reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Restart zdroje

dacan.strom (3)|6.3.2012 16:05
Mám problém se zapnutím PC po vypnutí - naběhne až po restartování zdroje (Everest 500 85+ Bronze) (vypnutí na pár vteřin). Po zapnutí se roztočí disky a větráky, vypne se grafika, neprobliknou diody na klávesnici, deska ani nepípne a vše takhle "běží", dokud PC nevypnu. Po čase nepomohl ani restart zdroje a počítač s deskou ASUS p5Q SE Plus přestal fungovat úplně. Teď jedu na starou desku ASUS P5KC a problém se zapínáním pokračuje i s novým zdrojem (Fortron Aurum 500 80+ Gold). Jinak vše funguje, jak má, žádné restarty, nebo něco podobného (občas se po celodením provozu místo vypnutí restartuje, ale to spíš bude zasviněnými XP / Win7)
Použil jsem jsem i jiné mikrospínače z jiné skříně - nepomohlo.

MB ASUS P5KC
Intel Core 2 Duo E6750 Conroe
4x DDR2 PC2-6400 400 MHz Trancsed TX800GLJ-2GK
Radeon HD 5750 (nebo ATI X800)
HDD 2x 1TB 7200 2x 2TB 5400 Seagate Barracuda (nezapíná ani se samotným zformátovaným diskem 1TB s čistou instalací XP prof)
dacan.strom (3)|8.3.2012 22:28
Vypadá to, že to dělaly paměti, postupně jsem je různě kombinoval a se dvěma moduly to dělalo problémy, ať už byly samotné, nebo s jinými moduly. Po nahrátí nového BIOSu chvíli šlo 3 GB v pořádku, po dodání 4. modulu už ale nepomohl ke spuštění ani restart zdroje ani vyndání toho posledního modulu. S těmi dvěma moduly to ale startuje normálně, snad už to dá pokoj.