www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Futuremark chystá nové testy DX12 a Vulkan

Futuremark chystá nové testy DX12 a Vulkan
, , aktualita
Společnost Futuremark už dříve přešla na modulární systém svého 3DMarku, který jí umožní postupně přicházet s novými a novými testy. Nyní se chystají další, které prověří výkon pod DirectX 12 a Vulkanem.
K oblíbeným
reklama
Syntetické herní testy v 3DMarku jsou asi nejoblíbenější benchmarky pro herní sestavy, a je tak jedině dobře, že se rozrostou o nové součásti, které se více zaměří na moderní API DirectX 12 a Vulkan. Především Vulkan potřebuje podporu, a to jednak proto, že jde o multiplatformní API, které funguje na různých systémech a hardwaru. To nám dává daleko větší svobodu výběru než DirectX 12 nebo Metal zaměřené na jeden systém. A potom je pravda, že Vulkan i DirectX 12 nahrává grafickým kartám AMD spíše než těm od NVIDIE a právě AMD v této době potřebuje veškerou podporu, a to jako jediný konkurent Intelu na poli procesorů x86 a NVIDIE a jejích grafických karet.

Co se týče nového testu pro Vulkan, ten má přijít jak pro 3DMark pracující pod Windows, tak pro Android, čili hned zpočátku bude využita jeho multiplatformní výhoda. Díky tomuto testu se budou moci mezi sebou srovnávat PC s mobilními telefony či tablety, které pochopitelně na výkon desktopů dosáhnout nemohou, ale aspoň budeme moci srovnávat.

Nový benchmark pro DirectX 12 je také na cestě a tentokrát půjde o odlehčený a méně náročný test, který bude určen pro notebooky a nízkovýkonné grafické karty. Uvádí se, že to bude alternativa testu Time Spy stejně jako je Sky Diver alternativou Fire Strike.

Více informací zatím není známo, neboť Futuremark o těchto novinkách mluvil jen v emailech zaslaných vybraným serverům, ale svůj blog nebo stránky zatím neaktualizoval. Dočkáme se ale již brzy, neboť nové benchmarky budou zcela odhaleny již za 14 dní na CES 2017.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí? Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů