Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Využití záruky NB kvůli relativně závažnému SW problému

Kokáč (4)|14.11.2018 18:28
dobrý den, nevím jestli tohle patří sem, ale budu doufat, že ano...

Asi před měsícema jsem si na CZC.cz koupil notebook HP Pavilion ab305nc za 22 000 a už od té doby jsou s ním jen problémy. První to byl neaktualizovaný BIOS, který začal throttlovat CPU i GPU už při 68-70 stupních a teď (bylo to tam už od té doby co mi přišel, ale přišel jsem na to až po aktualizování BIOSU) tam je problém s ovladačem ACPI.sys, má vysokou latenci (změřeno SW LatencyMon) a způsobuje zpomalení jiných ovladačů, jako je např NVIDIA ovladač a tím mi způsobuje velmi vysoký frametime (frametime != framerate / fps... frametime = čas, jak dlouho trvá GPU vytvořit 1 snímek a někdy i problémy se zvukem. Vysoký frametime způsobuje sekání i při vysokých fps, např. já mám přes 60fps v PUBG ale prostě se to seká bez dropů). hledal jsem si co ten ACPI ovladač je a měl by to být ovladač so se stará o baterku a její různé úsporné a vysoko výkonní módy mezi OS a BIOSem, problém se prý vyskytuje většinou u NB a v některých případech je nevyřešitelný (jako u mě) a tudíž je notebook k ničemu, než k projíždění webu. zkoušel jsem vypnout "Baterie pro kontrolní metodu kompatibilní se standardem ACPI společnosti windows", to sice zastavilo ovladač (,tudíž i vysokou latenci), ale vyplo mi to moji dedikovanou GPU NVIDIA GTX 1050 Ti s errorovým kódem 43, takže to bylo úplně k ničemu.
FPS mám vysoké, ale frametime také, takže počítač za 22 000 není dobrý k ničemu jinému než k brouzdání po internetu. NB jsem si koupil s přáním, že na něm budu hrát hry a později na něm budu dělat grafiku, ale takhle na tom nejde ani jedno... snad jsem napsal vše důležité.

Takže bych se chtěl prosím zeptat, jestli kdybych zajel do CZC s tímto problémeme a zažádal o využití zárukym jestli by mi ho vzali a spravili. děkuji

EDIT: P.S. Windows jsem přeinstaloval už 2x a nic
Gouranga (699)|15.11.2018 18:43
Neni lepsi se zeptat primo Czc? Tady ti nikdo nic nemuze slibit. Nedavno jsem jim posilal dotaz a odpovedeli do druheho dne. Nicmene, nejspis to prijmou, ale je mozny, ze v servisu to vyzkousi a reknou, ze s tim nic neni (servisu HP). Bude to chtit detailne popsat problem (jako tady), ale bojim se, ze na frametime se vykaslou.
Ale co ti zbyva? Nechat ho doma na brouzdani?
dom324 (306)|17.11.2018 17:34
Pokud možno, vrátil bych ho do 14-ti dní bez udání důvodu.
Protože jak psal Gouranga, v servisu se na frametimes nejspíš vykašlou. Udělají reinstall systému a vrátí Ti ho s tím, že je v pořádku.
Kokáč (4)|17.11.2018 17:47
14ti denní lhůta už dávno uplynula. V původním příspěvku mám že jsem si notebook koupil "před měsícema", ale tím jsme myslel před 2 měsíci, jen jsem se překliknul. Ale volal jsem na HP podporu a tam mi řekli, že může být chyba v hardwaru a né jenom v ovládačích, ať ještě zkusím 3D benchmark, a že když to jinak nepůjde, tak že záruky využít půjde a tam mi buď notebook spraví nebo vymění
Durkon (1)|27.11.2018 15:10
Jelikož se jedná o ovladač baterie, zkusil si přepnout nastavení výkonu na vysoký výkon? Defaultně je na laptoptech vždy na úsporný režim.
Kokáč (4)|27.11.2018 15:18
Ano, vždycky to mám jen na vysokém výkonu, když ten notebook jsem měl (už je v opravně) na hraní. Nevím, jestli jsem to tu už neříkal, ale zkoušel jsem ten ovladač i deaktivovat, ale to mi jen znefunkčnělo moji NVIDIA GPU