www.svethardware.cz
>
>
>
>

Genius NX-6550: bezdrátové myši s dlouhou výdrží

Genius NX-6550: bezdrátové myši s dlouhou výdrží
, , aktualita
Společnost Genius se přihlásila s novým modelem myši NX-6550, který slibuje dlouhou výdrž na baterie, a to až rok a půl. Z toho vyplývá, že jde o bezdrátovou myš, která se bude hodit i na cestách.
K oblíbeným
reklama
Genius NX-6550 je označována za „Green Optical Mouse“, čili myš vyrobenou s důrazem na energeticky úsporný provoz, i když je jasné, že i kdyby měla téměř nulovou spotřebu, může nám to být v podstatě jedno. Tedy jedno z ohledu na provozní náklady, ale pokud jde o bezdrátové myši napájené z baterií, nízká spotřeba se jistě hodí. V tomto případě můžeme použít baterie AA i menší AAA, přičemž na jednu AA má NX-6550 vydržet až 18 měsíců. To se může samozřejmě v důsledku velmi lišit v závislosti na tom, jak intenzivně s ní budeme pracovat.

Myš Genius NX-6550 přichází ve dvou barevných provedeních - modrém a červeném - které se v jiných ohledech neliší. Pro připojení k počítači využívá klasické 2,4GHz rádiové rozhraní a miniaturní USB transmitter, který můžeme umístit i do těla myši, aby se neztratil. Hned vedle jeho pozice je pak prostor pro baterii.

Genius NX-6550 je dle výrobce plně kompatibilní s Windows 8 a její dodatečné tlačítko za kolečkem slouží pro přepínání mezi hlavní nabídkou rozhraní Metro a poslední spuštěnou aplikací. Ve Windows 7 má toto tlačítko funkci "zpět". Mezi těmito režimy se ale musíme přepnout, k čemuž poslouží současný stisk obou hlavních tlačítek a kolečka. Myš je již několik týdnů v nabídkách obchodů, takže dostupnost je okamžitá.
  • Provedení -Červené a modré
  • Připojení - Bezdrátové
  • Rozhraní transmiteru - USB
  • Frekvence - 2,4GHz
  • Počet tlačítek - 4 (levé, pravé, scrollovací kolečko s funkcí tlačítka, tlačítko „zpět“/“Windows 8“)
  • Rozlišení - 1200 dpi
  • Typ sensoru - Optický
  • Baterie - AA, AAA
  • Rozměry - 97,6 x 63,6 x 36,8 mm
  • Doporučená koncová cena - 265,- s DPH / záruka dva roky

Zdroj: TZ Genius
reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře