jen doufam, ze mu ten monitor (kabely) chodi :rolleyes: