reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zapojení dvou síťovek v jednom počitači

phenix.com (9)|2.8.2010 12:06
Je možné zapojit do jednoho počitače dvě síťové karty? jedna je integrovaná a jedna je do PCI slotu. Měl bych to zapojeny jako rozbočovač do počitače by šel internet a s počitače přes tu druhou kartu do wi-fi zařizení pro bezdrátoví internet pro notebook je to takle možné udělat? switch se mi nechse použivat a zbytečně kupovat ale pokud to nejni možné tak mi nic jiného nezbyde dík moc za rady
Logout (4018)|2.8.2010 12:19
Jde to, v poho. Ale nebude to fungovat jako switch - musíš nastavit buďto sdílení internetu (v podstatě NAT), nebo "bridge" (něco jako router).

Pokud z toho povedeš signál do APčka, tak můžeš rovnou koupit wifi kartu a to AP nepotřebuješ.
phenix.com (9)|2.8.2010 12:32
Jsem si neuvědomil že bude muset byt stále zapnuté PC aby jela wi-fi coš nechsi nevíte jestli neexistuje nějaka rozdvojka přes kterou bych to mohl táhnout ale pasivní a jestli to za něco stojí dík
Marenek (239)|2.8.2010 12:56
[quote=rooss22;392550]wi-fi zařizení pro bezdrátoví internet pro notebook[/quote]
co to je konkrétně?

přijde mi, že úplně zbytečně vymýšlíš ptákovinu, místo toho, aby jsi za pětikilo pořídil [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

sdílení internetu jsem zrovna nedávno ozkoušel, ale výsledek nebyl zcela spolehlivý (dva večery to fungovalo, třetí ne). ale bylo tak nějak jak bys chtěl: kabel -> nb s win xp -> přes wifi sdílený internet (nastaveno ovladačem karty) -> eee s ubuntu.
phenix.com (9)|2.8.2010 16:33
no nic nebudu laborovat wi-fi router mám akorad s jedním Rj45 výstupem a nechtělo se mi kupovat switch ale koupim ho protože potřebuji aby ten počal zdilel tiskarnu co mám na svojim počalu naistalovanou a wifi ta tiskarna nema takže to pořeším přes switch dík za rady čau