GeForce RTX 2060 se vrátí ve 12GB verzi

GeForce RTX 2060 se vrátí ve 12GB verzi
, , aktualita
Zmar trhu s grafickými kartami pokračuje a vyhlídky nejsou dobré. Cena v posledních týdnech spíše roste, celé září má poznamenat nedostatek karet RTX 3060, a tak by mnozí jistě ještě rádi brali i starší RTX 2060. 
K oblíbeným
reklama
Grafická karta GeForce RTX 2060 z generace Turing je ta nejslabší, která ještě zvládá ray tracing. Řadě uživatelů by jistě stačila pro pohodlné hraní v rozlišení Full HD, přičemž my dobře vím, že původní RTX 2060 se už před řadou měsíců vrátily na trh, kde ovšem přijdou nyní již na cca 16 - 17 tisíc korun s tím, že kdo ji má skladem, u toho cena roste. Nyní už tak neplatí, že si ji můžeme pořídit za "pouhých" 13 tisíc korun jako uprostřed léta, kdy ceny stlačily dolů i tehdy mnohem dostupnější karty RTX 3060.
 
Dnes je také digitální verze PlayStation 5 ihned dostupná za cenu karty RTX 2060, což je jednoduše zlé a mnozí lidé tak zcela nepřekvapivě přecházejí ke konzolím, neboť jediná další rozumná alternativa je koupě celého PC, kde cena karet nevychází ještě tak špatně. V každém případě tím trpí celý DIY trh s PC. 
 
Aktuálně mají zákazníci ze znovuoživených karet NVIDIA k dispozici také model GeForce GTX 1050 Ti, čili dnes již slaboučký Pascal, který ani ve své době s výkonem 2 TFLOPS netrhal asfalt. Ten je přitom k dispozici reálně za 6 tisíc a více, což je podobně jako v případě RTX 2060 cena, nad níž se můžeme pousmát, nebo si zanadávat. 
 
 
Nadšení tak jistě nezpůsobí ani zpráva serveru VideoCardz, že NVIDIA údajně chystá další návrat karet GeForce RTX 2060, a tentokrát v provedení s 12 GB paměti. Informace pochází od AIB výrobců karet, jimž NVIDIA měla dát dopředu vědět o svém plánu připravit novou verzi 2060 do konce tohoto roku, čili ta by mohla (nejspíše bez fanfár) přijít na trh v lednu jako zbrusu "nové" SKU. 
 
GeForce RTX 2060 12GB má být založena na PCB PG161, které využívá karta GeForce GTX 1660 Ti a stále má být založena na původním GPU TU106 s víceméně stejnými specifikacemi. Čili chystaný model by se měl výrazně lišit od starého opravdu jen dvojnásobnou kapacitou paměti GDDR6. 
 
Nástup takové karty se ale nedá považovat za dobrou zprávu. Jednak tím NVIDIA potvrzuje své přesvědčení, že situace na trhu se v dohledné době nezlepší a pak můžeme odhadnout, že cena 12GB RTX 2060 by se dnes pohybovala někde kolem 18 tisíc korun.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů