reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

výkon a otáčky u MSI RX3870-T2D512E

alesek07 (73)|29.1.2008 20:04
Máte někdo zkušenosti s výkonem na kolik ji mohu cirka nataktit a kolik mi to pomuže na výkonu a jak je to v případě taktovaní se zárukou.A pak ješte mám dotaz na otačky ventilatoru.Na ventilatoru si dokažu stahnout otačky v riva tuneru ale po restartu se mi zvednou zpět na 80 procent což je docela turbina.Nevim jak to uložit aby si ty otačky co nastavím pamatovalo.
Klingacikx (1545)|29.1.2008 23:11
Tie otáčky si nastav cez ATT a uložiť do profilu(ale ide to aj cez RT len stačí čítať). Nataktiť ju môžeš rôzne každé jadro znesie inú frekvenciu
roman96369 (7)|2.2.2008 15:30
Díky za odpověď, mám ale problém že mi nefunguje ATT. Zřejmě kvůli BIOSU desky tu mám ASUS P5E. No a RT zase nevím co to ja a kde to sehnat. Jediné kde se mi podařilo otáčky částečně zregulovat je Riva Tuner, tam ale zae nejde vytvořit vlastní profil, takže otáčky můžu regulovat pouze manuálně, ty se ale po restartu PC opět vrátí na auto. Nevíte někdo jak vytvořit vlastní profil v Riva Tuneru.
elpsycho (1602)|2.2.2008 15:37
RT je Rivatuner :) A je tam jak u overclockingu tak u fanu volba Apply at windows startup...
A jestli chceš měnit hodnoty temperature a duty cycle tak musíš podle nápovědy (pravým tlačítkem do toho okna s temp a duty.cyc.) přepsat přes power user záložku RT v registrech hodnotu u AutoFanSpeedControl.
Klingacikx (1545)|2.2.2008 15:41
RT je Riva Tuner:D
Hodil som do prílohy obrázok ako si to môžeš uložiť:D
RT.JPG
roman96369 (7)|2.2.2008 18:19
Děkuji za rady,
manuální nastavení konkétní teploty zvádnu, ale stále nemůžu přijít nato jak změnit otáčky pro každou teplotu zvášť, třeba tak jak je to na tom obrázku výše. Já mám totiž defaultní nastavení na 80% výkonu ventilátoru už při nulové telpotě. děkuji
instinct_bob (97)|2.2.2008 19:00
Zdravím! Mám Visty 64bit a na nich mi nějak moc nechtějí fungovat prográmky typu RT. nemáte někdo nějaký podobný prográmek, který by na Vistě fungoval? :(
elpsycho (1602)|2.2.2008 19:10
[QUOTE=roman96369;86630]stále nemůžu přijít nato jak změnit otáčky pro každou teplotu zvášť[/QUOTE]
Psal jsem to v minulém příspěvku :rolleyes:
robky (3195)|2.2.2008 20:37
[QUOTE=elpsycho;86654]Psal jsem to v minulém příspěvku :rolleyes:[/QUOTE]

No budeš nám to musieť vysvetliť polopate, pretože ani mne sa to nedarí. Dakde je chybička, ale kde?
roman96369 (7)|2.2.2008 20:41
Já vím,
jenže já sem asi natvrdlej, ale vubec se v těch registrech neviznám, potřeboval bych to vysvětlit krok po kroku co a jak mám přesně udělat, jinak to asi nezvládnu. Předem díky moc za pomoc :-)
elpsycho (1602)|2.2.2008 22:48
Nejsem teď u svého PC, takže screenshot vám neudělám. Ale když se podíváte na screenshot co dával Klingacikx tak je tam tabulka s Temperature a Duty cycle, klikněte někde do ní pravým myšítkem, objeví se what´s this a bude tam popis že máte v registrech přepsat hodnotu u AutoFanSpeedControl na nevím teď kolik. To AutoFanSpeedControl se nachází záložce power user, konkrétně v Riva Tuner \ Fan. Tam zapíšete hodnotu z nápovědy a tím si zpřístupníte změnu hodnot Temperature a Duty cycle.
robky (3195)|2.2.2008 23:05
jj, toto mi je jasné, u mojej predchádzajúcej vga to fungovalo. ALE s HD3870 to nešlape.V tej nápovede nič nie je, iba odkaz na kľúč AutoFanSpeedControl v Power user. V tom autofanspeed je cca 16 hexadecimálnych hodnôt - nejdú však zmeniť, pokiaľ niektorá je prístupná zmene aj tak sa nič nedeje.
Klingacikx (1545)|3.2.2008 00:15
Skúšal si aj novšiu verziu RT? Ak to nepôjde ani cez to tak si to nastav v ATT podľa mňa je to lepší program ako RT:D
robky (3195)|3.2.2008 00:22
Používam RT 2.06 (je dajaký novší?) a regulujem ručne, ATT úplne nestabilné. Mimo to ja už mám objednaný S1, len som chcel pomôcť zakladateľovi threadu, ale zatiaľ zjavne žiadna aplikácia 3870 nevie poriadne regulovať:thumbdown
PMaXX (23)|6.2.2008 13:07
To je sice nemilé že to zatím nejde regulovat pořádně,ale mi to nejde regulovat vůbec, je to podobné jako to co psal instinct_bob, jen mám Visty 32bit a ani jeden program se změny otáček nechytl.
Dokáže někdo poradit co s tím vrtulníkem pod Vistami?? Je to karta PowerColor HD 3870 PCS 512MB GDDR4 s větrákem ZEROtherm GX810 - od výroby :o) Díky za radu
speedsnail (4876)|6.2.2008 13:24
[QUOTE=PMaXX;87902]To je sice nemilé že to zatím nejde regulovat pořádně,ale mi to nejde regulovat vůbec, je to podobné jako to co psal instinct_bob, jen mám Visty 32bit a ani jeden program se změny otáček nechytl.
Dokáže někdo poradit co s tím vrtulníkem pod Vistami?? Je to karta PowerColor HD 3870 PCS 512MB GDDR4 s větrákem ZEROtherm GX810 - od výroby :o) Díky za radu[/QUOTE]

Tohle téma řešíme tady tak si to pročti a případně reaguj tam.

//robky nerozváděj to tady.. už je na to samostatnej thread. thx
robky (3195)|6.2.2008 13:25
A ako chladí ten zerotherm?
Zreguloval by som ho manuálne (odporom, redukciou ....) alebo pokiaľ je to 3pin a MB umožňuje reguláciu, tak zapojiť do dosky. Všetko závisí hlavne od teplôt, či ten chladič aj pri znížených otáčkach poskytne akceptovateľnú teplotu jadra GPU.
PMaXX (23)|6.2.2008 15:27
speednail - díky za info, sem tu poprvé i ve fóru.
K tomu chladiči, chladí super, kupoval sem tu grafiku na základě doporučení toho chladiče tady na SHW jako super poměr cena / výkon.
Bohužel je chladič připojen dvěma piny, takže nevím jak jej zpomalit bez ztráty záruky.
Kdyby měl tří pin tak to hodim na Zalman FanMate a sem v klidu. xD
elpsycho (1602)|8.2.2008 04:49
[quote=robky;86728]jj, toto mi je jasné, u mojej predchádzajúcej vga to fungovalo. ALE s HD3870 to nešlape.V tej nápovede nič nie je, iba odkaz na kľúč AutoFanSpeedControl v Power user. V tom autofanspeed je cca 16 hexadecimálnych hodnôt - nejdú však zmeniť, pokiaľ niektorá je prístupná zmene aj tak sa nič nedeje.[/quote]

Jo, promiň, v nápovědě fakt ta hodnota napsaná není. Magické číslo je 3, jestli tohle nepomáhá tak opravdu můžeš max počkat na další verzi.
rtfan.PNG rtfan2.PNG
roman96369 (7)|10.2.2008 12:09
Díky moc, tak automatická regulace už funguje výborně, ale mám zase problém jak uložit a zachovat moje nastavení ventilátoru v RT. Jesliže zapnu a nebo restartuju počítač, tak se ztatí moje nastavení a automaticky zase najedou původní hodnoty chlazení.....zkoušel jsem to různě ukádat a pokaždá moje nastavení zmizí. Vytvořil jsem nový profil, ale ten zmizí taky.
robky (3195)|10.2.2008 18:27
Zaškrtol si voľbu "Apply fan settings at Windows startup" ?

Mimochodom na mojej Sapphire HD3870 tá magická 3 nepomohla, resp. v RT sa nič nezmenilo (žiadna voľba teplôt a otáčok:thumbdown).
roman96369 (7)|10.2.2008 18:55
A máš zaškrtnutou kolonku auto, protože mě to taky nejdříve našlo, pak sem s tím trochu poklikal a zaškrtnul auto a hned šli měnit jak teploty tak otáčky.
robky (3195)|10.2.2008 19:05
No na mojej HD3870 sa to správa nejako divne. Auto - absolutne nič, žiadna možnosť zmeny, dokonca ani podľa predvolených hodnôt to nereguluje:thumbdown. Fixed - pokiaľ zvolím nejakú rýchlosť, nastaví ju. Ak však chcem tú rýchlosť zmeniť, nič sa nedeje, musím zrušiť Low-level Fan control a potom Enable a nastaviť inú. Ale zajtra montujem S1, takže dovtedy to vydržím.