Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 10 - modrá smrt

kopocko (5)|24.11.2017 23:59
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, co způsobuje náhodné pády mého PC. Mám teď 2 týdny nový základ PC (cpu a deska) a za poslední 2 dny se mi to stalo už 4x. Počítač z ničeho nic hodí modrou smrt a hodí hlášku "KMOD EXCEPTION NOT HANDLED". Poté se počítač vypne a několikrát se zkouší cyklicky nabootovat (asi cca 4x, po páté už však naběhne). Nedokážu však problém nasimulovat.
Zkoušel jsem něco najít na internetu, ale nenašel jsem nic určitého a většinou se jednalo o starší příspěvky. Děkuji tedy za případné rady.

Můj pc (v závorkách moje frekvence):
OS: Windows 10 Pro 64bit
CPU: AMD Ryzen 7 1700 (3,8 Ghz)
MB: MSI X370 SLI plus
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 2800 Mhz (4x4GB; 2 933 Mhz)
GPU: GIGABYTE GTX 980 Ti G1 GAMING (cca 1400 Mhz)
PSU: Seasonic S12II-620

Edit.:
Teplota GPU dosahuje 83 °C a CPU v AIDA64 se pohybuje lehce nad 70 °C.
jozkopower (29)|25.11.2017 00:25
Začal by som nastavením RAM na default, ak by predsa nepomohlo, tak BIOS na default a potom sa uvidí.
kopocko (5)|25.11.2017 15:14
[QUOTE=joeh;593352]Začal by som nastavením RAM na default, ak by predsa nepomohlo, tak BIOS na default a potom sa uvidí.[/QUOTE]

Zkusil jsem to snížit. Uvidím, jestli se to zlepší. Zatím mám už 2 hodiny puštěný stres test RAM v aidě a jede to v pohodě. Ale přijde mi divné, že jsem 2 týdny měl frekvenci RAM nad 3000 a najednou to začalo blbnout.
kopocko (5)|25.11.2017 22:18
Tak se stalo něco nového. Během hraní WoT se mi sekl PC a resetoval se. Zase se několikrát pokusil nabootovat a na několikátý pokus se podařilo. Po nabootování vyhodili Windows chybu že se musí nutně do minuty resetovat. Po resetu jsem se dostal na plochu, ze které jsem se dostal zase na obrazovku modré smrti s hláškou irql_not_less_or_equal poté se zase PC zkusil několikrát opakovaně nabootovat a zase na nějaký cca 5 pokus se povedlo.

Edit.:

Asi tak 10 minut před restartem mně problikly obě obrazovky a měl jsem jen okolo poloviny FPS ve hře. Nevím jestli to s tím souvisí, ale raději to napíšu.
jozkopower (29)|26.11.2017 00:04
To vypadá na konflikt ovládačov.

1/ Skontroluj ovladače - ovladací panel - správca zariadení, nesmie tam byť otáznik alebo výkričník
2/ Skontroluj systém. súbory - klik pravým na štart - Windows PowerShell ako správca - do príkazového riadku napíš : sfc /scannow
kopocko (5)|26.11.2017 00:53
[QUOTE=joeh;593367]To vypadá na konflikt ovládačov.

1/ Skontroluj ovladače - ovladací panel - správca zariadení, nesmie tam byť otáznik alebo výkričník
2/ Skontroluj systém. súbory - klik pravým na štart - Windows PowerShell ako správca - do príkazového riadku napíš : sfc /scannow[/QUOTE]

Zkusil jsem obě věci a nic z toho.

Edit.:

Ty restarty a pokusy o boot jsou pravděpodobně způsobeny BIOSem, který zkouší stabilitu ram (po pádu a asi i přenastavení). Jedná se asi o funkci, protože i když nastavím tu výchozí frekvenci, tak se tak stane.
kopocko (5)|26.11.2017 12:09
Tak už jsem zjistil čím to je. Mám špatný jeden RM modul. Memtest sice nic neodhalil, ale po zkoušce jednotlivých modulů jsem se s jedním nedostal ani do BIOSu. Jinak chtěl bych se zeptat, nevíte jak je to u Alzy s reklamací? Za jak dlouho ji mají vyřízenou a případně jestli jim musím vracet všechny moduly nebo jen ten nefunkční?
jozkopower (29)|29.11.2017 15:06
[QUOTE=kopocko;593417]Tak už jsem zjistil čím to je. Mám špatný jeden RM modul.[/QUOTE]

Tak fajn, si šikovný, keď si to zmákol vylučovacou metódou.