Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Fractal Design uvádí skříň Arc Midi R2

25.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Fractal Design uvádí skříň Arc Midi R2
Společnost Fractal Design si připravila další počítačovou skříň, která tentokrát patří do rodiny Arc. Jedná se o model Arc Midi R2 vybavený třemi ventilátory Silent Series R2 a také tu je možnost instalovat vodní chladiče s mohutnými radiátory....
Společnost Fractal Design si připravila další počítačovou skříň, která tentokrát patří do rodiny Arc. Jedná se o model Arc Midi R2 vybavený třemi ventilátory Silent Series R2 a také tu je možnost instalovat vodní chladiče s mohutnými radiátory. Sama skříň přitom spadá do formátu Middle Tower.

Arc Midi R2 je na rozdíl od skříní řady Define více zaměřen na výkon chlazení než na tichý provoz, což ukazuje už svým zpracováním předního panelu. Určen je pro základní desky ATX, Micro ATX či Mini ITX, vybaven 7+1 záslepkami pro karty a dále dvěma pozicemi pro mechaniky, osmi pro pevné disky či SSD a dvěma dalšími vyhrazenými pro SSD.

Co se týče prostoru pro komponenty, pak v této skříni s rozměry 230 x 611 x 560 mm a hmotnosti 10,7 kg, což je na Middle Tower rozhodně nadprůměrné, můžeme provozovat až 170 mm hluboký zdroj (bez využití spodního ventilátoru až 270 mm). Grafické karty mohou být dlouhé až 290 mm s nasazenou vrchní diskovou šachtou a 430 mm bez ní a konečně procesorové chladiče mohou mít výšku maximálně 170 mm.

Všechny dodávané ventilátory jsou 140mm s otáčkami 1000 RPM (vepředu, nahoře, vzadu), které můžeme snížit pomocí integrovaného regulátoru, či spíše přepínače mezi 12, 7 a 5 V. Dále tu jsou další tři ventilátorové pozice a místo pro až 240mm radiátor (tenký i tlustý) vepředu či nahoře a malé 120mm radiátory můžeme namontovat také dolů a dozadu. V tomto ohledu jsou tedy možnosti Arc Midi R2 velmi podobné jako u recenzované Define XL R2.

Cena skříně byla stanovena na 90 euro.

Zdroj: TZ Fractal Design