reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Gainward přichází s kartou GTX 780 Phantom GLH

, , aktualita
Gainward přichází s kartou GTX 780 Phantom GLH
Společnost Gainward přináší novou grafickou kartu GeForce GTX 780 Phantom GLH (Goes Like Hell), jejíž design si připravila sama, takže nespoléhala na referenční design firmy NVIDIA. Určena je náročným uživatelům, kteří vyžadují výkon i tichý...
Gainward přichází s kartou GTX 780 Phantom GLH
Společnost Gainward přináší novou grafickou kartu GeForce GTX 780 Phantom GLH (Goes Like Hell), jejíž design si připravila sama, takže nespoléhala na referenční design firmy NVIDIA. Určena je náročným uživatelům, kteří vyžadují výkon i tichý provoz, čemuž byl uzpůsoben její chladič.

Gainward GTX 780 Phantom GLH je přetaktovanou verzí původního Phantomu, takže její GPU s 2304 CUDA jádry pracuje na 980 MHz až 1033 MHz (Boost) a 3072 MB paměti GDDR5 je přetaktováno na 6200 MHz. Měla by to tak být nejrychlejší GTX 780 na trhu, jež má oproti klasické GTX 780 poskytnout o 19 % vyšší výkon, čímž se v podstatě dostává na úroveň GeForce Titan. Původní Phantom přitom pracuje na 902 MHz až 954 MHz (Boost).

Chladič této karty obsahuje tři skryté chladiče, které můžeme všechny vysunout, abychom je mohli i se žebry vyčistit, či spíše profouknout. O chlazení se také postará pětice 8mm heatpipe a o napájení zase osmifázové PWM s DrMOS. Nakonec můžeme zmínit jistý EXPERTmode, což je funkce nástroje EXPERTool a slouží pro další přetaktování nad rámec firmou nastavených frekvencí.

Zdroj: TZ Gainward
reklama
reklama
reklama