www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

GeForce GTX 670 Ti se chystá na trh

GeForce GTX 670 Ti se chystá na trh
, , aktualita
Na konci minulého roku se objevila roadmap popisující vývoj grafických čipů firmy NVIDIA, kde se objevily také 28nm GPU s označením GK104. Ty byly označeny za nástupce 40nm čipů GF114 v kartách GeForce GTX 570, oproti nimž měly dostat ne...
K oblíbeným
reklama
Na konci minulého roku se objevila roadmap popisující vývoj grafických čipů firmy NVIDIA, kde se objevily také 28nm GPU s označením GK104. Ty byly označeny za nástupce 40nm čipů GF114 v kartách GeForce GTX 570, oproti nimž měly dostat ne 320bitovou, ale 384bitovou sběrnici pro paměti GDDR5 a také kompatibilitu s rozhraním PCI Express 3.0.
- roadmap z konce listopadu 2011 -


Není tedy divu, že chystané grafické karty dostaly označení GeForce GTX 670 Ti, které prý chce NVIDIA dostat na trh co nejdříve, aby jednak posílila svou pozici a pak také aby provedla přípravu na příchod čipů GK110, tedy hi-endu. Má pochopitelně zájem na to, aby jejich nástup byl co nejhladší.

Dle SweClockers a jejich zdrojů mají nové GeForce GTX 670 Ti svým výkonem překonat GeForce GTX 580 a Radeon HD 7950. Na trh by mohly dorazit v dubnu, a tak již v březnu můžeme očekávat konkrétnější zprávy a něco třeba odhalí i blížící se hannoverský CeBIT.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů