Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GeForce 7800GS podrobena testům

24.11.2005, Milan Šurkala, aktualita
GeForce 7800GS podrobena testům
Přestože tato karta zatím nebyla oficiálně vydána a ani datum jejího uvedení není zatím blíže známé, na serveru Anandtech.com již měli tuto kartu k dispozici a podrobili ji několika testům. Po menším hacku ovladačů byly úspěšně nainstalovány...
Přestože tato karta zatím nebyla oficiálně vydána a ani datum jejího uvedení není zatím blíže známé, na serveru Anandtech.com již měli tuto kartu k dispozici a podrobili ji několika testům.Po menším hacku ovladačů byly úspěšně nainstalovány a redaktoři se jali prozkoumat GeForce 7800GS podrobněji. Zjistili, že obsahuje 16 pixel pipelines, což se dalo čekat. To by při taktu 375MHz a pravděpodobně 16ROPs mělo zaručit fillrate 6GPixel/s a stejný texel fillrate. Paměti běží stejně jako u modelu GT na 1GHz, přičemž se jedná o 256-bitové paměti GDDR3 o velikosti 256MB. Ty jsou umístěny pouze na vrchní straně PCB založeného na tom z 512MB verze karty GTX. Specifikace ale nejsou finální, takty se do uvedení ještě mohou změnit.Podle očekávání i výsledků se nová GeForce 7800GS zařadí mezi 7800GT a 6800GS. Je zajímavé, že se Radeon X1800 XL v těchto testech tak propadl, obyčejně jeho výkon při testech vychází tak kolem 5% pod GeForce 7800GT. Tak či onak GeForce 7800GS bude pomalejší než tento Radeon.

Zdroj: www.anandtech.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.