Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkční GeForce FX 5500

Nettle (128)|4.10.2007 20:24
Zdarec
Lezi mi tu nefunkcni karta s presnym oznacenim GV-V55128DP.
Byla v pocitaci ktery mel spatnej zdroj a vyhorela zakladni deska a nekolik dalsich komponent.
Nasel jsem na ni nefunkcni obvod ktery ma oznaceni ISL6529CB (viz obrazek)



Obvod je znicen je na nem videt vypaleny dulek pravdepodobne zpusobeny zkratem a naslednym prehratim obvodu.
Chtel bych se zeptat jestli by slo sehnat novy obvod, popr. ho nejakym zpusobem nahradit.
Diky za vase napady.
.
Pavel Boček (4169)|4.10.2007 22:43
Na té fotce není IMHO vidět vůbec nic. Navíc obvody mívají často důlek. Tak sem dej pořádnou fotku a ne mazanici ať se mrknem...
Nettle (128)|5.10.2007 09:35
Ok uznavam ze ta fotka vazne kvalitni neni, vim ze obvody maji dulek, ale tenhle je opravdu vypalen.
Az budu mit po ruce lepsi fotak tak sem hodim lepsi fotku.
wojta (54)|5.10.2007 10:12
No mohl bys zkusit sehnat stejny nebo podobny v GME. Ale obavam se, ze se ti to nemuze vyplatit se s tim takhle patlat, i kdyz ja vim, jak to svadi si s tim hrat. Je to nejaky regulator napeti, je videt, ze tam ten zdroj nacpal peknou slehu. Otazka je, jestli se to nedostalo az pres tenhle obvod, to by asi odeslo skoro vsechno na te karte.
Konnor (278)|5.10.2007 11:00
Myslím, že to nemá cenu zpravovat, jednak v GME po tobě asi budou chtít aby sis objednal tak 500 kusů toho obvodu a pak to letovat to je taky o nervy a ne každej elektrikář se ti s tím bude chtít drápat. Myslím, že by bylo lepší ju přibít na zeď jako trofej a poohlídnout se po něčem jiným,...
Nettle (128)|5.10.2007 20:43
No ja bych se s tim klidne pajel ani me tak nejde o tu kartu ale o ten pocit ze sem neco spravil
ale jestli budu muset objednavat 500 kusu tak ten napad zavrhuju ))

BTW nema nekdo take nefunkcni geForce 5xxx s timto obvodem
Pavel Boček (4169)|5.10.2007 22:29
[QUOTE=Nettle;52832]...ale jestli budu muset objednavat 500 kusu tak ten napad zavrhuju ))[/QUOTE]

To mi připadne jako nesmysl...zkus ten obvod pohledat u strýčka Googla :)