Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Výber grafiky

28.1.2019 12:31
28.1.2019 08:58
SalamanderJaky je zbytek PC? Co rozpocet? Kdyz se takhle zeptas, tak je jasne ze 2080 je lepsi, ale netusim jestli bude zrovna nejlepsi pro tebe.
28.1.2019 06:04
Snajper2no chcem si poskladať nové pc a rátam s tým že to pôjde aj na nejakých 2000€, proste niečo také aby mi to aj nejakých 4-5r vydržalo. len neviem ktorá karta je lepšia aj účinnosťou chladenia a samozrejme aby mala dostatočný výkon
8.2.2019 08:36
Donald64Doporučil bych verzi Armor, jelikož je to takřka jediná verze za přijatelnou cenu, ta Ventus je extrémně předražená.

Výkon napříč provedeními máš u všech 2070 totožný (±1-3%).

Za o maličko nižší hluk se ty příplatky určitě nevyplatí, Armor na tom není tak zle a nejlepší řešení máš stejně aftermarket chlazení.

Životnost sestavy se těžko odhaduje, RayTracing je na naprostém začátku, takže se dá předpokládat značný nárůst výkonu u dalších generací. AMD ještě v tomto roce nejspíše vydá 16C/32T 7nm procesory do AM4, ceny půjdou dolů a výkon značně nahoru. Mimo to dražší sestavy ztrácejí výkon rychleji, proto bych se spekulacím ohledně futereproof výkonových komponentů raději vyvaroval. Co se podle mě vždy vyplatilo nejvíce, byla midrange třída, výkon to mělo slušný i se nějakou dobu udržel a za pár let jsi udělal upgrade, který tě posunul mnohem dále, než bys byl s původní sestavou za dvojnásobek ceny (je však zapotřebí silná konkurence). Nejrozumnější je podle mě vždy koupit slušný základ (case, zdroj, případně SSD) a množství RAM, výkon CPU a GPU volit dle tvých požadavků (tedy rozlišení monitoru, obnovovací frekvenci a oblíbených titulech, jedná-li se o gaming sestavu).