www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0

Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
, , aktualita
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
K oblíbeným
reklama
Společnost Gigabyte má ve výrobním programu také servery a jednou z novinek je vedle desek pro Ampere Altra (na architektuře ARM) také HPC 2U server G242-Z11. V jeho útrobách lze najít serverový procesor AMD EPYC, a to až verze 7H12 s 64 jádry, podporou 128 vláken, 128 PCIe linek a spotřebou TDP až 280 W. Vysoký výkon doplňují GPU NVIDIA Ampere A100, které zde mohou být až čtyři a využívají velmi rychlého rozhraní PCIe 4.0. Využít lze ale i karty AMD Radeon Instinct MI50 nebo Quadro RTX 6000 a RTX 8000. Dále tu najdeme 8 paměťových slotů RDIMM/LRDIMM DDR4-3200 pro využití 8kanálového řadiče pamětí a můžete zde osadit až 2 TB paměti. Jde tedy o skutečně hodně silné výpočetní centrum určené např. pro systémy umělé inteligence, její učení, analýzu dat a vědecké výpočty.
 
Gigabyte G242-Z11 server
 
K dispozici jsou 4 pozice pro 3,5" SATA jednotky, dále dvě 2,5" pozice pro SAS/SATA, nechybí ani další 2 sloty pro low-profile PCIe Gen4 karty (x16 a x8), je zde ještě jeden slot OCP 3.0 Gen4 x16. O napájení se pak starají dva 1600W zdroje 80 Plus Platinum. Podporován je řídící softwarový systém GIGABYTE Server Management (GSM) pro management serveru včetně možnosti přístupu přes webové rozhraní, příkazový řádek, můžete ho používat jako mobilní aplikaci i jako plugin do VMware vCenter.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře