reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Galaxy uvádí jednoslotovou GeForce GTX 750 Ti

10.10.2014, Jan Vítek, aktualita
Galaxy uvádí jednoslotovou GeForce GTX 750 Ti
Pokud byste rádi ve svém PC využili slušně výkonnou grafickou kartu, ale nemáte pro ni dostatek místa, a to především dvě záslepky, může vám pomoci společnost Galaxy a její nejnovější model.
Společnost Galaxy si totiž připravila jednoslotovou kartu GeForce GTX 750 Ti Razor, která tedy nabídne výkon GPU generace Maxwell, o nichž je známo, že mají velmi vysokou účinnost, čili vysoký výkon na watt. Toto GPU má totiž TDP pouze 60 W, a na to bude s přehledem stačit i nízkoprofilový chladič, díky němuž karta zabere jen šířku jednoho slotu.

Galaxy tuto kartu nabízí pod svou již vymírající značkou KFA2 a jedná se o druhý model svého druhu, přičemž s první jednoslotovou GeForce GTX 750 Ti přišla společnost ELSA. Ta ji ale vypustila pouze na trzích regionu APAC, čili v Asii a Pacifiku. Nové karty od Galaxy bychom se ale mohli dočkat i na našem trhu, neboť karty značky KFA2 se na něm dají sehnat.

Jak je vidět, karta není vybavena žádným konektorem pro dodatečné napájení, takže si bude brát energii pouze ze slotu PCI Express 3.0 x16. Její chladič je klasický s malým radiálním ventilátorem a je velkou otázkou, jaký hluk bude v zátěži tropit. Její GPU je přitom taktováno na 1020 až 1080, což jsou víceméně výchozí frekvence. Takt GPU Boost by tedy měl být 1085 MHz, ale to už není velký rozdíl. Paměti GDDR5 pak budou pracovat na 5,4 GHz, což už přesně odpovídá výchozím specifikacím. Na zadním štítku karty vidíme porty D-Sub, dual link DVI a HDMI.

Karta by již měla proudit na trh a její cena byla stanovena na 139,90 euro včetně daně, což je asi 3850 Kč. Ty nejlevnější modely karet GeForce GTX 750 Ti se přitom u nás dají sehnat za nějakých 3200 Kč, ale jsou samozřejmě i podstatně dražší, takže GeForce GTX 750 Ti Razor je zhruba někde uprostřed.

Zdroj: techPowerUp
reklama