Gigabyte B550 Vision D: deska bez RGB LED a omalovánek

Gigabyte B550 Vision D: deska bez RGB LED a omalovánek
, , aktualita
Dnes na trhu se značkovými základními deskami zcela dominují herní modely, což obvykle znamená výrazný design a už téměř i povinnost využívat podsvícení pomocí RGB LED. Občas se ale objeví i model jako Gigabyte B550 Vision D.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte B550 Vision D můžeme označit za desku se střízlivým, ale přesto líbivým a funkčním designem, i když takové hodnocení je převážně značně subjektivní. Zaujmout nás na ní mohou pravé úhly a mírně zaoblené okraje, ovšem vedle toho tu vůbec nepokulhává ani výbava, což je vidět na první pohled. Očekávat můžeme vysoce kvalitní systém napájení i audia a také integrované bezdrátové rozhraní. 
 
 
Tato deska je tak určena především pro procesory AMD Ryzen 3. generace a připravena bude i pro čtvrtou, obsahuje 14fázové napájení, podporu až 128 GB paměti DDR4 s ECC i bez na čtyřech slotech DIMM a vybavena je bezdrátovým modulem s Wi-Fi 6 AX200 a Bluetooth 5 od Intelu, stejně jako dvěma 1GbE LAN. 
 
 
 
 
Nabídka zadních I/O pak zahrnuje (zleva) dva USB 2.0 s kombinovaným PS/2, DisplayPort In, HDMI, dále tu máme celkem šest USB 3.2 typu A (4x Gen1 a 2x Gen2), dva USB typu C (3.2 Gen2), konektory pro antény, zmíněné 1GbE a pak audio konektory včetně S/PDIF. 
 
 
Na desce ještě nalezneme celkem tři velké sloty PCIe 3.0 x16, z nichž první dva se dělí o 16 linek PCIe 4.0 z procesoru a poslední využívá 4 linky PCIe 3.0 z čipové sady. Na procesor je pak napojen i vrchní M.2 (PCIe 4.0) a druhý využívá linky verze 3.0 z čipové sady. 
 
Doporučená cena této desky tak pochopitelně nebude s ohledem na výbavu nízká. Činí 260 USD, přičemž veškeré specifikace jsou k dispozici na stránkách výrobce.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mí také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře