www.svethardware.cz
>
>
>
>

GeIL se opět pouští do výroby SSD, uvádí Shuttle Series

GeIL se opět pouští do výroby SSD, uvádí Shuttle Series
, , aktualita
Vypadá to, že rozmach rychlých SSD pro rozhraní M.2 a PCI Express opět vzbuzuje zájem výrobců, který předtím opadl. Nyní se na tento trh vrací společnost GeIL, kterou známe především jako výrobce paměťových modulů. Představuje Shuttle Series.
K oblíbeným
reklama
Výkonná SSD v podobě M.2 kartiček určených pro rozhraní PCI Express a NVMe se pomalu dostávají do mainstreamu, který to potřebuje jako sůl. Však byl už dlouhá léta zatuchlý a obsahoval především 2,5" SSD pro rozhraní SATA 6 Gbps, která se právě kvůli němu neměla téměř kam posouvat. Nyní se ale mezi M.2 SSD objevuje stále více výkonných modelů, od různých firem, což naznačuje jediné: výrobci cítí příležitost zaujmout více zákazníků. A kdyby nebylo pokračujícího nedostatku pamětí NAND Flash na trhu daného masovým přechodem na výrobu 3D pamětí, mohlo by být ještě lépe.

Věnujme se ale novým GeIL Shuttle Series, které přicházejí vybaveny vlastním chladičem, jenž je skutečně v řadě případů potřeba, aby se kontrolery nepřehřívaly. Pak totiž přichází na řadu škrcení výkonu ve snaze snížit spotřebu, a tím i výdej tepla. Především je tu ale využit kontroler Silicon Motion SM2260, který se uplatnil třeba na SSD Intel 600p a pak se nemůžeme divit, že vedle něho GeIL použil paměti od Micronu. Jedná se právě o 3D paměti se 64 vrstvami buněk TLC, které mají jednotlivě kapacitu 256 Gb (32 GB).

Silicon Motion SM2260 nepatří mezi vysoce se přehřívající kontrolery, ale je možné jej donutit škrtit výkon, pokud mu opravdu naložíme, nebo jej použijeme v chabě chlazené sestavě. Společnost GeIL tak použila chladič, s nímž by se však SSD mělo vejít i do slotů umístěných pod pozicí grafické karty, což hojně využívá třeba Gigabyte. Co se týče výkonu, pak v tomto ohledu byl GeIL velice vágní. Uvedl pouze, že jeho Shuttle Series M.2 SSD dosahují až 2000 GB/s při čtení a 1000 MB/s při zápisu a to se pochopitelně týká sekvenčních operací.

Obecně se začalo proslýchat, že kritický nedostatek pamětí NAND Flash se už pomalu blíží ke konci. Na to už začínají firmy reagovat chystáním nových produktů a produktoví manažeři firem chtějí, aby zrovna ta jejich nabídka vystupovala z davu. Jenomže jako obvykle půjde spíše o design, takže můžeme očekávat nové várky M.2 SSD s různě tvarovanými chladiči a samozřejmě i s barevným LED podsvícením. Pokud podsvícení moc nemusíte, pak nezbývá než počkat na to, až to výrobce hardwaru jako v řadě předchozích případů přejde a objeví něco jiného. Anebo si vyberete firmu, která si věří, že dokáže zaujmout i bez barevných LED, ale tím se pochopitelně výběr značně zužuje.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře