GamersNexus: NVIDIA GeForce RTX 30 budou představeny 9. září

GamersNexus: NVIDIA GeForce RTX 30 budou představeny 9. září
, , aktualita
Dříve se mluvilo o tom, že NVIDIA chce své nové GeForce představit až po polovině příštího měsíce, čili 17. září. Server GamersNexus ale míní, že to bude už dříve, a to 9. září. Tak či tak se vypuštění už velice blíží. 
K oblíbeným
reklama
Je pravda, že NVIDIA letos ani nemůže využít žádnou konferenci, veletrh či jinou akci, na níž by přímo návštěvníkům mohla představit nové karty. Tuto možnost jí vzala pandemie a pokud už nějaké akce probíhají alespoň na Internetu formou streamů a celkově virtuálně, to už mohou firmy vzít věc zcela do vlastních rukou a rozhodnout se k tomu, aby nový hardware představily v podstatě kdykoliv bez ohledu na nic dalšího.
 
 
Čili i konečné datum představení se může posouvat a dříve mohlo klidně platit, že GeForce generace Ampere měly být ukázány 17. září, aby se NVIDIA rozhodla je představit dříve. To nevíme a ani se to nedozvíme. I zprávu od GamersNexus tak můžeme brát s rezervou a spíše jen jako ukazatel toho, že NVIDIA se chystá spíše na první polovinu září (viz video od času 3:00).
 
 
Zhruba týden před konečným představením by pak NVIDIA měla s novými kartami škádlit lidi na sociálních sítích, jako tomu bylo i dříve a pochopitelně se budou množit i zprávy zmiňující přesnější datum, ale vedle toho i specifikace či další novinky. Zatím nemáme dosavadní specifikace potvrzeny, natož aby se vědělo něco bližšího o cenách, na něž bude později reagovat AMD s novými Navi 2X. 
 
Krom toho je ale možné, že NVIDIA představí své GeForce v první půlce září, čili možná právě devátého a pak bude následovat už vypuštění načasované na sedmnáctého.  To bychom se měli dočkat nejspíše jen dvou nejvýkonnějších karet, zatímco nástupkyně RTX 2070 má dorazit v říjnu a pro kartu, která nahradí RTX 2060 pak platí listopad. A nebo také ne, uvidíme. 
 
Server wccftech také v nové zprávě zmiňuje, že dle jeho informací od jednoho z výrobců grafických karet se objeví i herní Ampere vybavený 20 GB paměti, přičemž stejná informace se objevila i na serveru Chiphell už dříve. Přijdou tak snad dvojí verze výkonných GeForce, čili v tomto případě karta se 20 GB nebo 10 GB paměti na stejné sběrnici? Je pravda, že nastupuje další generace konzolí a hry pro ně budou celkově náročnější, ovšem nový Xbox a ani PS nedostávají zrovna o moc více paměti, jako spíše výkonná úložiště, která její případný nedostatek vyváží. Budeme tak v případě PC prostě potřebovat kartu s podstatně větší kapacitou paměti?


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář