reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

fybyfyby

Registrace: 31.7.2020
Komentářů: 40, score 1.7
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 21.12.2022 s hodnocením +5:
Tak ono se ví, že E jadra nejsou o efektivitě výkonu na watt ale výkonu na plochu jadra. Takže žrát to moc nebude a makat taky ne. Ale buxe to malý a levný.
Komentář z 17.1.2023 s hodnocením +4:
Jak se říká karma je zdarma. Smáli se nvidii za ten konektor a nejenže nedosahují chtenych taktu ale ještě to nechladi. Docela velký fiasko.

Ale mrzí mě to . Instinktivně fandím každému underdogovi, aby byl trh vyrovnanější. A dokonce jsem přemýšlel o koupi. Chladiče vyřeší jednoduše, ale ty takty až v dalším refreshi. Naštěstí klopýtaji na trhu gpu teď všichni ­(naštěstí pro konkurenci, ale naneštěstí krátkodobé pro zakaznika­).
Komentář z 20.10.2022 s hodnocením +4:
Tak tak. Jediný co chybí je, aby se buď BIOS nebo ovladače ve Windows zeptaly uživatelů po startu ­"chcete dal vyhazovat peníze za elektřinu nebo radši ušetřit 40% a pocítit brutální pokles výkonu o několik procent ? Nechci šetřit­/Chci šetřit ­". Je to fakt pakárna.
Je fakt že v BIOSu se dá jednoduše zapnout eco mode na 105­/65 wattů a nic neřešit. Jen je potřeba se k tomu proklikat ­(najít pbo a přepnout ho z auto na eco ­- v případě amd­).

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 28.6.2021 s hodnocením -6:
Léta jsem měl AMD grafiku. Naposledy vegu 64. Byla fajn, ale rozhodne stabilitou horší než moje současná 3060ti. Preinstalace driveru byla často problémem stejně jako update Windows a obcas i problémy ve hrách . Po přechodu na nvidii problémy zmizely. V budoucnu nevylučuju AMD grafiku, klidně bych do ní šel. Ale bude to z vlastní zkušenosti s očekáváním drobných nedostatku.
Komentář z 27.1.2021 s hodnocením -1:
To, že skupuji tezari karty mi svým způsobem nevadí v tom,ze každý má právo grafiku využívat. Vadí mi ale lidi, co na nákup používají boty a je jedno jestli to jsou překupnici nebo tezari.

100mega říká, že celkem pravidelně chodí něco od evga. Takže se sem tam něco koupit dá i za normální ceny. Ale ne pro běžného smrtelník, co čeká, až se na eshopu něco objeví.
Komentář z 5.8.2022 s hodnocením 0:
Šmankote je to jednoduchý. AMD umožnilo mít výkonnější procesor jiný než Intel. Komu se to nelíbí, ať si ppt nastaví třeba na 125­-145w a pořád dostane lepší vykon než na současné generaci. Chvíli jsem zkoušel 5900x na 65w a ono to zase není o tolik slabší. Takže problém v tom žádný není. Jen má člověk na výběr a musí se sám rozhodnout :­-­).