www.svethardware.cz
>
>
>

G-Master Black Hawk: 27" herní LCD od iiyamy

G-Master Black Hawk: 27" herní LCD od iiyamy
, , aktualita
Japonská společnost iiyama na náš i slovenský trh přináší nový LCD monitor určený hráčům, který dostal označení G-Master Black Hawk GE2788HS-B2. Slibuje 27" obrazovku i nové funkce včetně podpory FreeSync.
K oblíbeným
reklama
Monitor iiyama G-Master Black Hawk GE2788HS-B2 je tak určen především majitelům grafických karet Radeon, nebo uživatelům, kterým jsou technologie synchronizace obrazu s výstupem grafické karty ukradené. Herní monitory totiž dnes nabízí zpravidla buď FreeSync, nebo NVIDIA G-Sync, přičemž za G-Sync si řádně připlatíme, takže nemá smysl vydávat prostředky navíc, když takovou funkci nevyužijeme. Řešení FreeSync je daleko méně nákladné, však 27" LCD s G-Sync se nedají pořídit pod 12.000 Kč s daní, přičemž modely s FreeSync jsou i dvakrát levnější, ale nelze samozřejmě říci, že tento cenový rozdíl jde na vrub pouze technologii G-Sync.

Máme tu 27" LCD obrazovku chlubící se pouze 1ms odezvou a my obvykle víme, co to znamená. Specifikace udávající horizontální/vertikální pozorovací úhly nám potvrdí, že půjde o panel typu TN, neboť jde o 170°/160°. Vedle toho tu máme maximální jas 300 cd/m2, kontrast 12 milionů ku jedné (pochopitelně dynamický) a především rozlišení Full HD, které také nepřekvapí. Je ale divné, že vzhledem k podpoře FreeSync není uveden rozsah obnovovacích frekvencí, a tak musíme zabrouzdat do zákoutí Internetu, abychom našli údaj 55 - 76 Hz.

Do výbavy monitoru patří ještě rozhraní D-Sub, DVI-D a HDMI, dva 2,5W reproduktory a jednoduchý stojan můžeme nahradit systémem VESA a monitor si upevnit třeba na stěnu. Nakonec výrobce slibuje do češtiny lokalizované OSD menu v monitoru a obvyklé funkce Flicker Free a Blue Light Reducer.

 • Typ LCD panelu: TN LED
 • Nativní rozlišení: 1920 x 1080 bodů
 • Úhlopříčka: 27" (68,6 cm)
 • Doba odezvy: 1 ms
 • Jas: 300 cd/m2
 • Kontrast: 12 000 000 : 1
 • Úhel sledování: horizontální/vertikální: 170°/160°; pravá/levá: 85°/85°; nahoru/dolů: 80°/ 80°
 • Vstupy: VGA, DVI-D, HDMI
 • Barvy displeje: 16,7 milionu
 • Reproduktory: 2 x 2,5 W (stereo)
 • VESA: ano

G-Master Black Hawk GE2788HS-B2 tak vzhledem ke svým parametrům nemůže stát moc. Doporučená cena výrobce poskytujícího tříletou záruku je 5424 kč bez DPH, což mezi 27" modely s podporou FreeSync skutečně není moc.

Zdroj: TZ iiyama
reklama
Nejnovější články
AMD představilo desktopová APU Cezanne, zatím jen pro OEM AMD představilo desktopová APU Cezanne, zatím jen pro OEM
Společnost AMD včera nečekaně představila nová APU Cezanne pro desktopy, o nichž jsme už stejně díky čínským leakerům věděli. Jak se také dalo očekávat, určeny budou pouze pro OEM výrobce, tedy prozatím. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První velká aktualizace pro PS5 přichází. Bez funkcí, na které hráči čekají První velká aktualizace pro PS5 přichází. Bez funkcí, na které hráči čekají
Sony zítra uvolní první větší update pro PlayStation 5. Přináší možnost uložení her na externí USB disk, sdílení her mezi PS4 a PS5 prostřednictvím Share Play i další sociální funkce. Přesto bude tato aktualizace pro řadu majitelů zklamáním.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik12 komentářů
Microsoft představil webkameru a další příslušenství pro práci z domova Microsoft představil webkameru a další příslušenství pro práci z domova
Microsoft po mnoha letech rozšířil svou nabídku o webkameru. Novinka s názvem Modern Webcam obsahuje řadu funkcí pro vylepšení obrazu a je certifikována pro Teams. Představena byla také trojice headsetů nebo reproduktor s USB-C.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft kupuje firmu Nuance za 20 miliard dolarů Microsoft kupuje firmu Nuance za 20 miliard dolarů
Druhou největší akvizici ve své historii si pro tento rok přichystal Microsoft, který se rozhodl koupit firmu Nuance Communications z Massachusetts. Co tím Microsoft získá a čím se Nuance vůbec zabývá? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte uvádí na trh své první Ultra HD herní monitory včetně OLED Gigabyte uvádí na trh své první Ultra HD herní monitory včetně OLED
Gigabyte Aorus přichází se svými vůbec prvními herními monitory, které využívají rozlišení Ultra HD. Jsou to na první pohled už značně odlišné modely FI32U, FV43U, FO48U, na které se nyní krátce podíváme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář