www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 1080: konečně recenze

GeForce GTX 1080: konečně recenze
, , aktualita
Přední světové hardwarové servery přinesly ihned po konci NDA recenze grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1080. Jak se ukázalo, tato karta je rychlejší než kterákoliv jiná jednočipová grafika včetně TITAN X.
K oblíbeným
reklama
V podobě dražší Founder's Edition by GeForce GTX 1080 měla vstoupit na trh 27. května, takže již příští týden v pátek s doporučenou cenou 699 USD. Později přijdou verze od jednotlivých AIB výrobců, které by měly stát o sto dolarů méně. Recenzenti ale už měli přibližně deset dní na to, aby si ji mohli pořádně vyzkoušet a přinést podrobné recenze, takže není divu, že ty už byly připraveny na konec informačního embarga.

Slovy recenzenta serveru Anandtech, v porovnání s GeForce GTX 980 Ti nám nová GTX 1080 nabídne v rozlišení Ultra HD o 30 procent výkonu navíc a oproti GTX 980 je to dokonce 70 procent, přičemž nová karta je jen o málo dražší a žravější v porovnání s GTX 980 a vedle GTX 980 Ti je zase o trošku levnější, ale výrazně energeticky úspornější.

Na výsledky testů se můžete podívat sami na těchto serverech:

Anandtech
PCPer
PCGamesHardware
HardOCP
KitGuru
Hexus
TechPowerUp
Guru3D
PCWorld
HotHardware
OverclockersClub
ArsTechnica
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře