Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

frkal659

Registrace: 19.2.2008
Komentářů: 14, score 0.7
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 24.11.2011 s hodnocením +1:
Jenže ono to na hry je podle všech mimi této recenze taky v pohodě. Stejně tak na úpravy fotek mimo úzkou oblast se zpracováním a výstupem v Adobe RGB. Závěr z této recenze, který si čtenář udělá ­(Nic než propadák­), vypadá vedle Derzeit bester Allrounder mit IPS­-Panel a hodnocení 5­/5 ­(sehr gut­) na Prad.de divně.
Komentář z 24.11.2011 s hodnocením +1:
Zažitých principů odkud? Je to opravdu v souladu s teorií signálu?

Ale co s teorií, raději z praxe: jak se projevuje tento ASUS ve hrách: jako monitor s celkovou odezvou na úrovni IPS před sedmi lety? Opravdou bude viditelně šmouhovat ve hrách? Nebo tam jen pod drobnohledem najdu nějaké vedlejší efekty způsobené OD? To je hodně velký rozdíl a recenze říká v podstatě opak.
Komentář z 22.5.2012 s hodnocením 0:
Chybný je už vlastně nadpis ­"čtyřiadvacítka bez kompromisů­", poněvadž samotný panel VA je kompromisem. Proč jej asi EIZO nedává grafikům, ale jen do byznysové řady?

Ruku v ruce s tím jde špatné posouzení úhlů pohledu ­"prakticky shodné s IPS panelem. V některých ohledech jsou i lepší, protože nedochází k přechodu do fialových odstínů.­". Není shodné, každý VA bez ohledu na nějaké vrstvy především z bočních pohledů dříve ztrácit kontrast a barvy, navíc z úplně přímého pohledu slévá do tmavých.

Z toho a ještě potom dále v recenzi to vypadá, že si autor myslím, že EIZO snad dělá něco s obrazovkou. Odkud je tato informace? Nedodává ji snad komplet včetně povrchového zpracování Samsung?

Dále ­"Díky 10bitovému zpracování je kontrast prakticky při jakémkoli nastavení stejný.­" ­- co má kontrast do činění s 10bitovým processingem?

"Oproti teoretické hodnotě 1200:1, co udává výrobce v temné komoře, jde o dobrý výsledek.­" Ne, na S­-PVA jde o špatný výsledek ­(asi kvůli tomu staršímu panelu­)

"Tento monitor je ale high­-end­". Není.

"Minimální jas 77 % ­(230 cd­/m2­) je velmi příjemný.­" Odchylka 23 % se vám u monitoru za dost peněz zdá dobrá? To jste skromný člověk.

Nejméně přínosné komentáře