www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte chystá výkonný Gaming GT

Gigabyte chystá výkonný Gaming GT
, , aktualita
Výkonný počítač s výrazným designem, to bude nový Gigabyte Gaming GT označovaný leckde jako BRIX. Ten má tak již pramálo společného s původními modely BRIX, které vychází z formátu Intel NUC. Jde také o podstatně větší stroj.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Gaming GT ještě nebyl oficiálně představen či rovnou uveden na trh, což ale pravděpodobně nastane už brzy na CES 2017. Jedná se o PC zaměřené na hráče, přičemž v jeho přibližně 10litrovém těle s rozměry 276 x 384 x 128 mm se nachází skutečně výkonný desktopový hardware. Není totiž výjimka, že podobné počítače nesou mobilní, nebo alespoň mix desktopového a mobilního hardware.

Počítač byl proveden ve formě věže s oválnou základnou a využije, jak je v takových případech obvyklé, proudění vzduchu ve svislém směru. To ale nemusí být nutně takové, že čerstvý bude nabírán dole a horký vyfukován nahoře, však grafická karta má konektory dole, kudy bude vyfukovat i část vzduchu. Hned vedle ní je ale zdroj, který zde zase bude vzduch nasávat a nabízí se otázka, zda je toto ideální provedení. O chlazení procesoru se ale z dostupných informací nic nedozvíme, a tak můžeme těžko soudit a odhadovat, jak dobře bude toto řešení z hlediska chlazení fungovat.

Gigabyte Gaming GT využije procesor Core i7-6700K, čili nejlepší z desktopových Skylake a k tomu grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1070 nebo 1080 G1 s obrovským trojventilátorovým chladičem. Z fotografií ještě můžeme vyčíst, že počítač již přijde vybaven jedním mobilním pevným diskem a pro další disk nebo SSD má připravenu pozici. Pouhý 2,5" pevný disk by ale rozhodně nebyl dobrou volbou, takže není divu, že tu máme ještě neupřesněný typ 240GB SSD v provedení M.2. A zde jsou veškeré dostupné specifikace:
 • Intel 6th Generation Core i7-6700K processor
 • 16GB DDR4 SO-DIMM
 • 1x 240GB M.2 SSD, 1x 2.5-inch 1TB HDD 7200rpm
 • Přibližně 10 litrů (276 x 384 x 128 mm)
 • GeForce GTX 1070/1080 G1 Gaming 8GB
 • Intel Dual Band Wireless-AC 3165NGW
 • Bluetooth 4.2
 • Qualcomm Atheros Killer E2400 Gigabit LAN
 • 1x USB Type-C (Support Thunderbolt 3 or USB3.1) 1x USB3.1 Type-A Slot
 • 3x USB 3.0 Type A Slot
 • Headphone / Microphone

Cenu a ani informace o dostupnosti zatím neznáme.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem
Amazon Game Studios zrušilo další hru. Tentokrát je to online hra na motivy Pána prstenů. Problémem je herní studio Athlon Games, ke kterému má nyní Amazon velmi složitou cestu přes nového vlastníka, firmu Tencent.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000 Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000
Nástup paměťového standardu DDR5 přinese vítanou možnost opět skokově posunout výkon, respektive reálnou datovou propustnost moderních PC. Nejde jen o efektivní takty, ale právě o nich bude tato aktualita. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře