GeForce RTX 3080 Ti prý až v únoru, dříve nastoupí 3060

GeForce RTX 3080 Ti prý až v únoru, dříve nastoupí 3060
, , aktualita
Igor Wallossek se přihlásil s novými informacemi o grafických kartách NVIDIA GeForce. Naštěstí nejde o žádné protichůdné údaje, které by se vylučovaly s tím, co jsme slyšeli dříve. Jde spíše o upřesnění. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA i AMD si už tento rok dají pohov, ovšem v lednu by se obě firmy měly pustit opět plnou silou do příprav nových grafických karet. Od NVIDIE očekáváme právě odpověď na nové Radeony v podobě GeForce RTX 3080 Ti, jež má poskytnout více výkonu i paměti. Prostá 20GB verze karty RTX 3080 tak nepřijde, což by ani nevypadalo dobře, neboť NVIDIA by tím v podstatě přiznala, že původní RTX 3080 mají málo paměti. Nicméně očekáváme i něco jiného. 
 
 
GeForce RTX 3080 Ti tak dle informací od Igora Wallosska nakonec dorazí až v únoru (mezi 11. a 17. 2.) a ne v lednu, což potvrzuje ze svých zdrojů server VideoCardz. Zatím není zřejmé, zda tato karta bude mít opravdu stejný počet 10496 CUDA jader jako RTX 3090, nebo to nakonec bude někde mezi ní a RTX 3080. Rozhodně by však měla nabídnout lepší poměr ceny a výkonu než RTX 3090, ale na úrovni RTX 3080 to rozhodně nebude. 
 
Dále se však uvádí, že RTX 3060 přijde ve dvou verzích se 6 a 12 GB paměti. To tvrdí Wallossek i Videocardz, přičemž tyto verze se mají lišit i počtem svých CUDA jader. Čili půjde v podstatě o karty, které tímto naváží na modely GTX 1060 3GB a 6GB z generace Pascal, z nichž 6GB verze se stala jednou z nejoblíbenějších grafických karet historie. Uvádí se též, že RTX 3060 6GB je ve skutečnosti přejmenovaná RTX 3050 Ti, ale to už je vedlejší. 
 
Oba modely RTX 3060 mají nastoupit v lednu, přičemž 12GB model pravděpodobně o týden či dva dříve než 6GB model. Pokud je to ovšem pravda, pak nám vznikne zajímavá situace, kdy karta o několik úrovní níže bude mít více paměti než RTX 3080, což nebude vypadat moc dobře. Ale uvidíme. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře