GeForce RTX 3060 Ti: cenově nejvýhodnější grafika?

GeForce RTX 3060 Ti: cenově nejvýhodnější grafika?
, , aktualita
Společnosti AMD a NVIDIA začaly nabízet na trhu karty, které sice pokračují v cenových šlépějích předchozích generací, ale nabízejí mnohem více výkonu, a tedy i lepší poměr výkonu a ceny. A nová RTX 3060 Ti v tomto ohledu vypadá možná nejlépe. 
K oblíbeným
reklama
GeForce RTX 3060 Ti byla představena včera a dnes v 15:00 našeho času vstoupí do prodeje. NVIDIA už včera oznámila, že doporučená cena je 11.500 Kč s daní, ovšem za ni si budeme moci pořídit spíše jen verzi Founders Edition, pokud ji vůbec seženeme. 
 
 
Co se týče nabídky našich obchodů, rozdíl mezi uvedením této GeForce a starších Ampere je ten, že RTX 3060 Ti už na trhu najdeme před začátkem prodeje i s cenami. A ty skutečně začínají na 11.500 Kč, pokud jde o kartu GAINWARD GeForce RTX 3060 Ti Ghost, ovšem třeba za MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X TRIO dáme 14 tisíc (anebo jinde také téměř 16 tisíc). Vypadá to tak, že šance na zakoupení této novinky dnes odpoledne bude a zákazník má možnost si dopředu v klidu prohlédnout nabídku částečně i s cenami. O to lítější boj ale pak může nastat o dostupné kusy. 
 
Už včera jsme se letmo podívali na recenze, v nichž se jednoznačně potvrdilo, že GeForce RTX 3060 Ti skutečně je výkonnější než RTX 2080 Super, která ve své době přišla na trh s doporučenou cenou 21 tisíc korun s daní. Za víceméně podobné částky se prodávala doposud, ovšem nyní už je na trhu nedostupná a proti RTX 3060 Ti by ostatně stejně neměla šanci.
 
Nová GeForce má totiž velice slušné skóre s ohledem na poměr výkonu a ceny, které bude stále dobré i v případě, kdy ceny nebudou zrovna příznivé. Vychází zatím nejlépe ze všech nových karet, jak ukazuje třeba recenze na Hexus.net a i vzhledem k výše řečenému je zřejmé, že z hlediska výkonu a ceny je na tom oproti RTX 2080 Super téměř dvakrát lépe. 
 
Živě se také diskutuje o tom, jakou kartu lze zařadit do mainstreamu a zda se právě třeba RTX 3060 Ti za něj dá označit. To je jedna z věcí, ve které asi nikdy nebude panovat obecná shoda, neboť na ni můžeme nahlížet z různých úhlů. Pokud jde o RTX 3060 Ti a čistě jen její výkon, pak platí, že jde přinejlepším o mainstream. Jestli ale někdo posuzuje kartu dle pořizovací ceny, má možnost ji zařadit v podstatě kamkoliv a neshody pak pramení především z toho, že ceny grafických karet od NVIDIE v posledních letech vzrostly a šlo především o skok mezi sériemi GeForce 600 a 700 a pak také mezi 1000 a 2000. Můžeme se tak přít o to, zda kartu za 400 či 500 dolarů lze označit za mainstream, anebo ne a to už je otázka úhlu pohledu. 
 
Objektivní pohled na věc ale říká, že RTX 3060 Ti za cenu od 11.500 Kč dnes představuje velice dobrou nabídku. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře