www.svethardware.cz
>
>
>
>

Genius NX-6550: bezdrátové myši s dlouhou výdrží

Genius NX-6550: bezdrátové myši s dlouhou výdrží
, , aktualita
Společnost Genius se přihlásila s novým modelem myši NX-6550, který slibuje dlouhou výdrž na baterie, a to až rok a půl. Z toho vyplývá, že jde o bezdrátovou myš, která se bude hodit i na cestách.
K oblíbeným
reklama
Genius NX-6550 je označována za „Green Optical Mouse“, čili myš vyrobenou s důrazem na energeticky úsporný provoz, i když je jasné, že i kdyby měla téměř nulovou spotřebu, může nám to být v podstatě jedno. Tedy jedno z ohledu na provozní náklady, ale pokud jde o bezdrátové myši napájené z baterií, nízká spotřeba se jistě hodí. V tomto případě můžeme použít baterie AA i menší AAA, přičemž na jednu AA má NX-6550 vydržet až 18 měsíců. To se může samozřejmě v důsledku velmi lišit v závislosti na tom, jak intenzivně s ní budeme pracovat.

Myš Genius NX-6550 přichází ve dvou barevných provedeních - modrém a červeném - které se v jiných ohledech neliší. Pro připojení k počítači využívá klasické 2,4GHz rádiové rozhraní a miniaturní USB transmitter, který můžeme umístit i do těla myši, aby se neztratil. Hned vedle jeho pozice je pak prostor pro baterii.

Genius NX-6550 je dle výrobce plně kompatibilní s Windows 8 a její dodatečné tlačítko za kolečkem slouží pro přepínání mezi hlavní nabídkou rozhraní Metro a poslední spuštěnou aplikací. Ve Windows 7 má toto tlačítko funkci "zpět". Mezi těmito režimy se ale musíme přepnout, k čemuž poslouží současný stisk obou hlavních tlačítek a kolečka. Myš je již několik týdnů v nabídkách obchodů, takže dostupnost je okamžitá.
  • Provedení -Červené a modré
  • Připojení - Bezdrátové
  • Rozhraní transmiteru - USB
  • Frekvence - 2,4GHz
  • Počet tlačítek - 4 (levé, pravé, scrollovací kolečko s funkcí tlačítka, tlačítko „zpět“/“Windows 8“)
  • Rozlišení - 1200 dpi
  • Typ sensoru - Optický
  • Baterie - AA, AAA
  • Rozměry - 97,6 x 63,6 x 36,8 mm
  • Doporučená koncová cena - 265,- s DPH / záruka dva roky

Zdroj: TZ Genius
reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář