www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte chystá výkonný Gaming GT

Gigabyte chystá výkonný Gaming GT
, , aktualita
Výkonný počítač s výrazným designem, to bude nový Gigabyte Gaming GT označovaný leckde jako BRIX. Ten má tak již pramálo společného s původními modely BRIX, které vychází z formátu Intel NUC. Jde také o podstatně větší stroj.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Gaming GT ještě nebyl oficiálně představen či rovnou uveden na trh, což ale pravděpodobně nastane už brzy na CES 2017. Jedná se o PC zaměřené na hráče, přičemž v jeho přibližně 10litrovém těle s rozměry 276 x 384 x 128 mm se nachází skutečně výkonný desktopový hardware. Není totiž výjimka, že podobné počítače nesou mobilní, nebo alespoň mix desktopového a mobilního hardware.

Počítač byl proveden ve formě věže s oválnou základnou a využije, jak je v takových případech obvyklé, proudění vzduchu ve svislém směru. To ale nemusí být nutně takové, že čerstvý bude nabírán dole a horký vyfukován nahoře, však grafická karta má konektory dole, kudy bude vyfukovat i část vzduchu. Hned vedle ní je ale zdroj, který zde zase bude vzduch nasávat a nabízí se otázka, zda je toto ideální provedení. O chlazení procesoru se ale z dostupných informací nic nedozvíme, a tak můžeme těžko soudit a odhadovat, jak dobře bude toto řešení z hlediska chlazení fungovat.

Gigabyte Gaming GT využije procesor Core i7-6700K, čili nejlepší z desktopových Skylake a k tomu grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1070 nebo 1080 G1 s obrovským trojventilátorovým chladičem. Z fotografií ještě můžeme vyčíst, že počítač již přijde vybaven jedním mobilním pevným diskem a pro další disk nebo SSD má připravenu pozici. Pouhý 2,5" pevný disk by ale rozhodně nebyl dobrou volbou, takže není divu, že tu máme ještě neupřesněný typ 240GB SSD v provedení M.2. A zde jsou veškeré dostupné specifikace:
 • Intel 6th Generation Core i7-6700K processor
 • 16GB DDR4 SO-DIMM
 • 1x 240GB M.2 SSD, 1x 2.5-inch 1TB HDD 7200rpm
 • Přibližně 10 litrů (276 x 384 x 128 mm)
 • GeForce GTX 1070/1080 G1 Gaming 8GB
 • Intel Dual Band Wireless-AC 3165NGW
 • Bluetooth 4.2
 • Qualcomm Atheros Killer E2400 Gigabit LAN
 • 1x USB Type-C (Support Thunderbolt 3 or USB3.1) 1x USB3.1 Type-A Slot
 • 3x USB 3.0 Type A Slot
 • Headphone / Microphone

Cenu a ani informace o dostupnosti zatím neznáme.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů