Fractal Design uvádí elegantní skříně Era ITX

Fractal Design uvádí elegantní skříně Era ITX
, , aktualita
Síla společnosti Fractal Design byla vždy ve schopnosti vymyslet zajímavý, funkční a elegantní design, což dokazuje i nyní skříněmi Era ITX. Jde o modely určené pro naše sestavy založené na deskách Mini ITX. 
K oblíbeným
reklama
Fractal Design Era ITX nejsou prosté krabice, ale mají svůj až organický tvar, jak je vidět na hře světla a stínů. Výrazným prvkem je také vrchní kryt s texturou světlého dřeva a pak i pás průduchů táhnoucí se diagonálně přes levý bok skříně. 
 
 
I přední panel má svůj diagonální prvek, který jej rozděluje na dvě poloviny a v té levé máme obvyklá tlačítka přední porty včetně USB C, a to typu USB 3.1 Gen 2. Pak tu jsou dva klasické USB a jeden audio konektor.  
 
 
Na další fotografii je vidět, odkud bude také Era ITX brát čerstvý vzduch, když z předního panelu to evidentně nebude. Krom průduchů v bočnici to jsou totiž i otvory v podstavci skříně. Ty jsou pochopitelně vybaveny prachovými filtry, které jsou umělohmotné a omyvatelné. 
 
 
Tyto skříně budou k dispozici v několika barevných verzích s jemnými pastelovými tóny a také je vidět, že pouze dvě mají na vrchním panelu texturu dřeva a ostatní jej mají leskle černý. 
 
 
Co se týče specifikací, jde o skříně s objemem 16 litrů a rozměry 325 x 166 x 310 mm s hmotností kolem 4 kg. Určeny jsou tak pro desky formátu Mini ITX a maximálně 200mm hluboký ATX zdroj. Procesorový chladič může mít na výšku maximálně 120 mm, ovšem pokud nainstalujeme HDD klec, bude to jen 70 mm. 
Karta ale může být dlouhá až 295 mm, ovšem to záleží i na velikosti a pozici zdroje, který dle stránek výrobce nemusí být jen ve spodní části. Je tak zřejmé, že zde bude třeba činit kompromisy a především bude nutné si dopředu pečlivě rozmyslet, jaké komponenty uvnitř chceme mít a jaké se tam vůbec vejdou. 
 
Nahoru se přitom vejde až 240mm radiátor vodního chlazení nebo dva 120mm ventilátory, vzadu je místo pro jeden 80mm ventilátor, které už okupuje předinstalovaný Fractal Design SSR3 a pak tu máme i dvě 140mm pozice dole, jenomže ty jsou použitelné pouze tehdy, když využijeme jen jednoslotovou kartu. 
 
Tato skříň je tak určena pro sestavy na míru a pokud někdo bude chtít skříň, s níž počítá i do budoucna jako se základem pro další sestavy, měl by si vybrat raději něco univerzálního, čili i většího, do čeho nebude problém umístit různý hardware bez většího přemýšlení. 
 
Fractal Design hlásí, že Era ITX už proudí na trh a že máme očekávat ceny kolem 150 či 160 eur. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek