www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GDC 2016 ve znamení DirectX 12 a Vulkan

GDC 2016 ve znamení DirectX 12 a Vulkan
, , aktualita
Již třicátá Game Developers Conference (GDC) je naplánována na pondělí 14. března tohoto roku a potrvá až do pátku. Dle všeho půjde o zvláště zajímavou událost, která se ponese především ve znamení API DirectX 12 a Vulkan.
K oblíbeným
reklama
Game Developers Conference 2016 bude hostit kalifornské San Francisco a nyní je již k dispozici seznam naplánovaných událostí, které se týkají pochopitelně především her, ale z různých úhlů pohledu. Probírat se tak budou nová API DirectX 12 a Vulkan, hardware, virtuální realita, programování, mobilní hraní, eSporty, marketing, audio stránka her, atd. Co se týče hardwaru zůčastní se i společnosti ARM, AMD, Intel, NVIDIA, Microsoft a Oculus, přičemž od AMD a NVIDIE můžeme očekávat další informace o jejich příštích grafických kartách. V té době už bude také zbývat jen několik dní do vypuštění headsetu Oculus Rift, takže tyto firmy se nás budou bezpochyby snažit předsvědčit o tom, že právě jejich karty jsou pro VR to nejlepší.

Tento ročník GDC se bude více věnovat také začínajícím herním vývojářům, kteří se budou moci v prvních dvou dnech zúčastnit různých seminářů o designování herních úrovní, pokročilých grafických technikách, herním výtvarném umění a jistě nejen začátečníci také ocení semináře o zmíněných dvou nových API. Zvláštní důraz tak bude kladen na nový programovací model a možnosti DirectX 12, o čemž budou přednášet zástupci vývojářských technologických týmů firem AMD a NVIDIA. O Vulkanu zase budou mluvit především lidé z firem ARM a Epic Games, ale i NVIDIA se bude věnovat využití více GPU ve Vulkanu stejně jako v DX12. NVIDIA mimochodem v tomto týdnu zorganizovala Vulkan Developer Day ve svém sídle v Silicon Valley, o čemž píše na svém blogu.

Virtuální realita je velice živé téma, což dokazuje zájem o ni mezi herními vývojáři. Nedávný průzkum, jehož se zúčastnilo přes 2000 vývojářů, ukázal, že 16 procent z nich už pracuje nebo bude pracovat na projektech a hrách pro VR headsety. Dle staršího podobného průzkumu to v minulém roce bylo pouze sedm procent.

Není také překvapivé, že nejvíce populární platformy pro VR jsou PC a mobilní telefony. Pro mobily je již delší dobu k dispozici levný headset Samsung Gear VR a PC je prostě pro vývojáře VR her nepřekvapivě nejpopulárnější platforma, neboť 52 % z nich pracuje na hře právě pro PC. Je ale třeba také poznamenat, že celá čtvrtina z dvou tisíců oslovených vývojářů si myslí, že VR není platforma budoucnosti a nevyplatí se na ni zaměřit.

Zdroj: GDC
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře