reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

GeForce TITAN-Z se konečně chystá na trh

, , aktualita
GeForce TITAN-Z se konečně chystá na trh
V příštích dnech můžeme očekávat, že se na trhu začnou objevovat nové herní speciály, které nabídnou kartu GeForce TITAN-Z. Ta je se svou vysokou cenou určena pro opravdové nadšence, jimž na penězích zas tak moc nezáleží.
GeForce TITAN-Z se konečně chystá na trh
Dle Hermitage Akihabara by se měla nová GeForce GTX TITAN-Z, která byla oficiálně představena již před měsícem, dostat na trh 29. dubna, čili příští úterý. Nicméně stále platí cena 3000 USD, a to nepočítaje daň z přidané hodnoty, takže v českých obchodech můžeme očekávat koncovou cenu kolem 73 000 Kč. A za tu se dá postavit celé PC, které nabídne velmi podobný či i stejný grafický výkon.

GeForce GTX TITAN-Z nabídne výkon dvou 28nm grafických procesorů GK110, a to plnohodnotných verzí s 2880 CUDA jádry, 240 TMU a 48 ROP, takže konečná konfigurace bude 5760:480:96. Každé GPU má k dispozici vlastní 384bitové paměťové rozhraní a 6 GB paměti GDDR5.

Na rozdíl od nového Radeonu R9 295X2, který je již v nabídkách obchodů, je TITAN-Z chlazen pouze vzduchem, a to s pomocí jednoho ventilátoru. Radeony R9 jsou sice horké karty, ale i tak to přináší otázky o nastavených taktech. NVIDIA totiž přišla s oznámením o nové TITAN-Z poněkud narychlo a takty dosud nezveřejnila, takže je možné, že před měsícem ještě nebylo vůbec jasné, jaké takty karta zvládne. Ale to bychom se ostatně měli dozvědět již za pár dní.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama