Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Fujitsu představuje nové počítače i jiná zařízení X Line

28.11.2012, Jan Vítek, aktualita
Fujitsu představuje nové počítače i jiná zařízení X Line
Za přelomovou označuje Fujitsu svou novou řadu stolních počítačů X Line, která zahrnuje klasické počítače, tenké klienty i samotné displeje. Všechny mají jednotný vzhled a slibují inovativní technologie, vyspělou ergonomii, dotykové ovládání...
Za přelomovou označuje Fujitsu svou novou řadu stolních počítačů X Line, která zahrnuje klasické počítače, tenké klienty i samotné displeje. Všechny mají jednotný vzhled a slibují inovativní technologie, vyspělou ergonomii, dotykové ovládání a konkrétně jde o tři samostatné řady ESPRIMO PC, FUTRO X a DISPLAY X.

ESPRIMO PC jsou typ All-in-One vybavené OS Windows 8, bezrámečkovým displejem s úhlopříčkou 23" (Full HD), což platí i pro klienty FUTRO a volitelně tu bude velmi tenká obrazovka s tloušťkou pouze 12 mm. Tu bude možné libovolně natáčet a naklápět, přičemž tu nebudou chybět ani funkce pro automatickou regulaci jasu dle osvětlení okolí a ultrazvukové čidlo detekující přítomnost uživatele, což se využije především pro energeticky úsporné funkce. O zabezpečení se zase postará Trusted Platform Module (TPM), čtečka SmartCard a software Fujitsu DeskView.

FUTRO X Line je určený pro virtualizované nebo serverové aplikace. Pro jeho napájení postačí pouhý ethernetový kabel a je dodáván s operačním systém eLux RL nebo Windows Embedded Standard s podporou softwaru pro správu Scout Enterprise.

Fujitsu DISPLAY X zase nabídnou rozhraní MHL pro propojení s chytrými telefony. Všechny novinky jsou již dostupné na českém i slovenském trhu, tedy až na Futro X, které přijdou na konci roku. Základní pořizovací cena modelu ESPRIMO PC začíná na 23.370,- Kč a Display X na 8070 Kč bez DPH.

Zdroj: TZ Fujitsu