www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeIL Polaris DDR5-4800 32 GB jsou již na trhu, prodává je Newegg

GeIL Polaris DDR5-4800 32 GB jsou již na trhu, prodává je Newegg
, , aktualita
Newegg se rozhodl svým zákazníkům postupně servírovat paměťové moduly DDR5 ještě řadu týdnů před nástupem procesorů Alder Lake a příslušných základních desek, kde je poprvé budou moci využít. Nyní je řada na GeIL. 
K oblíbeným
reklama
Pokud si někdo minule na Neweggu pořídil 32GB sadu pamětí DDR5-4800 od TeamGroup, může se na ni zatím jen koukat, tedy samozřejmě za předpokladu, že se dotyčný nějakým způsobem nedostal k příslušnému procesoru a základní desce. V každém případě prodej pamětí DDR5 v podstatě již odstartoval, i když jen omezeně a nyní je na Newegg k dispozici další nabídka, a sice GeIL Polaris RGB Sync DDR5-4800 (GOSR532GB4800C40DC). Respektive byla k dispozici, neboť aktuálně už obchod hlásí, že má vyprodáno. 
 
 
Není jasné, zda se na tyto paměti mohli zaměřit scalpeři, což se asi definitivně ukáže až po příchodu platformy Alder Lake-S na trh, v každém případě na eBay nyní žádné paměti DDR5 nabízeny nejsou. Je ale nepravděpodobné, že by scalpeři šli po těchto pamětech. Jednak zatím stále není jasné, zda zrovna DDR5-4800 vůbec budou představovat nějakou reálnou výhodu, zadruhé platí, že Alder Lake budou ještě podporovat DDR4 a nakonec dobře víme, že výroba pamětí DRAM je aktuálně jedna z mála oblastí, které se netýká jinak všeobecný nedostatek a DRAM mají v posledním letošním kvartálu dokonce zlevňovat. Pokud tak scalpeři po něčem půjdou, spíše to budou samotné procesory. 
 
Paměti Polaris RGB Sync DDR5-4800 také ukazují své specifikace, jde samozřejmě o základní efektivní takt generace DDR5 a časování 40-40-40-77 při napětí 1,1 V, čili nic zvláštního a stejné vlastnosti včetně 32GB kapacity dvoukanálové sady nabízely i dříve prodávané moduly od Team Group. Ty jen na rozdíl od Polaris neměly žádný chladič a RGB podsvícení a také byly o 39 dolarů levnější, zatímco paměti GeIL přišly zájemce na 350 USD. 
 
Co to znamená pro nás? Nejspíše to, že můžeme počítat s cenami 32GB základních kitů pamětí DDR5 kolem 9000 Kč, což je ovšem zhruba dvojnásobek částky, kterou dáme za slušnou 32GB sadu pamětí DDR4. Newegg nyní samozřejmě nemusel nasadit zrovna nízkou cenu, když DDR5 prodává s puncem exkluzivity, ale je jasné, že tyto paměti prostě budou zezačátku drahé, a tak se jistě budeme věnovat i tomu, jaký je rozdíl ve výkonu výsledných sestav. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné
Mluvíme tu pochopitelně především o montážních systémech chladičů, které ale často bývají jejich nedílnou součástí, kterou ani nelze vyměnit. Konkrétně pak jde o dopad odlišné výšky procesoru nad základní deskou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe? PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?
Herní konzole Sony PlayStation či Microsoft Xbox rozhodně nejsou vytvořeny s možností snadné výměny napájecího zdroje s nabídkou různých modelů, ovšem to neznamená, že taková výměna není možná. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64 AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64
Od známého leakera ExecutableFix se dozvídáme detaily o grafických akcelerátorech AMD řady MI200. Jedná se konkrétně o dvě verze, a sice MI250 a MI250X a blíže představena byla konkrétně MI250X.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX
Titul nejbohatšího člověka na planetě si opětovně uzmul Elon Musk a podle analytika banky Morgan Stanley by se mohl stát prvním bilionářem v historii. Neměla by to však být Tesla, která na tom bude mít lví podíl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh
Soukromá kosmická společnost Elona Muska SpaceX se svým prototypem SN20 posouvá vývoj kosmické lodi Starship opět kupředu. SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh svých motorů, čímž se otevřely dveře k dalším testům.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková