www.svethardware.cz
>
>

Futuristický Rolls Royce 103EX se bude řídit sám

Futuristický Rolls Royce 103EX se bude řídit sám
, , aktualita
Rolls Royce Motor Cars představuje svou vizi budoucnosti automobilismu, a to alespoň pro ty, kteří na ni budou mít. Rolls Royce 103EX patří jako první mezi vozy Vision Next 100 a využije umělou inteligenci Eleanor.
K oblíbeným
reklama
Rolls Royce 103EX už na první pohled zaujme svým futuristickým designem se zajímavě tvořenými blatníky a dveřmi. Jako první z vozidel skupiny Vision Next 100 má nabídnout luxusní cestování, a to bez šoféra. Namísto něj tu bude umělá inteligence Eleanor, díky níž bude tento vůz patři mezi tzv. autonomní automobily, které se budou řídit samy.

Díky tomu bude moci být přetvořen i interiér, který si navíc zákazník bude moci od základu upravit dle vlastních potřeb. Dle Rolls Royce si dovnitř budeme moci dát doslova vše, po čem toužíme, pokud to samozřejmě bude v realistických možnostech.

Eleanor bude nový vůz nejen řídit, ale bude také sloužit jako průvodce a bude se učit našim potřebám a zohlední preferované trasy. Uvnitř přitom nenajdeme žádné obvyklé řídicí prvky jako volant a pedály. Namísto toho tu bude jen velká obrazovka, přičemž Rolls Royce chce klást důraz především na minimalismus a čistý design. Od zákazníka se přitom očekává, že si sám zvolí jaký z dostupných luxusních materiálů bude použit.

Rolls Royce tento vůz označil za maják luxusu, což zdůrazňuje tím, že až k vám 103EX dojede a přistaví se, otevře svá dvojitá dveře a "rozbalí" červený světelný koberec, jak můžete vidět na první fotografii. Automobil už byl postaven a od zítřka bude až do 26. června k vidění v Londýně na BMW Group Future Experience (adresa The Roundhouse, Chalk Farm Road, Camden, North London (NW1 8EH)).

Zdroj: Rolls Royce
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře