reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Konec obchodní značky ATI

Architect (232)|8.8.2006 12:15
Zběžná zpráva:
Konec obchodní značky ATI

vs.

Podle internetového magazínu The Inquirer stejně jako zrušila nVidia značky 3dfx a Voodoo v době své největší moci, když Voodoo byla v porovnání s GeForce jako Ferrari a Volswagen. Pošle AMD do zapomnění ATi.

Lidé tak budou moci kupovat AMD řešení ve formě procesoů, základních desek a grafických karet. Červenou značku ATI by měla tak nahradit klasické zelené logo AMD.

Podle Inquireru můžeme očekávat značení u nových chipsetů a grafických karet (např. s jádrem R600). A bude rozhodně zajímavé vidět momentálně nejlepší chipsety pro Conroe 2 Duo od Intelu přicházet od AMD.

Podle předpokladu však značka Imageon (název 3D čipů ATI pro mobilní zařízení), díky své koncovce "on", která se líbí AMD, zůstane nedotčena.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Frog (510)|1.9.2006 00:21
A je to tu ! Talže to znamená asi tolko že teraz sa budem pýtať ludí akú máte grafickú kartu ? nVidia alebo AMD ?
No neviem či si na to tak rýchlo zvyknem. Ale "radeon" ostáva nie ?
napr. bude
AMD Radeon X2800XTX :D to sú mi veci
Smeli (2302)|1.9.2006 00:44
[QUOTE=Frog]A je to tu ! Talže to znamená asi tolko že teraz sa budem pýtať ludí akú máte grafickú kartu ? nVidia alebo AMD ?
No neviem či si na to tak rýchlo zvyknem. Ale "radeon" ostáva nie ?
napr. bude
AMD Radeon X2800XTX :D to sú mi veci[/QUOTE]


Jop, AMD Radeon
wizaard (913)|1.9.2006 00:58
Slááááva! Má averze vůči ATI se snížila o 50% :D. Teď vážně - samozřejmě to schvaluju, je to logický tah.
rs (104)|1.9.2006 09:39
Mně se to nelíbí a zatím tomu ani moc nevěřím ;-) .
Kerry (69)|1.9.2006 11:20
Pokud vím tak si AMD chce nechat značku ATi dál
Matajon (125)|1.9.2006 11:58
Nevim jestli se da informacim z INQ zrovna verit, radsi bych pockal az to potvrdi nejaky duveryhodnejsi zdroj :o
Kerry (69)|1.9.2006 15:18
Myslim že si ATi značku nechá aspoň po nějakou dobu a po nějáký době už bude používat AMD