reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Fujitsu Siemens Scaleo J - totálně mrtvý

superdrooper (208)|17.3.2008 11:36
Dobrý den,
kamarád údajně jen stěhoval PC a údajně najednou přestalo fungovat. Mám ho teď doma, je to Fujitsu Siemens Scaleo J (MB µATX SIS Cel/P4 775 PCIe; Intel Celeron D 341; 512 MD DDR 400; nVidia 6200 SE 64/256 MB Turbo Cache PCIe; 160 GB PATA 7200 rpm), záruku už nemá - starší než dva roky. PC vůbec při zapojení do el. sítě nenabíhá jako by do něj nešla elektrika, ani si neškrtne, nic se neroztočí, nerozsvítí. Kondenzátory na desce jsou OK, zapojení desky je OK, spínač vypadá že pracuje OK, zdroj je vizuálně také OK (Fortron 350W).
Osobně bych to viděl buď na zdroj nebo desku, reset BIOSU jsem ještě neprovedl.

Jaký navrhujete nejvhodnější a nejrychlejší postup pro rychlé zjištění problému, popř. jak postupovat nejúčelněji, abych si zbytečně nepřidělával více práce?
johny__g (6387)|17.3.2008 11:39
Odpoj zdroj od disků, mechanik, desky (nezapomeň přídavné napájení) a zkus ho zapnout jen tak, bez zátěže. Pokud se nic nestane, je v háji.
pas!k (3765)|17.3.2008 11:40
Prvne bych zkontroloval kabelaz jestli se nekde neco neuvolnilo .. taky bych to videl na zdroj ..
Nefro (222)|17.3.2008 12:08
A je sieťový prepínač na zdroji ON alebo OFF??? Aj takáto prkotina vie dobre potrápiť.
superdrooper (208)|17.3.2008 16:38
Zdroj se jeví jako OK, při zapojení naprázdno normálně jede a je krásně tichounkej. Jdu resetovat BIOS, pokud někdo nemáte jiný nápad.

Tak ani reset BIOSU nepomáhá.

Takže problém vyřešen, kamarád mi jaksi zatajil, že si někdo hrál se systémovým panelem na základní desce a nesprávně umístil konektor Power SW, takže jsem to napravil. Koho by to napadlo, že?
Nefro (222)|17.3.2008 17:40
A ak si odpojil zdroj a rozbehol sa ti nepremeral si výstupy či sú tam napätia?