reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba nv4_disp

Paullik74 (149)|15.6.2009 13:41
Zdravím lidi..tento problém se mi vyskytl teprv nedávno..v PC mám teď momentálně 6 her..GTA IV, CoD2, JKA (Jedi Academy), WoW, CS 1.6 (STEAM), Colin McRae Dirt..2 z těchto her (GTA IV, JKA) mi jedou jakš takš normálně (nevšim jsem si žádných špatných textur - jen občas) ale u zbytku her když chci hrát..tak po chvilce (asi minutu při nejlepším) se mi hra celá sekne a asi po půl minutě odsekne ale všechny textury jsou pospřeházeny..to mi dělalo donedávna..nyní mi to dělá to že se to po té době sekne..a následuje modrá obrazovka která jen problikne a hned je reset..někdy se mi to podaří minimalizovat a ukončit ale to se mi dařilo jen když mi to dělalo to, že po minutě se to seklo..odseklo se to a textury byly pospřeházeny..a když sem to minimalizoval..vyskočila mi tabulka se systemovou chybou kde stálo, že ovladač nv4_disp přestal správně pracovat, resetujte PC a ukáže se vám hlášení o systémové chybě s možností zaslání na Microsoft..po resetu se nic neukáže a problém přetrvává..už sem toho zkoušel hodně..kdesi sem našel (myslím, že zde na tomto fóru), že v BIOSu nastavit HTEP Support na Disable..ale to nepomohlo..taky sem zkoušel vymazat a znovu nainstalovat grafické ovladače..měl jsem tam pomíchaný RAMky tak jsem je zkusil vyhodit..měl jsem 2x DDR2 Kingston 1024MB 800Mhz CL4 a 2x DDR2 TRANSCEND 512MB 800Mhz CL5..ty TRANSCENDY Sem vyhodil ale problém přetrvává..

můj PC prodělal v posledních měsícech hodně změn..protože mi odešla základovka a grafika tak sme koupily nové, ale základovka byla špatná tak sme ji vrátily a museli koupit druhou..nyní moje sestava vypadá takto..
Procesor: AMD Athlon 64 X2 4200+, socket AM2, FSB 800mhz
Základní deska: GIGABYTE GA-M720-US3
Grafika: GIGABYTE nVidia GeForce 9600 GT 512MB, 256bit
RAM (teď momentálně): 2x 1024MB DDR2 Kingston 800Mhz
HDD: Western Digital 160GB 7200 8MB cache
zdroj: ten mám 450W od EUROCASE..byl už v bedně (osobně si myslím, že je slabej, ale když to bylo u jednoho známýho, říkal, že ten zdroj je v pohodě, že by to měl zvládat..)
+ ještě vypalovačka SONY NEC a disketovku =)

nevíte prosím někdo co stím ? už jsem celkem zoufalej a nevím co stím :(..
dzandra (1368)|15.6.2009 13:46
Dotaz hry a os originál? PO tom repasu jsi systém přenstalovával nebo jsi to jen zkusíl doinstalovat?

Zdroj EC je na prd, ale 450w na sestavu by mělo v poho stačit( i když bych volil jiného výrobce seasonic,fortron...)
Paullik74 (149)|15.6.2009 13:50
OS je WinXP SP3..nevím jestli by bylo moudré tu říkat jestli legal či nelegal :D ale OK..budu vám věřit..OS je nelegal (samozřejmně :-D) a hry většinou taky..na ten zdroj mam podezření protože už je nějaký 3 roky starej a strašně hučí..a myslím si že mi odrovnal i tu starou základovku a GK protože nemá ani přepěťovou ochranu..UŽ mám ale prodlužku s přepěťovou ochranou
pas!k (3765)|15.6.2009 13:54
Eurocase je sunt.. do herni sestavy bych rozhodne doporucil vymenit z anejaky enermax, corsair, seasonic ..
Mas v case nejaky vetrak .. jak to pc chladis? CO je na te grafice za chladic? Zkousel si nejake zatezove testy? Meril si pri zatezi teploty? Kontroloval si ramky goldmemory nebo memtestem? Osobne bych sazel na problem s teplotou nebo ramkama ..
dzandra (1368)|15.6.2009 13:57
No ono totiž i u legal i nelegal systému po odeslání chybové hlášky na ms mělo objevit řešení nebo podrobnosti. Sice jsou většinou anglicky. Ale je tam řešení nebo důkladnější popis tvé chyby, který by se hodil. Krom toho že jsem GTA IV nelegální nejdříve naistaloval, po druhé mi to při instalaci už nešlo, tak jsem sebral 1200 a koupil orig a jsem bez problému. Problém totiž můžeš mít v cracku, i když je nepravděpodobné, že u každé hry by to dělalo stejný problém.

PS na tu druhou otázku by se hodila odpověď taky, os je po překopání střev nový nebo původní?
Paullik74 (149)|15.6.2009 13:58
O zdroji přemýšlím ale teď toho bylo na dokupování až až tak budu muset chvíli počkat..
mám jeden přídavnej větráček u grafiky..grafika sama má PASIVNÍ chlazení (zapoměl jsem dodat, že GK je od výrobce trochu přetaktovaná)..teplota při zátěži se pohybuje kolem 60 stupňů..což je celkem vklidu (mám ale LCD na CASE jen na 60 stupňů takže mi to každou chvíli řve :-D)..testoval jsem to jen 3DMarkem 2006..tam to jede vše v pohodě s průměrem asi 20-30 FPS..kontroloval RAMky..to nevím jak to myslíš..MEMTest mám ale ještě jsem ho nezkoušel..po koupi nové základovky (té GIGABYTE) následoval kompletní formát HDD a nainstalování..
Paullik74 (149)|15.6.2009 14:00
U GTA IV není problém..ta mi faká jak drak :D..jak jsem psal..GTA IV a JKA mi jedou normálně..zbytek nv4_disp..

P.S.: Já jen doufám, že to bude něco Softwarovýho :D protože jestli Hardwarovýho tak mě asi jebne :D
dzandra (1368)|15.6.2009 14:03
No při zátěži to může dělat zdroj, že přestane zvládat potřebou štávu do komponent. Ten kamarád by ti na zkoušku jeho zdroj nepůjčil? Jestli to dělá při tom.ale Většinou pokud ti v poho projede 3Dmark měla by ta sestava být stabilní.

Zkus použít tohle
http://www.synapse.gr/downloads/nv4loopfix.zip

třeba to helpne
Paullik74 (149)|15.6.2009 14:05
Okej..Díky zkusím a ozvu se..zatím rozděluji ISO takže reset bude možnej až tak za 45 min :D..

Jo ještě k tomu 3DMarku...grafický testy jedou parádně..ale testy CPU ty v podstatě nejedou..při CPU testu je to celý posekaný..FPS problikává 0-1 (ta 1 je tam hodně málo) prostě se to totálně kouše..
kevin00 (10238)|15.6.2009 14:08
Jaké máš teploty v idlu/burnu ? Pro měření použij program Everest.
Odinstaluj ovladače grafické karty, v nouzovém režimu odeber zbytky ovladačů pomocí Driver Sweeperu a nainstaluj ovladače aktuální.
Grafickou kartu otestuj pomocí FurMarku. Zapni logování teploty a sleduj jestli "chlupatý koblih" zůstane "chlupatým koblihem" a max. teplotu graf. karty.
Paullik74 (149)|15.6.2009 14:21
[QUOTE=kevin00;259361]Jaké máš teploty v idlu/burnu ? Pro měření použij program Everest.
Odinstaluj ovladače grafické karty, v nouzovém režimu odeber zbytky ovladačů pomocí Driver Sweeperu a nainstaluj ovladače aktuální.
Grafickou kartu otestuj pomocí FurMarku. Zapni logování teploty a sleduj jestli "chlupatý koblih" zůstane "chlupatým koblihem" a max. teplotu graf. karty.[/QUOTE]

programy staženy..jen jak se mi rozděli ten RAR a odzkouším jestli pomohl ten FIX tak se na to vrhnu
Paullik74 (149)|15.6.2009 14:23
Jinak ještě jak jsem psal s tím 3DMarkem..
[QUOTE=Paullik74;259360]
Jo ještě k tomu 3DMarku...grafický testy jedou parádně..ale testy CPU ty v podstatě nejedou..při CPU testu je to celý posekaný..FPS problikává 0-1 (ta 1 je tam hodně málo) prostě se to totálně kouše..[/QUOTE]

s tím problém není ??
Paullik74 (149)|15.6.2009 14:25
Jo a ještě..GAMER HUD kterej byl na CDčku od grafiky..mi píše
Lower RDS(on)MOSFET
Ferrite Core Choke
Lower ESR Solid Cap
je to napsáno červeně..je to problém ?
dzandra (1368)|15.6.2009 14:27
Low RDS(on) MOSFETy mají nižší spotřebu energie v průběhu přepínání, takže proces přepínání je rychlejší a produkuje se méně tepla.

Myslím, že červeně je to vzždycky, ale nechci kecat
Paullik74 (149)|15.6.2009 14:31
[QUOTE=dzandra;259368]Low RDS(on) MOSFETy mají nižší spotřebu energie v průběhu přepínání, takže proces přepínání je rychlejší a produkuje se méně tepla.

Myslím, že červeně je to vzždycky, ale nechci kecat[/QUOTE]
prostě to nevadí :D
kevin00 (10238)|15.6.2009 14:32
[QUOTE]No při zátěži to může dělat zdroj, že přestane zvládat potřebou štávu do komponent. Ten kamarád by ti na zkoušku jeho zdroj nepůjčil? Jestli to dělá při tom.ale Většinou pokud ti v poho projede 3Dmark měla by ta sestava být stabilní.
Zkus použít tohle http://www.synapse.gr/downloads/nv4loopfix.zip třeba to helpne[/QUOTE]

IMHO Patch nv4loopfix Ti nepomůže. nv4loopfix se používá pouze pokud Windows padají do BSOD s hláškou: "The driver nv4_disp for the display device \Device\Video0 got stuck in an infinite loop. This usually indicates a problem with the device itself or with the device driver programming the hardware incorrectly. Please check with your hardware device vendor for any driver updates." A jedná se o problém grafických karet 5900, nikoliv o 9600 ;)
Paullik74 (149)|15.6.2009 14:34
[QUOTE=kevin00;259372]IMHO Patch nv4loopfix Ti nepomůže. nv4loopfix se používá pouze pokud Windows padají do BSOD s hláškou: "The driver nv4_disp for the display device \Device\Video0 got stuck in an infinite loop. This usually indicates a problem with the device itself or with the device driver programming the hardware incorrectly. Please check with your hardware device vendor for any driver updates." A jedná se o problém grafických karet 5900, nikoliv o 9600 ;)[/QUOTE]

ok :D..ale za skušku nic nedám ;)
kevin00 (10238)|15.6.2009 14:35
[QUOTE=Paullik74;259373]ok :D..ale za skušku nic nedám ;)[/QUOTE]

Můžeš si porušit Windows ;) Ovšem občasná reinstalace systému také není na škodu :) ;)
Paullik74 (149)|15.6.2009 14:36
[QUOTE=kevin00;259374]Můžeš si porušit Windows ;)[/QUOTE]

ehm.. :D..mno..snad se to nestane :) sice mi příde že ty reinstalace dělám až moc často ale tak :D
dzandra (1368)|15.6.2009 14:36
[QUOTE=kevin00;259374]Můžeš si porušit Windows ;)[/QUOTE]

POrušené windows taky nejsou na škodu . Taková čistá instalace po letech :D.
Ale pokud tady kevin00 radí, tak to neprubuj. Jen jsem si vzpoměl, že jsem tím někomu něco podobného nedávno opravoval a pomohlo to.
Paullik74 (149)|15.6.2009 15:05
Ještě bych se chtěl zeptat..typuje te to na software nebo spíš na hardware ? (jako jestli to maj zavinu třeba jen windowsy nebo třeba špatný RAMky atd..)
kevin00 (10238)|15.6.2009 15:17
[QUOTE=Paullik74;259381]Ještě bych se chtěl zeptat..typuje te to na software nebo spíš na hardware ? (jako jestli to maj zavinu třeba jen windowsy nebo třeba špatný RAMky atd..)[/QUOTE]

To je to, co se snažíme zjistit ;) Proveď vše, co jsem psal v postu #10 a poté budeme moudřejší.
Paullik74 (149)|15.6.2009 15:35
Takže ten FIX nepomoh :D..teď jdu na ten EVEREST..
Paullik74 (149)|15.6.2009 15:40
Ehm..s tim everestem jsem se setkal prvne :D..sorry ale jak mam zjistit tu teplotu IDLu a BURNu ?
kevin00 (10238)|15.6.2009 15:47
idle = bez zátěže, normální běh
burn = v zátěži (pusť např. hru, 10 min hraj a poté se koukni na teploty)
Paullik74 (149)|15.6.2009 16:06
[QUOTE=kevin00;259397]idle = bez zátěže, normální běh
burn = v zátěži (pusť např. hru, 10 min hraj a poté se koukni na teploty)[/QUOTE]

bez zateze to mam
grafika: 37 stupňů
zakladni deska: 40 stupňů (pohybuje se to zhruba kolem 40 - 43 stupňů)
procesor: 40 stupňů
HDD: 40 stupňů

spustil sem System Stability TEST a teplota zakladni desky a procesoru stoupla zhruba o 10 stupňů..maximalni teplota jádra byla 50..jinak grafika to je tak tak zhruba..pri vetsi zatezi (obtiznejsi hra to je az 60 stupnu) ale jinak se to pohybuje kolem 50 ta teplota grafiky pri hrani..

EDIT:
ted jak sem skoncil ten Test Stability tak mam teplotu CPU 33 stupňů a jadra 35 stupňů a zakladni deska 40..
kevin00 (10238)|15.6.2009 16:42
Teploty se zdají být v pořádku. Zkoušel jsi reinstall ovladačů grafické karty a test ve FurMarku ?
Paullik74 (149)|15.6.2009 16:49
Právě teď jsem to dokončil..respektive jsem to ukončil tak, že jsem dal ESC protože teplota grafiky stoupla k 80 stupňům tak sem to nechtěl riskovat..koblih byl furt chlupatej..pri 6000 frame Gk mela teplotu 73 stupňů..takže u těch 80 stupňů bylo asi něco kolem 8000 - 9000..nestih jsem se podívat :D
kevin00 (10238)|15.6.2009 16:58
Grafická karta zvládne teploty okolo 100 °C. Nemusíš mít strach, jde o to, aby jsi zjistil jestli se grafika nepřehřívá.
Paullik74 (149)|15.6.2009 17:08
A ten test se nejak sam zastavi ?? mne se to totiz furt jen toci a toci a toci :D frame nabyhaji teplota stoupa..ale obcas mi to tam tak divne problikne..parkrat se mi to podarilo zachitit na screenshotu..




a toto je konec testu
Tron (5)|17.10.2009 00:44
Ahoj, prosím o pomoc, mám ten samej problém.

Příznaky jsou tyto: na obrazovce během hraní občas problikávají náhodně rozmístěné shluky červených, zelených, atd. čtverečků podle převažující barvy okolí; hra se zasekne a zpřehází se kompletně textury na celé obrazovce (např. textury pozadí se jakoby rozmixují a přec celou obrazovku vidím roztaženou jedinou texturu listu keře, ale stále je možné hrát hru; brzy na to PC zamrzne a musím ho resetovat.
Hry ve kterých se mi to děje: The Witcher, Legend-Hand of God, Crysis Warhead, nově teď i Risen. Ve všech hrách to má podobné příznaky. Zjistil jsem, že pomáhá stáhnout ve hře náročnost stínů a hlavně vypnout anizotropní filtrování. Pak je hra hratelná. Crysis jsem dnes nainstaloval jen abych to otestoval a nově se mi po zaseknutí hry oběvila hláška: "ovladač nv4_disp přestal normálně pracovat..."

Moje sestava je myslím dostatečná pro hraní při plných detailech: Core 2 Duo E8400(3,00GHz); ASUS P5Q PRO iP45/ICH10; ZOTAC GeForce GTX260 AMP2; Corsair DIMM 4096MB DDR II 800MHz CL4; Enermax PRO82+ 525W

Myslím že problém není ve zdroji, měl jsem ještě před nedávnem FORTRON BlueStorm II 400W, po výměně za současný zdroj problém přetrval.
Myslím taky že problém není v teplotách grafiky nebo procesoru - zkoušel jsem sledovat pomocí SpeedFanu a teploty nepřelezly 80C. Také jsem intenzivně chladil velkým ventilátorem přiloženým ke skříni, ale dělá to dál.

Jestli ale není problém s tím, že (jak jsem si všiml) moje karta je zřejmě od ZOTACU přetaktovaná: jádro na 650MHz a paměti na 2100Mhz. Jak se dá zjistit, že to přepískli?

Další co mně napadlo je RAM, jestli nějak v určitým okamžiku nepřeteče. Ale to nevím jak řešit.

Poradil by prosím někdo co s tím?
trodas (1753)|17.10.2009 11:44
Da se zjistit, jestli to neprepiskli. Podtaktuj si takt graficke karty - sniz ji rychlosti taktu pameti a hraj a uvidis, jestli to pomuze nebo ne. Podle me to musi byt tim. Grafika neudrzi ty takty a vse se rozsype...

Abys mohl menit takty, musis mit Coolbity v registrech, pak se ti v nVidia control panelu otevrou nove polozky s taktovanim a POD taktovanim v tvem pripade. Stara verze vypada takto:

kevin00 (10238)|17.10.2009 13:18
Můžeš vložit foto, jak to vypadá ?
Tron (5)|17.10.2009 13:43
Díky. Byl jsem na stránkách ZOTACu a mají tam přímo softík na taktování karty - FireStorm. Takže bych případně zkusil ten, ale bojím se abych nepřišel o záruku když budu měnit přednastavený frekvence. Asi to zkusim až uplně poslední věc.
Včera jsem ještě zkusil toto:
- jak tady někdo radil, odebral jsem ovladače grafiky, i pomocí DriverSweeperu a nainstaloval nové
- zkusil jsem vypnout autom. nastavenou virtuální paměť Windowsu
- zkusil jsem odinstalovat utilitku ASUSu EPU-6Engine, která se stará o redukci chlazení

... a nic z toho mi nepomohlo.

Ještě zkusim svoji grafiku pustit na bráchově a otcově PC.

kevin: Jo, moment, pár fotek jsem udělal ...
Tron (5)|17.10.2009 14:13
OK, tak tady jsem v Malování nastínil, jak vypadá "problikávání čtverečků". Nejde mi to vyfotit, je to vždy jen mžik - barvy čtverečků se mění podle okolí ve hře:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tady je jak to vypadá když se mi zhroutí grafika - hra Risen:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- je vidět že spodní menu, mapa vpravo dole a ruce postavy ztratily textury, nemluvě o bílé "mlze"

Další z Risen:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A tady trocha Crysis Warhead:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
trodas (1753)|17.10.2009 15:08
Podtaktuj tu pamet konecne :)
Je ocividne, ze to dela ona. Kdyby to bylo GPU, polygony by litaly vsude po screenu...
kevin00 (10238)|17.10.2009 15:33
Vypadá to na paměti graf. karty. Jestli máš možnost graf.kartu vyzkoušet jinde, tak to udělej IMHO rychlejší než-li podtaktovávat a testovat. Pokud by se grafická karta i v jiném počítači chovala nekorektně, vůbec bych takty neřešil a reklamoval (pokud je v záruce) ;)
trodas (1753)|17.10.2009 17:33
[quote]vůbec bych takty neřešil a reklamoval (pokud je v záruce) :)[/quote]

To je fakt. kevin00 ma pravdu - pokud je karta v zaruce a v jinem pocitaci (s dostatecne silnym zvrojem, viz specifikace/pozadavky vyrobce) pojede, pak okamzite reklamace.
Na druhou stranu stahnuti taktu je pohodlny zasah bez zasahu do HW (lezeni pod stul) a instalovani her na jinem pocalu...
kevin00 (10238)|17.10.2009 17:35
[quote=trodas;303642]... a instalovani her na jinem pocalu...[/quote]

Na tohle Ti stačí FurMark
Tron (5)|18.10.2009 20:35
Díky za odpovědi. Dnes jsem zkusil svoji kartu v otcově PC, který má podobnou sestavu jako já a dokonce tutéž grafiku (identický typ). Nainstaloval jsem mu Risen a Crysis 2 a porovnal. Výsledek: s jeho ZOTAC GTX260 AMP2 grafikou na plný detaily v obou hrách žádný problém. Dali sme tam moji ZOTAC GTX260 AMP2 a docházelo k podobným problémům a freezům jako na mém PC. Takže jdu zjišťovat jak na reklamaci.

trodas: "s dostatecne silnym zdrojem, viz specifikace/pozadavky vyrobce" - na krabici grafiky se píše minimium 500W. Já mám Enermax 525W, to by mělo být v pohodě ne?
kevin00 (10238)|18.10.2009 20:42
[quote=Tron;303953]trodas: "s dostatecne silnym zdrojem, viz specifikace/pozadavky vyrobce" - na krabici grafiky se píše minimium 500W. Já mám Enermax 525W, to by mělo být v pohodě ne?[/quote]

Výrobci graf. karet požadavky na zdroj dosti předimenzovávají. Takže tvůj zdroj Ti stačí naprosto v pohodě.
Nikolaj91 (25)|20.10.2009 17:11
By the way... Mé 9800GT způsobovaly problémy nVidiácký ovladače. Dlouho jsem špkuloval a nakonec vše vyřešil downgrade na 182.50. Nicméně moje příznaky byly odlišné (neustálé BSOD u některých her - taktéž errory v knihovně nv4_disp.dll), takže to asi nebude souviset s tvým problémem, ale za zkoušku nedáš nic :notsure...
lackoPi (16)|13.11.2009 09:20
ja mam Gigabyte GTX275 OC a situace je nasledujici: s driverama 191.07 to dela stejne graficke "psycho" jako u Trona (co se tyce Crysis, tak je to naprosto stejne, Risen nemam. u torchlight to dela podobny bordel s texturama). Instalace nejnovejsich betadriveru (tusim 195.39) tenhle problem odstranila, ale haze to pro zmenu errory v nv4_disp. vypada to na podobny problem s OC grafikou. Vcera jsem nainstaloval drivery 182.50, ktere byly na CD u grafiky a zatim jsem to nepodrobil radnemu testovani (uz na to vcera nebyl cas). Bohuzel nemam moc moznost jak to vyzkouset u nekoho jineho. Ale jinak muj problem vypada naprosto identicky jako Tronuv. Uvidim jak to pujde s tema starsima driverama a pripadne pujde na reklamaci.
Tron (5)|30.11.2009 11:02
Tak jenom abych podal zprávu jak to s mojí kartou dopadlo; poslal jsem ji zpět do Alfacompu spolu s vyčerpávajícím popisem jak se karta chová. Po dvou týdnech mi poslali kartu novou, ale už ne GTX260, ale GTX280 !!! :-D
Karta funguje skvěle a ještě jsem neviděl jediný defekt. Takže spokojenost.