reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GA-G33M-DS2R ako znizit nasobic RAM ?

Trippax (154)|3.9.2007 14:23
potreboval by som poradit ako znizit nasobic ram na doske Gigabyte GA-G33M-DS2R. V biose je v ponuke iba 3.33 4.00 alebo auto... pri pretaktovani E2140 som prisiel na hranicu 1920 MHz (8x240 pri 1.280v) a RAM na 800 MHz kedze RAMky taktovat nechcem, potreboval by som znizit ich nasobic...

Dakujem...
mech13 (5526)|3.9.2007 16:32
ta deska vazne nema nizsi delicky? mas nejnovsi bios? jinak ti asi nezbyde nez ten pametem dat trochu zabrat, na testovani pouzij memtest, pust do nich 2.0V a aspon 900MHz by mely zvladnout jakekoli (snad). co mas presne za moduly?

jenom takova drobnost - nasobic je u CPU, RAM ma delicku (ikdyz v podani dnesnich GB desek je funkce nasobici...)

jinak tomu procaku by na 1.9GHz melo bohate stacit 1.05V, uz 1.1 na takove frekvenci je zbytecnost

EDIT: svoje poznatky jsem shrnul [thread=7225]sem[/thread]
Trippax (154)|8.9.2007 06:04
skusil som posledny bios F5a a nic nepribudlo pri delickach RAM. vzdy tam su hodnoty 3.33 4.00 a auto. Skusal som aj CTRL+F1... no nic...
noo tak sa mi zda ze si budem musiet pockat na novy bios... ked vobec taky neaky pride ktory by pomohol...
mech13 (5526)|8.9.2007 08:50
tak to je skoda, ale problem bude v tom, ze mas kancelarskou desku, takze se u ni moc velka divocina ocekavat neda... tyto levne modely casto nemaji ani PCI-lock, male moznosti nastaveni a tak vubec... mozna ze je deska automaticky nastavena, ze v biosu nabidne jen moznosti podle pouziteho CPU - mozna, ze kdybys ji osadil 1333MHz FSB procesorem, tak v biosu budou jen nizsi delicky a vyssi tam nebudou zase vubec...

stejne ale co mas za ty pameti? muzes jim skusit pripustit trochu stavy a potaktovat i je, 1.9-2.0V musi vydrzet kazdy modul a frekvencim to pomuze, i kdybys zhorsil casovani, tak cim vyssi FSB tim lip, vykon intelu je mnohem vic zavisly na frekvenci FSB nez na frekvenci CPU nebo RAM... sice budes muset potahnout RAM nahoru, ale neboj se toho
Trippax (154)|9.9.2007 03:24
tu dosku som bral hlavne preto ze ma osadene kvalitne suciastky napr. kompl. polymerove kondenzatory 6 fazove napajanie CPU, celkom schopny chipset, firewire raid eSATA, ta integr. VGA mi bohate staci a celkovo dobra investicia do buducna... som nasiel na nete ze s touto doskou dosahuju vysoke takty FSB a vraj je perfektna na overclocking a od biosu F5 by mali byt delicky RAM 2.0 2.50 3.33 4.0+ a auto no neviem neviem mne to akosi nefakci zeby trebalo CPU s 1066 FSB alebo 1333? to zistim az budem niekomu skladat comp... nuz tak fakcim na tych 1950 MHz 8x244@1.1v ram idu na 813 MHz CL5 a toto je pravdepodobne ich max .... skusal som pridat napetie na 2.0v pri CL6 a frekvenci 833 mhz a nic v prime to vydrzalo ist asi 5 min a vypisalo chybu a celkovo nechcem zvysovat voltaze na hociktorej suciastke zda sa mi to velmi agresivne, viac to topi a skracuje zivotnost - nie zeby mi CPU topilo (max 46°C so Scythe Ninja rev.B passiv) no RAMky su horuce uz teraz. AM1 je fakt VALUE ram. pokial ich nechces taktovat a nemas problemy s kompatibilitou na doske tak to de...

tak som to nakoniec nasiel ... doska podporuje nizsie delicky ale len s CPU 1066 a 1333 MHz FSB a dufam ze sa dockam prichodom noveho biosu podpory nizsich deliciek aj pre 800 MHz FSB CPU na nete sa uz normalne pisu peticie...
http://www.g33m-ds2r.de.vu/
ptipi (4)|20.9.2007 13:46
narazil jsem na stejný problém jako ty. naštěstí jsem si předtím koupil nejlevnější 2GB 800MHz kit od A-Data za 1700Kč a jedou mi v klidu i na 1066MHz(bootly i přes 1100MHz).
Každopádně jsem přišel na jeden způsob, jak to obejít(i když ne nejlepší). Dělička jde nastavit přes přetaktovávací utilitu, co je k desce. Tzn. můžeš zkusit nejdřív přetaktovat klasicky, co to dá a potom ve windows si ještě pár set MHz přidat.
ptipi (4)|30.11.2007 21:03
Vyšel nový BIOS F7. Doporučuji ho nahrát, protože umožňuje použít násobič 2.66 i s procesory s 800MHz FSB(tzn např Pentium Dual-Core E21x0).
Navíc v mém případě zvýšil stabilitu při OC.
Trippax (154)|4.12.2007 12:05
[QUOTE=ptipi;67448]Vyšel nový BIOS F7. Doporučuji ho nahrát, protože umožňuje použít násobič 2.66 i s procesory s 800MHz FSB(tzn např Pentium Dual-Core E21x0).
Navíc v mém případě zvýšil stabilitu při OC.[/QUOTE]

jj tiez uz ho mam... takisto stabilita je lepsia... odporucam...

tiez som to chcel sem post-núť... no neskoro... tak teda dik za skore zverejnenie...