reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pri zaťažení PC klesne FPS

BiGxShoT (45)|4.3.2011 09:16
Už nejaký čas sa mi stáva, že počas hrania hry (MW2, L4D2...) mi po čase klesne FPS z nejakých bežých 130+ na 6-11. Stáva sa to bez upozornenia uprostred hry. PC zostavu vlastním už 2 roky a stáva sa mi to len posledné 3 týždne. Čo som už skúšal: reinštalovať Win, defragmentovať disky, odviriť ich, nový ovládač grafiky, nový chladič grafiky (AC Accelero L2 Pro), odobral bok skrine, znížil taktovanie grafiky ale nič nepomohlo. Grafika je Radeon HD 4670. Myslím na to, že to môže byť kvôli procáku, ktorý sa prehrieva, ale neviem pretože vravím, že to robí len nejaké 3 týždne a predtým to fungovalo ok. Čo ešte môžem spraviť? Už som zúfalý...
DrZelenka (2491)|4.3.2011 09:23
Stáhni si OCCT a spusť test grafiky a potom test CPU. Oboje aspoň na 20 minut, abychom viděli teploty.

O jakou sestavu se jedná?
BiGxShoT (45)|4.3.2011 09:26
athlon 64 x2 6000+ 3.1 Ghz
radeon HD 4670 512 MB
ASUS m2n6
4GB RAM

stiahnem si ten program a spustim test...
BiGxShoT (45)|4.3.2011 09:32
[quote=BiGxShoT;439121]athlon 64 x2 6000+ 3.1 Ghz
radeon HD 4670 512 MB
ASUS m2n6
4GB RAM

stiahnem si ten program a spustim test...[/quote]

OCCT nerozpoznava moju grafiku, nemoze spustit memtest
JURRY09 (16)|4.3.2011 09:42
Proste se ti prehriva pc , otevri pc vysaj a bude to ok....
BiGxShoT (45)|4.3.2011 09:44
[quote=JURRY09;439125]Proste se ti prehriva pc , otevri pc vysaj a bude to ok....[/quote]

mam...vid vyssie...
DrZelenka (2491)|4.3.2011 09:59
[quote=BiGxShoT;439122]OCCT nerozpoznava moju grafiku, nemoze spustit memtest[/quote]

Nepotřebuju memtest - stačí GPU:OCCT (zatížení jádra), kdyžtak použij furmark (vpodstatě to samý).

Pokud neuvidíš teploty (u OCCT ne až tak vzácné), tak použij HWMonitor.
BiGxShoT (45)|4.3.2011 10:05
HardWare Monitor páči sa...nra grafike bol chladič menený včera...procesor sa prehrieval stále ale tie chyby maám len 3 týždne...
BiGxShoT (45)|4.3.2011 10:15
Keď spustím FurMark tak ako by mi mal isť obraz??? Ja mám 5 FPS pri teste. Myslím, že to nie je ok...
Jandaskunk (2330)|4.3.2011 11:15
5 FPS při Furmarku je OK. Co není OK jsou teploty procesoru. Co máš za chladič na procesoru?

Postup na snížení teploty na CPU: sundat chladič (opatrně ať ho nestrhneš i s procesorem, bude nejspíš dost připeklý), vysát (vyčistit) jeho žebra, vysát vše okolo procesoru (prostě všechen prach), odstranit starou pastu z procesoru i z chladiče (u procesoru opatrně hadříkem - nestatickým - a lihem, u chladiče můžeš např. i tech. benzínem, ale ten líh bude stačit), nandat na procesor novou pastu (stačí tenký film na vyrovnání nerovností), nasadit chladič (a správně ho připevnit).

Otázka: Jak máš zařízené chlazení ve skříni (větráky atd.)?
BiGxShoT (45)|4.3.2011 11:26
takze si myslis ze je to kvoli procesoru??? je to mozne ale doteraz som mal rovnake teploty a nemal som takyto problem...na procaku je AC Alpine 64 Pro, vpredu v skrini jeden intake 12 cm, vzadu outtake 9 cm, a chyba bok skrine...chladic na procaku bol meneny nedavno takze tvoj postup som uz vykonal...tento procak je nehorazny varic a planujem kupit novy vykonny chladic Hyper 212 +...ale potrebujem vediet ci sa mi oplati a ci mi tieto problemy zmiznu...co myslis???
Jandaskunk (2330)|4.3.2011 11:36
Tu bočnici zas zandej. Vzadu místo pro 12cm větrák nemáš? Máš ve skříni uklizeno (prach, kabely se nemotaj v průtoku)? Ty teploty se mi nezdaj ani na ten chladič: nejpravděpodobnější možnost je, že jsi ten chladič nandal špatně (někde nedosedá pořádně na plochu procesoru, neodstranil jsi nějakou krytku - někdy mají chladiče igelit zespoda, máš tam moc velkou/malou vrstvu pasty - spíše velkou); další možností je, že to tam máš totálně udušený kabelama a kdo ví čím. Co to je za skříň?

Jinak ty teploty jsou skutečně vysoké, pokud neblbne čidlo. U toho procesoru je max. teplota 62°C a ty tam máš teploty i přes 80°C.
BiGxShoT (45)|4.3.2011 11:49
skrina je minitower, kabelov je tam viac ako dost a dozadu sa mi uz vacsi chladic nevojde...prach tam nie je a ked som instaloval chladic tak som mal problemy zo zachytenim ( musel som dost pritlacit, bal som sa ze zlomim dosku) takze dosada dobre (aspon predpokladam)...oba chladice co mam na skrini su pripojene rovno na zdroj takze otacky su na maximum...som ochotny kupit vykonnejsi chladic, len sa vyjadri prosim k tomu, ci to ma nieco spolocne s tym fps pocas hrania...vravim...procesor sa mi vari uz dlhsi cas ale nemal som taketo problemy...je mozne, ze to je kvoli tomu???
lglh4020 (69)|4.3.2011 12:22
pockej vytahnu kristalovou kouli

jo je to mozne..

hele dokud to nezkusis tak nema cenu o tom polemizovat, tim ze si ten procak nechal prehrivat delsi dobu mohlo dojit k jeho poskozeni...nebo taky ne...

chce to vyzkouset jiny chladic, kdyz nepomuze tak procesor.

vic ti tady asi nikdo neporadi
r34ktor (7477)|4.3.2011 14:18
Je možno udělat foto vnitřku skříně?
BiGxShoT (45)|4.3.2011 15:09
je mozne...hodim to tu za pol hodinky...len nech rozmontujem ten radiator...
BiGxShoT (45)|4.3.2011 16:08
podujal som sa na menší test...vrátil som naspäť starý dobrý ale neskutočne hlučný boxový chladič a pokúsim sa zaťažiť CPU tak ako doteraz, pokiaľ sa ten "problémik" opakovať nebude tak už vieme kde je chyba, pokiaľ áno tak to už je problém...tu sú nejaké fotky z case-u:

Starý box chladič som vrátil namiesto (opäť mám pocit, že sedím v traktore)

"nový" Alpine GT v priemere chladí o 6-7 stupňov horšie ako box


Grafika a nove Accelero L2 Pro
r34ktor (7477)|4.3.2011 16:11
Jaké máš tedy s BOXem teploty v zátěži?
BiGxShoT (45)|4.3.2011 16:24
66 :P
r34ktor (7477)|4.3.2011 16:40
Mohl by jsi upřesnit typ základní desky? ASUS M2N8 neexistuje. Na fotkách je to špatně čitelné, ale vypadá to na ASUS M2N68-AM.

Jakou máš verzi BIOSu?
Georginek (2957)|4.3.2011 16:43
Throttluje CPU, proste se prehriva.... Max pro tohle CPU je dlouhodobe 62°. Jak tak koukam na ty fotky, ten chladic od AC je dost zasvinenej (tj prach na zebrech), co ho vyndat, celej rozebrat, vycistit zebrovani, sundat starou pastu, dat novou a radne znovu usadit? :notsure
Jinak "solidni klubko" narval bych ho do 5.25 pozice :D

Jinak teda muj nazorj je, ze koupi Alpine GT sis moc nepomohl :D
BiGxShoT (45)|4.3.2011 17:02
No posadil som tam boxovy chladic ktory teplotu nepusti nad 66 stupnov a fps mam stale stabilne...problem je docasne vyrieseny...vznika dalsi problem, a to je neskutocne kvantum hluku z boxoveho chaldica, takze ho casom budem musiet nahradit nieco vykonnym, nie prilis drahym a hlavnem malym aby sa mi to voslo do case-u...vedeli by ste mi nieco doporucit???
BiGxShoT (45)|4.3.2011 17:03
[quote=Georginek;439214]Throttluje CPU, proste se prehriva.... Max pro tohle CPU je dlouhodobe 62°. Jak tak koukam na ty fotky, ten chladic od AC je dost zasvinenej (tj prach na zebrech), co ho vyndat, celej rozebrat, vycistit zebrovani, sundat starou pastu, dat novou a radne znovu usadit? :notsure
Jinak "solidni klubko" narval bych ho do 5.25 pozice :D

Jinak teda muj nazorj je, ze koupi Alpine GT sis moc nepomohl :D[/quote]

ano uz viem ze som si nepomohol vdaka :D nechces kupit???
speedsnail (4876)|4.3.2011 18:49
Příčina objasněna (přehřívání CPU). Pokračování ve výběru chladiče ZDE.

Tady lock (ať to neřešíme paralelně ve 2 vláknech)