reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lze instalovat 2x XP SP2 na jednu partition? Komplikace?

mikedge (40)|22.9.2007 21:25
Jake pripadne problemy muze zpusobit instalace dvou systemu WIn XP SP2 na jednu partition? Lze to vubec doporucit? Predpokladam, ze druha instlace mi nabidne jinou instalacni slozku, jak je to ale s Program FIles a dalsimi nezbytnymi soubory na disku (swap soubor, boot.ini, atd.)? Moc vam dekuji za komentare a zkusenosti, o ktere se se mnou pripadne rozdelite!
mech13 (5526)|23.9.2007 00:05
nejde to, kazda instalace musi mit svuj vlastni oddil disku
AoJ.HgTS (2)|23.9.2007 00:44
Možné to je, musíš pouze pomocí programu nlite (nlite.com) upravit instalaci windows a změnit umístění systémových složek (Program files, Windows, Documents and Settings). S boot.ini a swapem problém neni. Provozoval jsem takhle W2000 s WXP než jsem si koupil nový pc.
mech13 (5526)|23.9.2007 00:58
[QUOTE=AoJ.HgTS;50654]Možné to je, musíš pouze pomocí programu nlite (nlite.com) upravit instalaci windows a změnit umístění systémových složek (Program files, Windows, Documents and Settings). S boot.ini a swapem problém neni. Provozoval jsem takhle W2000 s WXP než jsem si koupil nový pc.[/QUOTE]

a jak pak vyresis ktery system se nabootoje?
AoJ.HgTS (2)|23.9.2007 08:01
U WXP je standartně boot manager, který spouští OS a v případě naistalovaných více systému nechá pohodlně vybrat který spustit. V boot.ini, přes který se konfiguruje, je mimo oddílu uveden i adresář s windows, takže tady kolize nevzniká a tak neni problém, když je více os na stejném oddílu. Instalator win do něj automaticky přidá nově naistalovaný systém, takže neni potřeba ani manuálního zásahu.
eraser (0)|30.9.2007 02:08
Hlavne je nutné dodržať pravidlo, že sa najskôr inštaluje starší OS a následne novší, inak by došlo k prepísaniu bootovacích informácií.
crasher.km (919)|30.9.2007 23:11
Toto problém vůbec není ...Nainstaluješ-jedeš .... ale při bootovaní ti to napíše ,aby sis vybral z :
Windows XP xxxx
Windows XP xxxx

a pak si vyber ,když maj stejnej název :D
Tento problém ale jde vyřešit přez vlastnosti "tento počítač" , přesně ale už nevím .. mám dlouho vistu .
Ta možnost tam ale je


2 eraser : nemusíš .... jak bylo řečeno - zavádí se boot manager.Můžeš mít jak stejný OS,tak updatovat,upgradovat,downgradovat.
Pavel Boček (4169)|30.9.2007 23:32
[QUOTE=crasher.km]....[/QUOTE]

Pokud máš klasicky boot manažer, tak si jenom otevřeš soubor boot.ini a tam si přejmenuješ jeden ze systémů (z WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" třeba na WINDOWS="pepa"). Možno nepůjde uložit, tak pak uložit jinam, přetáhnout a dát "přepsat". Jo a schovává se i když máš zobrazení skrytých, takže otevřít stylem C:\boot.ini
eraser (0)|30.9.2007 23:47
[quote=crasher.km;51919]2 eraser : nemusíš .... jak bylo řečeno - zavádí se boot manager.Můžeš mít jak stejný OS,tak updatovat,upgradovat,downgradovat.[/quote]Počkaj, chceš mi tvrdiť, že pokiaľ by som mal nainštalované napr. Windows XP a následne spustil inštaláciu Windows ME (ignorujme jednotlivé partície a file systém), tak sa mi neprepíše, resp. nepoškodí zavádzacia informácia pre Windows XP?
crasher.km (919)|1.10.2007 08:20
Nevím přesně jak by to blo u ME ,protože to je tak hroznej OS ,že sem ho ani nedával :D
Ale jinak co mám skušenosti ,tak ne .
Večer pokud bude čas ,tak zapojím nějakej disk a hodím tam všechny operačáky na 98 a vyfotím vám to ;)
eraser (0)|1.10.2007 13:21
Mňa by najmä zaujímalo poradie inštalácie jednotlivých OS.