www.svethardware.cz
>
>
>

G-Master Black Hawk: 27" herní LCD od iiyamy

G-Master Black Hawk: 27" herní LCD od iiyamy
, , aktualita
Japonská společnost iiyama na náš i slovenský trh přináší nový LCD monitor určený hráčům, který dostal označení G-Master Black Hawk GE2788HS-B2. Slibuje 27" obrazovku i nové funkce včetně podpory FreeSync.
K oblíbeným
reklama
Monitor iiyama G-Master Black Hawk GE2788HS-B2 je tak určen především majitelům grafických karet Radeon, nebo uživatelům, kterým jsou technologie synchronizace obrazu s výstupem grafické karty ukradené. Herní monitory totiž dnes nabízí zpravidla buď FreeSync, nebo NVIDIA G-Sync, přičemž za G-Sync si řádně připlatíme, takže nemá smysl vydávat prostředky navíc, když takovou funkci nevyužijeme. Řešení FreeSync je daleko méně nákladné, však 27" LCD s G-Sync se nedají pořídit pod 12.000 Kč s daní, přičemž modely s FreeSync jsou i dvakrát levnější, ale nelze samozřejmě říci, že tento cenový rozdíl jde na vrub pouze technologii G-Sync.

Máme tu 27" LCD obrazovku chlubící se pouze 1ms odezvou a my obvykle víme, co to znamená. Specifikace udávající horizontální/vertikální pozorovací úhly nám potvrdí, že půjde o panel typu TN, neboť jde o 170°/160°. Vedle toho tu máme maximální jas 300 cd/m2, kontrast 12 milionů ku jedné (pochopitelně dynamický) a především rozlišení Full HD, které také nepřekvapí. Je ale divné, že vzhledem k podpoře FreeSync není uveden rozsah obnovovacích frekvencí, a tak musíme zabrouzdat do zákoutí Internetu, abychom našli údaj 55 - 76 Hz.

Do výbavy monitoru patří ještě rozhraní D-Sub, DVI-D a HDMI, dva 2,5W reproduktory a jednoduchý stojan můžeme nahradit systémem VESA a monitor si upevnit třeba na stěnu. Nakonec výrobce slibuje do češtiny lokalizované OSD menu v monitoru a obvyklé funkce Flicker Free a Blue Light Reducer.

 • Typ LCD panelu: TN LED
 • Nativní rozlišení: 1920 x 1080 bodů
 • Úhlopříčka: 27" (68,6 cm)
 • Doba odezvy: 1 ms
 • Jas: 300 cd/m2
 • Kontrast: 12 000 000 : 1
 • Úhel sledování: horizontální/vertikální: 170°/160°; pravá/levá: 85°/85°; nahoru/dolů: 80°/ 80°
 • Vstupy: VGA, DVI-D, HDMI
 • Barvy displeje: 16,7 milionu
 • Reproduktory: 2 x 2,5 W (stereo)
 • VESA: ano

G-Master Black Hawk GE2788HS-B2 tak vzhledem ke svým parametrům nemůže stát moc. Doporučená cena výrobce poskytujícího tříletou záruku je 5424 kč bez DPH, což mezi 27" modely s podporou FreeSync skutečně není moc.

Zdroj: TZ iiyama
reklama
Nejnovější články
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asus také nabízí RX 5600 XT se 14Gb/s paměťmi Asus také nabízí RX 5600 XT se 14Gb/s paměťmi
Z reakce společnosti AMD na zlevnění karty NVIDIA GeForce RTX 2060 se mohlo zdát, že 14Gb/s paměti a rychlejší takty GPU dostanou nakonec všechny modely. Jenomže tak to nedopadlo, jak ukazuje i Asus. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář