Fractal Design uvádí elegantní skříně Era ITX

Fractal Design uvádí elegantní skříně Era ITX
, , aktualita
Síla společnosti Fractal Design byla vždy ve schopnosti vymyslet zajímavý, funkční a elegantní design, což dokazuje i nyní skříněmi Era ITX. Jde o modely určené pro naše sestavy založené na deskách Mini ITX. 
K oblíbeným
reklama
Fractal Design Era ITX nejsou prosté krabice, ale mají svůj až organický tvar, jak je vidět na hře světla a stínů. Výrazným prvkem je také vrchní kryt s texturou světlého dřeva a pak i pás průduchů táhnoucí se diagonálně přes levý bok skříně. 
 
 
I přední panel má svůj diagonální prvek, který jej rozděluje na dvě poloviny a v té levé máme obvyklá tlačítka přední porty včetně USB C, a to typu USB 3.1 Gen 2. Pak tu jsou dva klasické USB a jeden audio konektor.  
 
 
Na další fotografii je vidět, odkud bude také Era ITX brát čerstvý vzduch, když z předního panelu to evidentně nebude. Krom průduchů v bočnici to jsou totiž i otvory v podstavci skříně. Ty jsou pochopitelně vybaveny prachovými filtry, které jsou umělohmotné a omyvatelné. 
 
 
Tyto skříně budou k dispozici v několika barevných verzích s jemnými pastelovými tóny a také je vidět, že pouze dvě mají na vrchním panelu texturu dřeva a ostatní jej mají leskle černý. 
 
 
Co se týče specifikací, jde o skříně s objemem 16 litrů a rozměry 325 x 166 x 310 mm s hmotností kolem 4 kg. Určeny jsou tak pro desky formátu Mini ITX a maximálně 200mm hluboký ATX zdroj. Procesorový chladič může mít na výšku maximálně 120 mm, ovšem pokud nainstalujeme HDD klec, bude to jen 70 mm. 
Karta ale může být dlouhá až 295 mm, ovšem to záleží i na velikosti a pozici zdroje, který dle stránek výrobce nemusí být jen ve spodní části. Je tak zřejmé, že zde bude třeba činit kompromisy a především bude nutné si dopředu pečlivě rozmyslet, jaké komponenty uvnitř chceme mít a jaké se tam vůbec vejdou. 
 
Nahoru se přitom vejde až 240mm radiátor vodního chlazení nebo dva 120mm ventilátory, vzadu je místo pro jeden 80mm ventilátor, které už okupuje předinstalovaný Fractal Design SSR3 a pak tu máme i dvě 140mm pozice dole, jenomže ty jsou použitelné pouze tehdy, když využijeme jen jednoslotovou kartu. 
 
Tato skříň je tak určena pro sestavy na míru a pokud někdo bude chtít skříň, s níž počítá i do budoucna jako se základem pro další sestavy, měl by si vybrat raději něco univerzálního, čili i většího, do čeho nebude problém umístit různý hardware bez většího přemýšlení. 
 
Fractal Design hlásí, že Era ITX už proudí na trh a že máme očekávat ceny kolem 150 či 160 eur. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů