www.svethardware.cz
>
>
>
>

Fujitsu má hardware pro 56Gb/s bezdrátové přenosy

Fujitsu má hardware pro 56Gb/s bezdrátové přenosy
, , aktualita
Společnost Fujitsu se dnes pochlubila světu, že se jí podařilo vytvořit hardware využitelný pro vysokorychlostní přenos dat vzduchem. Jde přitom prý o světový rekord, a to konkrétně 56 Gb/s.
K oblíbeným
reklama
Nový hardware vyvinuly Fujitsu Laboratories ve spolupráci s Tokijským technologickým institutem a jde o CMOS čip s vysílačem a přijímačem, jenž je schopen zpracovávat signál ve vysokých rychlostech, a to v širokém rozmezí frekvenčních pásem od 72 do 100 GHz. Oněch zmíněných 56 Gb/s přitom není teoretické maximum, ale už vyzkoušená rychlost přenosu dat.

Nová technologie laboratoří firmy Fujitsu a Tokyo Institute of Technology má být zvláště užitečná především poskytovatelům mobilního internetového připojení a hlasových služeb, jinými slovy, mobilním porátorům. Dokáže využívat rozsah frekvencí 30 až 300 GHz, v nichž komunikuje jen málo konkurenčních technologií.

V tiskovém prohlášení firma Fujitsu prozradila, že největší výzvou pro ni bylo vytvoření takových integrovaných obvodů v čipu CMOS, které by mohly pracovat s tak vysokými frekvencemi. Nicméně již se plánuje jejich nasazení, a to právě v základnách mobilních sítí chystaných pro rok 2020.

Společnost Fujitsu také shodou okolností vytvořila další čip s vysílačem a přijímačem pro přenosovou rychlost 56 Gbps, který bude ale využit pro nízkospotřebové řešení pro komunikaci mezi servery po optické síti. Fujitsu slibuje efektivní zdvojnásobení aktuálních přenosových rychlostí, a to bez negativního dopadu na spotřebu. Firma toto nové řešení vyvinula společně se společnosti Socionext a chystá je už pro další generaci serverů a serverových switchů, které přijdou na trh v roce 2018.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů