www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabite BRIX: malinký desktop s Intel Haswell

Gigabite BRIX: malinký desktop s Intel Haswell
, , aktualita
Gigabyte si připravil malý desktopový počítač BRIX, jenž se může pochlubit využitím nejnovějších procesorů Intel generace Haswell. Vedle toho nám nabídnou také podporu 4K displejů, přední konektor S/PDIF a také rozhraní USB 3.0, ale to je...
K oblíbeným
reklama
Gigabyte si připravil malý desktopový počítač BRIX, jenž se může pochlubit využitím nejnovějších procesorů Intel generace Haswell. Vedle toho nám nabídnou také podporu 4K displejů, přední konektor S/PDIF a také rozhraní USB 3.0, ale to je dnes už v podstatě samozřejmost.

Celý BRIX má rozměry 30 x 108 x 114 mm a díky svým rozměrům se může vměstnat také na zadní stranu monitoru. Hodit se pak bude na pozici domácího multimediálního počítače nebo i prostého PC pro kanceláře. Vybaven je k tomu také modulem s Wi-Fi a Bluetooth 4.0 a že jde o barebone, uživatel si jej musí dokončit instalací nějakého mSATA SSD, paměti v modulu SO-DIMM a samozřejmě bude nutné také instalovat operační systém.

Další konektory, čili vedle dvojice USB 3.0 a audia na přední straně, jsou už všechny vzadu a jde o napájecí konektor, HDMI, Mini DisplayPort, Ethernet a dva další USB 3.0. PC také můžeme zabezpečit pomocí zámku Kensington.

Co se týče hlavní výbavy, pak BRIX přijde ve čtyřech verzích lišících se použitým procesorem. V nabídce tak máme Core i7-4500U (2 jádra, až 3 GHz), Core i5-4200U (2 jádra, až 2,6 GHz), Core 3-4010U (2 jádra, 1,7 GHz) a Celeron 2955U (2 jádra, 1,4 GHz).

Zdroj: TZ Gigabyte

Gigabyte BRIX GB-XM11-3337
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Gigabyte BRIX GB-XM12-3227
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů