Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Garmin-ASUS Nuvifone M10 – 5 Mpix fotoaparát a špičková navigace za dobrou cenu

29.1.2010, Pavel Bureš, aktualita
Garmin-ASUS Nuvifone M10 – 5 Mpix fotoaparát a špičková navigace za dobrou cenu
Společnosti Asus a Garmin představily další společný produkt. Jedná se již o třetí smartphone, který vznikl spoluprácí těchto dvou významných výrobců. Novinka respektuje módní trendy v oblasti ovládání, interakce mezi telefonem a uživatelem...
Společnosti Asus a Garmin představily další společný produkt. Jedná se již o třetí smartphone, který vznikl spoluprácí těchto dvou významných výrobců. Novinka respektuje módní trendy v oblasti ovládání, interakce mezi telefonem a uživatelem tak probíhá prostřednictvím 3,5" dotekového displeje, jehož rozlišení činí velmi zajímavých 800 x 480 obrazových bodů. Smartphone disponuje operačním systémem Windows Mobile Professional 6.5.3, jedná se o poslední verzi systému Microsoftu pro mobilní zařízení, která nabízí finger-friendly uživatelské rozhraní, vzhledem k rozlišení a úhlopříčce displeje však lze bez problémů pracovat i s nepřizpůsobenými aplikacemi prstem. Těší nás, že výrobce neopustil tlačítka úplně, můžeme jimi stále přijmout či odmítnout telefonní hovor.
Z hardwarových parametrů stojí za zmínku procesor tepající na frekvenci 600 MHz, ten by měl poskytnout dostatek výkonu nejen pro běžnou práci, ale také pro multimediální funkce a pro navigaci. Ta je dle očekávání z dílny Garminu, tedy společnosti, která patří mezi špičku v oblasti navigačního softwaru pro mobilní zařízení i pro jednoúčelové GPS jednotky. Uživatelům je k dispozici část 512 MB Flash ROM paměti, nechybí ani 4 GB úložiště. Pokud by i tahle kapacita byla pro někoho nedostatečná, je možno použít paměťovou kartu standardu microSD.

Přístroj dostal do vínku 5 Mpix fotoaparát, který kromě pořizování statických snímků dokáže vytvářet také videosekvence. Oficiální specifikace bohužel mlčí o tom, zda na zadní straně najdeme kromě čočky fotoaparátu také přisvětlovací diodu či jednoduché zrcátko. Telefon pracuje v GSM sítích, k připojení k Internetu lze použít také připojení v sítích třetí generace. Jak je dnes již zvykem, nechybí ani Bluetooth umožňující komunikaci s PC i s bezdrátovými sluchátky, v telefonu najdeme rovněž Wi-Fi. Za zmínku stojí i kapacita akumulátoru, která činí 1500 mAh, což je více, než většinou nabízí konkurence.

Garmin-Asus M10 se prodává v černé a bílé barevné variantě, v současné době ho lze předobjednat na Taiwanu. Podle oficiálně zatím nepotvrzených informací by se novinka s integrovaným GPS přijímačem měla v Evropě prodávat za cca 310 EUR. Upřesnění a detailní specifikace bychom se měli dočkat již za několik týdnů na veletrhu MWC 2010.

Zdroj: Asus