reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Futuremark ohlásil PCMark 8, testovat bude i spotřebu

, , aktualita
Futuremark ohlásil PCMark 8, testovat bude i spotřebu
Společnost Futuremark oznámila, že již dokončuje nový souhrnný benchmark PCMark 8, který bude nově měřit nejen celkový výkon počítače, ale také spotřebu a případně výdrž na baterie. Uživatelům tak chce pomoci naleznout hardware, jenž poskytne...
Futuremark ohlásil PCMark 8, testovat bude i spotřebu
Společnost Futuremark oznámila, že již dokončuje nový souhrnný benchmark PCMark 8, který bude nově měřit nejen celkový výkon počítače, ale také spotřebu a případně výdrž na baterie. Uživatelům tak chce pomoci naleznout hardware, jenž poskytne nejlepší kombinaci těchto třech aspektů, což se bude hodit především u notebooků.

Uživatelé budou moci nechat aplikaci z jednoho testovacího cyklu odhadnout výdrž, nebo nechat testy běžet do té doby, než se baterie vybije, což pochopitelně vykáže přesnější výsledky. A jako obvykle budou dané testy založené na obvyklých úkolech pro osobní počítač, čili procházení webových stránek, editaci fotografií, videochat, psaní textu a samozřejmě i hraní her. PCMark 8 navíc využije i testy založené na často využívaných aplikacích od Adobe a Microsoftu.

Futuremark vyvíjel svůj PCMark 8 ve spolupráci s řadou známých firem, mezi něž patří Acer, AMD, Condusiv Technologies, Dell, HGST, HP, Intel, Microsoft, Nvidia, Samsung, SanDisk, Seagate a Western Digital. K dispozici bude v několika verzích, a to od Basic Edition distribuované zdarma až po placenou Professional Edition. Momentálně je v pozdní fázi vývoje a na veřejnost se má dostat ještě v tomto čtvrtletí, čili cca do měsíce.

Zdroj: X-bit labs
reklama
reklama
reklama