reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Eizo S2031W

Carlos0007 (85)|16.1.2008 16:54
Tak to bylo hodně rychlé:), díky.Porovnání s notebookem sice neurčí input lag úplně přesně, ale pro představu stačí.Jinak tu tmavší čáru z obrázku také vidím, ale s tím by ti mohl poradit Czblack, jestli na svém Eizu pozoruje něco podobného, při podobné barvě.Na tvém obrázku přechodu žlutá-černá (z první strany ), ale nic takového nevidím.
SelinaK (51)|16.1.2008 17:06
Na přechodech to vidět není, ani na členitém pozadí, ani na tmavém pozadí, je to vidět akorát na takových přiměřeně vyblitých barvách, jako je ta šedá na obrázku, nebo takováhle šedozelená. Takže to neruší pořád, ale jenom někdy. Je to hnida, vracet to kvůli tomu nebudu... Největší hnida na S2031W, jinou takovou jsem vcelku nenašla (mírnou nepřesnost v přechodu asi nemá smysl v téhle cenové kategorii vyčítat).
Carlos0007 (85)|16.1.2008 19:43
Někde jsem četl že S2031W má po kalibraci větší barevný gamut něž některé vyšší modely eiza, ale nejsem schopen říci jestli to je či není pravda a navíc o profi kalibraci vím putna:)
The_derava_bota (83)|17.1.2008 02:08
Dobře testujete, zkoušeli jste video ? Po prohlédnutí návodu k použití se nemohu dobrat dojmu že výsledek bude žalostný, protože přes DVI-I (digitál) má 59 – 61 Hz, čiliže např.pro DVD PAL (50Hz) to nebude v synchronizaci, nejde dát ani 3 x 25 Hz při -p. U analogu by to mělo jit jen pro NTSC (60Hz).

Experimentoval s tím někdo ? V návodu se píše že nastavení mimo předvolby hodí monitor červenou zprávu a konec.

Jeho větší "bratr" S24031W má parametry ty samé. Řešení je až S2441W, ten už umí jak progresivní promítání tak prokládaný, stojí ale kolem 40 ti papírů.

Toť vyčtená teorie a úvahy, a jaká je praxe ?
Carlos0007 (85)|22.1.2008 09:25
Tak nám pěkně zlevnil, na eizo stránkách je teď doporučená cena 11790 Kč, bez Dph a ještě před týdnem byla 12900 Kč bez Dph, většina obchodů na to ihned reagovala :)
Marzo (21)|22.1.2008 17:39
[QUOTE=Carlos0007;81088]Marzo:
Mohl by jsi sem dát fotku tvého NECu při zobrazení černé barvy a nastaveném 100% jasu, to vše při tmě v místnosti? Abych mohl porovnat podsvícení s tímto Eizem?[/QUOTE]

Strasne zle sa to foti, nemam ani stativ, pri tom prechode sa mi tie pixely dako prekryli a vzniklo mriezkovani alebo co ale vidno hadam ze je to plynule. Ta cervena bodka pri podsvieteni je z fotaku. Monitor je fakt squely, nema chybu.
Carlos0007 (85)|22.1.2008 18:24
Díky Marzo
SelinaK (51)|22.1.2008 21:47
To jsou k...y, kdybych ho koupila teď, měla bych ho o 1500 levněji :\
Choakinek (49)|28.1.2008 14:07
Marzo, SelinaK:

Měl bych na vás dotaz, jako na majitele 20" LCD:

Jak se vám jeví velikost písma ve Win., na www atd. na těchto 20" LCD při nastavení vel. písma na "normal" ve Win?

Jako OK, vel. písma mi vyhovuje nebo vám připadá spíše malé a trochu vám to vadí, ale kvůli ceně LCD jste raději vzali 20" LCD?

Právě kvůli ceně se rozhoduju mezi 20" a 22" LCD. A také kvůli tomu, že Marzův NEC (S-IPS) je bohužel jen max 20".

Já na svém CRT můžu dát jen 1600x1200 na 19,6" (viewable, jinak 21"), kde je přeci jenom trochu menší bod než u 1680x1050 na 20,1". Zde mi to tedy moc nevyhovuje, ale nevím, co s mým názorem udělá nepatrné zvětšení vel. bodu & absolutní ostrost písma na LCD oproti CRT.
SelinaK (51)|28.1.2008 15:17
Mně velikost písma vyhovuje. Sedím cca 50-70 cm od displeje. Vadí mi akorát když je písmo hodně malé, třeba blogy psané inteligentně droboučkou Verdanou, ovšem pro tyto případy máme v prohlížeči zoom (a na 20" se to zvětšené v pohodě vejde), stejně tak když mi po několikahodinovém psaní ve Wordu začínají oči šmidrat, použiju zvětšení.
Walker_shw (1)|2.2.2008 16:59
Otazka na majitele S2031W. Je to jeden z moznych kandidatu na muj stul. Umi ale zobrazovat mensi rozliseni v pomeru 1:1, tzn. napr rozliseni 1280x1024 v nativnim rozliseni s cernymi pruhy po stranach, ale bez interpolace?

Diky za pomoc.

Walker

EDIT: tak nic, uz jsem to nasel na oficialnich strankach EIZA, jako jednu z podporovanych vlastnosti, tak budu predpokladat, ze nelzou :-)
SelinaK (51)|4.2.2008 19:12
Umí - v menu jsou tři módy obrazovky, Full Screen, Enlarged a Normal, nevím přesně, co má bejt co a manuál jsem někam zasela, ale tohle je 800x600 v módu Normal.
Marzo (21)|4.2.2008 22:56
[QUOTE=Choakinek;85094]Jak se vám jeví velikost písma ve Win., na www atd. na těchto 20" LCD při nastavení vel. písma na "normal" ve Win?

Jako OK, vel. písma mi vyhovuje nebo vám připadá spíše malé a trochu vám to vadí, ale kvůli ceně LCD jste raději vzali 20" LCD?[/QUOTE]
No neviem ale mne pripada velkos pisma taka ista ko ked som mal CRT 17".
HFX9 (276)|12.2.2008 17:39
Tak jsem stastnym novym majitelem Eiza 2031W a musim rict ze max spokojenost.

Podsviceni mam naprosto rovnomerne, prozatim zadny vadny pixel, mam stojan easyup a je naprosto uzasnej. Barvicky jsou jednim slovem perfektni (porovnani s CRT Samsungem 975), velikost bodu je pro mne akorat (vyhovoval mi bod ktery je na 19ce pri rozliseni 1280x1024, tady je sice malinko mensi ale vse je krasne citelne).

Takze toto lcd (Eizo 2031W) doporucuji, jen doplnim ze ho mam na grafiku a upravu fotografii.
elpsycho (1602)|12.2.2008 18:50
Zajímavé, větší rozdíl ve velikosti bodu než je mezi 19" 1280x1024 (0,2944mm) a 20 wide 1680x1050 (0,2564mm) už na desktopu skoro ani být nemůže :)
HFX9 (276)|12.2.2008 23:06
Ale jeste je jeden vetsi rozdil: 19ka 1280x1024 vs 22ka 1920x1200 :-)

A mel z toho zmenseni bodu obavu ze budou pismenka moc titerna ale je to vse ok.
filltos (4)|20.2.2008 16:20
Koukám, že tu ještě není porovnání na input lag s CRT, tak tu sem vyfotil nějaké fotečky
rndm2 (11)|7.3.2008 17:14
Fotky jsou pěkný, ale jak je to s tím input lagem v praxi - je cítit nebo ne? Už jsem kvůli němu vyřadil z výběru Samsunga 214T, Lenovo L220x a zůstaly mi jenom 2 monitory: tenhle a stařičký NEX 20WGX (u kterého se mi nelíbí lesklá obrazovka a nemožnost polohovat).

Díky za odpověď
filltos (4)|7.3.2008 20:19
Pri normalni praci si toho lagu nevsimnu, hry moc nehraju, ale u toho, co jsem zkousel, tak sem si taky niceho nevsim (vetsim hracum to ale vadit muze).

Toho Neca sem mel predtim na zkusebni dobu 14 dnu, ale vratil jsem ho. Nejaky rozdil mezi temito dvema v input lagu nepozoruji, ale podotykam, ze nejsem hrac. Hrac by asi nejaky rozdil mezi temito dvemi monitory v input lagu zpozoroval.
MildaX (0)|10.3.2008 00:19
[QUOTE=rndm2;97821]Fotky jsou pěkný, ale jak je to s tím input lagem v praxi - je cítit nebo ne? Už jsem kvůli němu vyřadil z výběru Samsunga 214T, Lenovo L220x a zůstaly mi jenom 2 monitory: tenhle a stařičký NEX 20WGX (u kterého se mi nelíbí lesklá obrazovka a nemožnost polohovat).

Díky za odpověď[/QUOTE]

Jo, tvoje dilema chápu. Člověk chce kvalitní monitor, tj. nonTN a když na nějaký kápne a je kromě jiného i alespoň trochu hráč, tak ho zarazí input lag. Neporadím ti jak moc je to u Eiza nebo Necu zlé (řekl bych podle hodnot, že je to velmi dobré), na mě jsou ty monitory moc malé (potřebuji min 22" wide), ale při zvažování dopadu input lagu bych se snažil odpovědět na tyto otázky a ty pak výběr usnadní (nejlepší je ovšem mít možnost si monitor vyzkoušet, to je jasný):
1) hraju akční hry, nebo simulátory? pokud ne, tak IL tolik neřeš, pokud ano, tak...
2) hraju ty hry po síti? pokud ano tak
3) jaké?
4) doptat se spolubojovníků/spoluzávodníků (google) jestli někdo nemá monitor s podobnou obrazovkou a jak vnímají IL?


IMHO 20ms je v pohodě, 30ms už moc ne a nad 30ms bude záležet na typu hry. U CS a UT apod. to bohužel mít dopad bude. U auto simulátorů apod. těžko říct.
rndm2 (11)|10.3.2008 09:53
Díky za odpovědi. Jak to tak vypadá, asi zůstanu u svého 17" CRT. :( Jediné co mi u něj vadí, je na dnešní poměry už malá úhlopříčka. U těch 20" mám totiž taky problém s tím, že asi budou mít hodně malá písmenka (pracuji hodně i s textem), mě vyhovuje velikost písma jaká je u 19" LCD 1280x1024 nebo 17" 1024x768, bohužel ačkoliv teoreticky lze zvýšit DPI/velikost písma ve Windows, spousta aplikací se s tím moc dobře nevyrovná. Ideální by asi byla 22" 1680x1050, ale ty jsou jen v TN. Jedno TN+F mám doma u záložního počítače, je sice už asi 2 roky staré (Samsung 930BF), ale asi se od té doby k lepšímu moc nezměnilo (úhly, barvy), takže vím že vzhledem ke způsobu používání jako hlavní monitor TN nechci.
Ty 20" jsem bral jako poslední možnost, ale dát třeba 14 000 Kč a pak zjistit, že má dost velké problémy by mě hodně mrzelo.
Budu pokračovat v čekání a doufání. Ach jo. Těžký život perfekcionisty. :P
Leroj (271)|10.3.2008 11:34
[QUOTE=rndm2;98620]...Ideální by asi byla 22" 1680x1050, ale ty jsou jen v TN. Jedno TN+F mám doma u záložního počítače, je sice už asi 2 roky staré (Samsung 930BF), ale asi se od té doby k lepšímu moc nezměnilo (úhly, barvy), takže vím že vzhledem ke způsobu používání jako hlavní monitor TN nechci.
Ty 20" jsem bral jako poslední možnost, ale dát třeba 14 000 Kč a pak zjistit, že má dost velké problémy by mě hodně mrzelo.
Budu pokračovat v čekání a doufání. Ach jo. Těžký život perfekcionisty. :P[/QUOTE]
A co Eizo 2231w ? To by splňovalo vše co hledáš. Ovšem ten IL je asi stejnej /ne-li horší/ než u 2031 - aspoň podle testu zde na SHW. Ten test mě tak rozhodil, že jsem prozatím nákup LCD zrušil a asi budu čekat až bude něco lepšího /akorát mám trochu obavy abych se toho dožil - nejsem nejmladší/. Sice hry hraju čím dál míň, ale dát 16t za něco, co má problémy s pohyblivým obrazem ?
rndm2 (11)|10.3.2008 12:53
Aha, tak na tenhle kousek jsem úplně zapomněl. Vypadá nadějně, až na tu slabší odezvu. S tím input lagem by to nemělo být AŽ tak špatné - podle recenze 20 ms (oproti třeba 48 u SM 214T), nehraju CS po síti nebo tak něco. Ani v tomhle tématu si na velké problémy s input lagem u jeho 20" bratříčka nikdo zvlášť nestěžoval, i když asi nikdo z přispěvovatelů asi není náruživý hráč.
Tak či tak, za 16 tisíc pro domácí monitor by člověk čekal bezchybný produkt, ale bohužel opravdu musím souhlasit s Tvým "Připadá mi, že kdysi při výběru CRT se vybíral ten nejlepší, a dnes při výběru LCD se hledá ten, který má méně chyb než ostatní...". Dělení domácích monitorů na hráčské (TN) a ostatní mi připadne dost smutné, většina lidí snad monitor doma využívá univerzálně. Je mi jasné, že třeba zrovna Eiza asi nejsou typickým příkladem univerzálního monitoru pro domácí použití, myslím to obecně.

Taky je na houby, že pokud člověk není třeba přímo z Prahy, má jen velice malou možnost si daný monitor sám vyzkoušet na vlastní oči a vlastně kupuje zajíce v pytli. :(
No nic, zkusím počkat jestli se neukáže někdo s osobní zkušeností. Taky už nejsem nejmladší (začinal jsem s asi 13" zeleným Herkulesem), nemusím mít všechno hned. ;)

Edit: Tady ho doporučují i pro "casual gamers", ale netuším jak hodnověrné recenze na prad.de jsou.
MildaX (0)|10.3.2008 19:22
rndm2: Prad.de beru osobně spíš s rezervou. Ale i v testu tady na shw.cz je odezva a inputlag u modelu 2231w spíš lepší a vůbec bych se ho nebál (větší obavu bych měl spíš u Lenovo L220x) a pokud nehraješ online akční hry, tak na normální hraní to bude v pohodě.
Carlos0007 (85)|10.3.2008 21:19
Já si na základě recenze na Prad.de vybral LCD Belinea 2485 S1W a s jejich hodnocením naprosto souhlasím.A zde na SHW dopadlo Eizo S2231W prakticky stejně jak na Prad.de…

Také jsem uvažoval nad Eizo S2231w, ale vybral jsem raději Belineu je o něco levnější nabízí dobré barvy (S2231W je má samozřejmě ještě lepší) má lepší odezvu, a naměřil jsem max input lag 16ms, no a hlavně je to 24“, tedy Full HD…
Leroj (271)|10.3.2008 21:51
2Carlos0007
A co na to rozlišení říká ta grafika? Nemá toho dost, nebo to stíhá?
Jinak ta Balinea nevypadá špatně, ale zdá se mi to moc velký a hlavně si nedovedu představit velikost textu při tom rozlišení a uhlopříčce. Taky se mi nelíbí ty vadný body a pískání jak o tom píšeš.
No ještě to promyslím - no a možná se stane zázrak a objeví se kvalitní LCD za rozumnou cenu :)
Carlos0007 (85)|10.3.2008 22:42
Leroj:

No Grafika dostává dost za uši, ale před koupí 24“ jsem si myslel že na tom bude o dost hůř.Crysis běží ,v rozlišení 1920x1200 vše nastaveno na střední detaily, plynule, v části hry kdy sněží je to o něco horší, ale stále hratelné.(grafika neběží na referenčních taktech).

S textem nemám problém, ale pokud pomůže fotka, vyfotím :)
To bzučení prakticky nevnímám, pokud u pc normálně sedím...
HFX9 (276)|17.3.2008 08:53
Tak ja jsem majitelem Eiza 2031W a musim rict ze nejaky IL vubec nevnimam.
Mam sice ten monitor na grafiku kde IL neni potreba jakkoliv resit, ale zrovna vcera jsem hral Need for Speed Carbon a ze bych si nejakeho IL vsimnul se rict neda.
rosimyshma (8)|29.3.2008 20:07
Rozhodoval jsem se taky mezi tímto monitorem(Eizo S2031W) a NEC20WGX2Pro ...NEC nakonec zvítězil a ...udělal jsem chybu. Už mám doma po reklamaci třetí kousek a pokaždé odejde na stejnou závadu. Po nejakém čase se pod "sklo" shora dostane prach a vytvoří hnusnou tmavou skvrnu - souběžně s tím se ještě pokazí asi něco jiného, displej si začne pamatovat co na něm bylo naposledy otevřeno a to celkem dlouho, klidně i 10 minut, takže když shodím prohlížeč, tak mi na tmavém pozadí zůstane viset jeho "duch" není to po celé ploše, spíše po krajích, ale to je asi celkem jedno, že? Navíc na zatím posledním kousku jsem hned po vybalení a zapnutí našel asi 6 vadných subpixelů a "duchy" začal házet okamžitě. Takže jsem ani nestačil schovat krabici. Je to už třetí stejná závada, snad mi vrátí peníze a zapomenu, že NEC je výrobce LCD monitorů.
filltos (4)|30.3.2008 16:13
Tak z tohohle důvodu jsem nakonec taky koupil to Eizo. Věděl jsem dříve, že to NEC dělá (zůstává "viset" obraz) a fakt během cca půl hodiny statickýho obrazu (což třeba horní lišty v prohlížeči zůstavají stejně stále) byl tam ten obraz vidět na černém pozadí a docela dlouho to trvalo, než zmizel. Tak šel pryč a ja vzal to Eizo.
Finkky (5)|1.4.2008 20:50
[QUOTE=rosimyshma;105998]...[/QUOTE]
Naprosto ten stejnej problem, do puntiku, jenze ja jsem ho jeste nereklamoval. Jak dlouho to asi trva? (reklamace) Jinak pred tydnem jsem mel doma 2231W ale vratil jsem ho kvuli pro me neprijatelnymu "perletovymu efektu", zajimalo by me jestli ma 2031 a 2231 stejnou povrchovou upravu. (sry za OT).
Deee-aN (3834)|5.4.2008 08:59
[QUOTE=rosimyshma;105998]Rozhodoval jsem se taky mezi tímto monitorem(Eizo S2031W) a NEC20WGX2Pro ...NEC nakonec zvítězil a ...udělal jsem chybu. Už mám doma po reklamaci třetí kousek a pokaždé odejde na stejnou závadu. Po nejakém čase se pod "sklo" shora dostane prach a vytvoří hnusnou tmavou skvrnu - souběžně s tím se ještě pokazí asi něco jiného, displej si začne pamatovat co na něm bylo naposledy otevřeno a to celkem dlouho, klidně i 10 minut, takže když shodím prohlížeč, tak mi na tmavém pozadí zůstane viset jeho "duch" není to po celé ploše, spíše po krajích, ale to je asi celkem jedno, že? Navíc na zatím posledním kousku jsem hned po vybalení a zapnutí našel asi 6 vadných subpixelů a "duchy" začal házet okamžitě. Takže jsem ani nestačil schovat krabici. Je to už třetí stejná závada, snad mi vrátí peníze a zapomenu, že NEC je výrobce LCD monitorů.[/QUOTE]

Tenhle thread se týká EIZA, takže jen telegraficky: WGX-ko mám a naprosto bez problémů. Za ty peníze nemůžeš mít nic lepšího(pokud nemáš - u tebe opakovanou - smůlu na kus, nebo extrémně prašné prostředí).
Deee-aN (3834)|5.4.2008 09:04
[QUOTE=filltos;106216]Tak z tohohle důvodu jsem nakonec taky koupil to Eizo. Věděl jsem dříve, že to NEC dělá (zůstává "viset" obraz) a fakt během cca půl hodiny statickýho obrazu (což třeba horní lišty v prohlížeči zůstavají stejně stále) byl tam ten obraz vidět na černém pozadí a docela dlouho to trvalo, než zmizel. Tak šel pryč a ja vzal to Eizo.[/QUOTE]

Tohle je obecně problém LCD. Mě se stalo jednou po x hodinách hraní, že se mi trochu vypálila bouchačka. Za chvíli po skončení hraní to zmizelo. Lišty v prohlížeči mám zobrazený hodiny a hodiny a nic, ani stín. (NEC 20WGX2 Pro)
Deee-aN (3834)|5.4.2008 09:26
[QUOTE=rndm2;97821]Fotky jsou pěkný, ale jak je to s tím input lagem v praxi - je cítit nebo ne? Už jsem kvůli němu vyřadil z výběru Samsunga 214T, Lenovo L220x a zůstaly mi jenom 2 monitory: tenhle a stařičký NEX 20WGX (u kterého se mi nelíbí lesklá obrazovka a nemožnost polohovat).

Díky za odpověď[/QUOTE]

G v názvu NECu znamená Glossy, Graphics, GAMING. Na hry je rychlej až až. Taky jsem na něj přecházel z (lesklýho) CRT a rozdíl nevidím. Chápu lidi, který si už zvykli na matný povrch, že s tim můžou mít problém. Já ty odlesky vnímám jen za bílýho dne, když koukám na něco hodně tmavýho a to se na ně musím ještě soustředit. Léta a léta koukáme na lesklý televize a já si myslim, že kdyby to byl tak strašnej problém, tak už by se dávno vyráběly matný CRT-čka. Schválně, zkus se podívat doma na televizi(pokud teda máš ještě CRT), soustřeď se na obraz a potom na odlesky. Teorie i praxe říká, že se dá lehce naučit ty odlesky nevnímat, tzv. dívat se skrz ně.
Co se polohování týče: když si vezmu, že nám ergonomie říká, že horní okraj obrazovky by měl bejt v úrovni očí, tak na tomhle NECu není co polohovat, vejška je dostatečná. Pokud ti jde o pivot, tak můžu posloužit zkušenostma kamarádů, který ho mocí mermo chtěli a nakonec je to po dvou třech dnech přestalo bavit, furt s tim šibovat. Využiješ to v případě, že upravuješ spousty fotek nastojato.
Ještě se v souvislosti s ním mluví o pískání ve standby. Ano, píská. Je to slyšitelný z určitejch úhlů asi tak do 80 cm. Já ho vypínám úplně, takže v poho.
Stařičkej je, ale vem si, že prakticky všichni jeho přímý konkurenti z časů kdy přišel na trh, už jsou v propadlišti dějin, a on se stále prodává. Stále je konkurenceschopnej (a to nejenom cenou).
filltos (4)|5.4.2008 14:37
[QUOTE=deeean;108396]Tohle je obecně problém LCD. Mě se stalo jednou po x hodinách hraní, že se mi trochu vypálila bouchačka. Za chvíli po skončení hraní to zmizelo. Lišty v prohlížeči mám zobrazený hodiny a hodiny a nic, ani stín. (NEC 20WGX2 Pro)[/QUOTE]

Ono asi taky je kus od kusu. Dole na liště u hodin jsem si toho taky nevšim, ale nahoře to bylo viditelný, nejvíc v pravým horním rohu (křížek pro zavření okna)
presne jako tu https://hardforum.com/threads/bought-nec-20wgx2-pro-backlight-bleeding.1245203/
Deee-aN (3834)|5.4.2008 21:08
Že bych měl taky konečně v životě kliku?
rosimyshma (8)|12.4.2008 13:02
[QUOTE=deeean;108395]Tenhle thread se týká EIZA, takže jen telegraficky: WGX-ko mám a naprosto bez problémů. Za ty peníze nemůžeš mít nic lepšího(pokud nemáš - u tebe opakovanou - smůlu na kus, nebo extrémně prašné prostředí).[/QUOTE]
Na to, že se tenhle thread týká Eiza je tady o NEC20WGX2 příspěvků docela dost....jen jsem chtěl upozornit případné nerozhodnuté jedince ať si raději zvolí jinou alternativu než tento monitor. Je sice fajn, že tvůj monitor funguje (jak píšeš níže - klika), ale nám ostatním jak vidím ne. Zdá se, že tento monitor zákazníkovi nabízí pouze nekonečnou smyčku reklamací a dohadování se se servisní firmou, takže za ty peníze je lepší cokoliv jiného než tohle. No a abych nebyl úplně od tématu....až mi vrátí peníze tak zkusím asi EIZO S2231W a uvidím co na něj vyštourám až ho rozsvítím :-)
Deee-aN (3834)|12.4.2008 13:58
No tak hodně štěstí! :thumb Já si ponechám svého bezvadně fungujícího NECa:inlove. Stejně jako spousty jiných spokojených majitelů...
Tak, a teď zase někdo něco o EIZU!
Unknown26 (48)|29.4.2008 18:38
Tak som si nedavno kupil toto EIZO a dnes som ho isiel rovno vratit kvoli siestim vadnym bodom.

Inac moj dojem z tohto LCD:
- Odozva: spociatku mi vadil rozostreny obraz pri pohyboch v hrach (lebo som prechadzal zo stareho CRT na LCD), ale zvykol som si a prestalo mi to vadit. Skusal som hrat len Oblivion a NFS MW - hratelne, ale s CRT sa to neda zrovnat.
- Farby: nemam namietky, su proste perfektne.:thumb Su take ine ako na CRT a dokonca sa mi zdaju sytejsie a realnejsie.:)
- Pozorovacie uhly: 178°, S-PVA, parada.:) Ale sytost a odtien farieb sa predsa len trosku meni.
- Podsvietenie: od LCD za 14.600 SK znacky EIZO som cakal ovela viac.:thumbdown Na tmavom pozadi je videt bledsie fleky po celej obrazovke.
- Pruzkovanie: prechod farby rovnakeho odtienu, ale rozdielnej sytosti je pruzkovany. V hrach pri nejakej tmavej scene to niekedy dost vadi. Tento problem som necakal.:(
- Vadne body: ani ma nenapadlo to kontrolovat az dovtedy, kym som si v oblivione nevsimol zelenu "bodku", ktora na tom ciernom pozadi vobec nemala byt.
- Zaver: Mal som proste smolu na vadne body. Teraz bud zoberiem druhy kus alebo nejaky iny 20" wide non-TN. Najst take nieco bude umenie.:rolleyes:
(Kedy tu uz konecne budu OLED monitory?)
flyki (3)|6.8.2008 14:59
Ja som si kupil 2231W a bol som z neho uplne hotovy. No moje nadsenie opadlo asi po mesiaci ked sa mi na podsvieteni objavila cca 2mm bodka. Ako to tu uz bolo spomenute ide zrejme o prach, ktory sa nejako dostal tam kde nema. Vobec som nepocital s tym, ze to moze takto dopadnut s takou firmou ako Eizo. Su uznavane aj taketo reklamacie? Dufam,ze ano,lebo vobec sa mi nechce rozoberat monitor za 21.000Sk.
Peto02 (1)|14.11.2008 10:06
Ake mate s tymto skusenosti po dlhsej dobe.
Mam doma 5rocne CRTcko 17" ktore mi odchadza a hladam adekvatnu nahradu. Uvazoval som nad tymto EIZOm s2031w za 14,5tis SK. Inu porovnatelnu 20tku som nenasiel. 22" sa mi zda uz velka. Keby som chcel velky monitor tak radsej 24" a teda HP LP2475w (15tis) s IPS technologiou. Ja chcem vsak 20" matny a preto toto EIZO, aj ked len s PVA technologiou. Viem ze za 10tis mozem mat 22" HP LP2275w, ale to by som si moc nepomohol oproti tomu EIZU. Od roku 1993 som mal postupne 14", 15" a 17" monitor, takze 20"w sa mi aj tak zda dost :-)
Preto chcem vediet od vas, co mate tento monitor ako ste s nim spokojny. Uz sa tolko na pocitaci nehravam ako kedysi, len obcas (automobilove simulatory, sportove hry), takze nejaka horsia odozva oproti TN by mi nevadila, viacej uz pozeram filmy, fotky a robim kancelarske veci. Radsej teda nech su vernejsie farby a pozorovacie uhly. Rad by som vedel teda skusenosti domacich pouzivatelov v nie moc profesionalnom porstredi, skorej v tom zabavnom.
Dakujem
flyki (3)|9.9.2009 13:37
Monitor EIZO 22231W pouzivam v praci, takze ziadne hry atd. . Ja som s nim velmi spokojny. Robi sa na nom velmi pohodlne aj vdaka tomu,ze je sirokouhly a nastrojove palety si mam kde ulozit. Farby su o poznanie ine ako na inych monitoroch, len neviem ktore su tie prave:D. Mal som ho raz na reklamacii koly prachu na podsvieteni, ktory odstranili. Nechodim z prace s tak unavenymi ocami ako pred tym ked som mal CRT Hansol.