reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nechce se Vypnout PC!

brumajz (39)|23.6.2009 22:52
Ahooj mám problém když dám VYPNOUT pc tak emi nevypne ale RESTARTUJE nevite čim byto bylo Dííky moc!!
Ihales (207)|23.6.2009 22:56
no pokud nenapises vic ani jaky system mas tak asi ne. Ale pokud mas Visty tak dej start ->rozklikni takovou tu sipku u symbolu na vypnuti a zvol vypnout(pro pripad ze by jsi mel spatne nastavene tlacitko na vypnuti), pokud to nepomuze tak specifikuj bliz svuj problem.
kevin00 (10238)|23.6.2009 23:01
Sestava je zde.

EDIT:
V BIOSu vyhledej:
  • Integrated Pirepherals ? OnChip PCI Device ? Onboard Lan Boot ROM nastav na Disabled
  • Power Management Setup ? Soft-Off by PWRBTN nastav na Instant-Off
trodas (1753)|23.6.2009 23:12
Pokazeny nestabilni pocitac, ci poskozena instalace windowsu.
Je ten pocitac Prime stable? Viz. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17363

Pokud testy probehnou v pohode, pak ano a nasleduje druha otazka - kdy to udelalo poprve.


PS. kdyz probira restart a jsi na post obrazovce, tak lze PC bez obav vypnout vypinacem na zdroji ci na prodluzce... :) Neni to nejcistsi reseni, ale lepsi jak dratem do oka a neposkodi to instalaci Win vic, nez uz asi je...
kevin00 (10238)|23.6.2009 23:17
[QUOTE=trodas;262403]PS. kdyz probira restart a jsi na post obrazovce, tak lze PC bez obav vypnout vypinacem na zdroji ci na prodluzce... :) Neni to nejcistsi reseni, ale lepsi jak dratem do oka a neposkodi to instalaci Win vic, nez uz asi je...[/QUOTE]

Promiň, ale od Tebe bych čekal lepší radu. Trochu "prasárna" takto vyřešit daný problém.
Dojigiri (1629)|24.6.2009 09:28
Ještě se koukni jestli nemáš náhodou zapnutý automatický restartování při BSOD (Tento počítač/Vlastnosti/Upřesnit/Spuštění a zotavení/Automaticky restartovat - v případě že je zaškrtnutý tak odškrtnout) protože je tu i možnost, že ti to při vypínání padne do modrý a restartuje se to pak kvůli tomu.

Restartuje se to jakoby rovnou (jako při běžným restartu), anebo se to nejdřív vypne a pak zase zapne? (tj. všechno ztichne, zastaví se disky, větráky atd. a znova rozběhne?) - pokud je to druhý případ, tak to bude nejspíš nastavením nějakýho probouzení, jak zmiňovali ostatní, pokud ne a restartuje se to rovnou, tak je varianta s probouzením spíše nepravděpodobná.
trodas (1753)|24.6.2009 13:55
kevin00 - [QUOTE]Promiň, ale od Tebe bych čekal lepší radu. Trochu "prasárna" takto vyřešit daný problém.[/QUOTE]

Nevim proc tu rozjizdis nejaky flame a z me odpovedi si beres jen posledni "PS" cast. Nejsem zadny vestec ani "super odbornik", jen bezne zkuseny uzivatel s sklony k vrtani do hardwaru s jistymi uspechy a neuspechy. Bez dalsich informaci nevime nic a nelze tedy nic rozumneho _zatim_ poradit a pokud mas lepsi radu, sem s ni. Napadani druhych lidi dotycnemu moc nepomuze.
Jen jsem povazoval za rozumne dotycneho upozornit, ze vypnuti pri restartu v post screenech a jeste tesne na zacatku startu Win (zavadeni loaderu, NE pozdeji) je bezpecne. Zadny problem to neresi, ani nemelo. K reseni ci nastinu reseni smerovalo telo meho prispevku pred onim PS, jenz jsis vybral a sam jsi k tematu ani nic nenapsal... :thumbdown

Smysl tveho prispevku mi unika, pokud nemelo jit od zacatku o flame... Druzi mu uz napsali, ze musi sdelit copak to vlastne _presne_ ma za pocitadlo, komponent po komponentu a proto jsem povazoval za zbytecne to opakovat.

Pokud bych mel spekulovat, tak dotycnemu odchazi pocitac, ale protoze nam o svem pocitaci nic nenapsal, tak jsem ho vyzval jen k otestovani stability pomoci Prime (hlavne memory a PWM test napovi) a az pak ma cenu neco resit dal. Pravdepodobne se na stare desce nafukuji kodniky, ale to je divoka spekulace naprosto nicim nepodlozena...
brumajz (39)|24.6.2009 13:58
Mám Windows XP začalo to dělat odty doby co sem tam dal jinou ramku jatam měl totiž 256mba dal sem tam 512mb takžesem měl 768mb aod ty dobyse to restartuje mysto vypnuti ale někdy se stane že se fakt vypneale malo kdy
trodas (1753)|24.6.2009 14:08
Vztahni tu ramku a zkus jestli vypinani jede. Je ocividne, ze to dela ta ramka a prisel bys na to Prime testem pameti okamzite... Po jakekoliv zmene HW je treba vse Prime otestovat na stabilitu (Prime ram test!) ....
r34ktor (7477)|24.6.2009 14:30
[QUOTE=brumajz;262582]Mám Windows XP začalo to dělat odty doby co sem tam dal jinou ramku jatam měl totiž 256mba dal sem tam 512mb takžesem měl 768mb aod ty dobyse to restartuje mysto vypnuti[/QUOTE]
RAM otestuj pomocí GoldMemory.

Také by se hodily screenshoty záložek CPU, Mainboard, Memory a SPD (všechny osazené sloty) z programu CPU-Z.

PS: V dalších příspěvcích se zaměř i na jejich jazykovou kvalitu. "Mysto" je otřesná hrubka. :runaway
brumajz (39)|24.6.2009 14:53
právě sem zkusil vratittu 256mba furt to dělalo
r34ktor (7477)|24.6.2009 15:04
Projel jsi je testem? Vadná paměť mohla vyústit v poškození systémových souborů, nebo ovladačů. Ověř jejich integritu pomocí příkazu sfc /scannow.

Také mrkni do Správce zařízení, zda tam nejsou nějaké konflikty.
ICEBOSS (3435)|24.6.2009 15:13
mas v BIOSu povoleny APM + nainstalovany vsechny ovladace ve woknech? a co je to vubec za sestavu a za system???
Draken (1578)|25.6.2009 13:59
Máš v Biosu zaplí ACPI?
novou instalaci OS si zkoušel?